Aşılamada başarı şansı nasıl arttırılır?

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve lovely17 tarafından 26 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    26 Ocak 2012
    Konu Sahibi : lovely17
  1. lovely17

lovely17 Sen Benim En Kıymetlimsin Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    48
    Merhaba ben 7 yıllık evliyim 3 yıldır bebek istiyoruz.
    Sebepsiz infertilite teşhisi koyuldu.
    Yapılan tüm testler normal
    Yumurtlama yumurtanın çatlaması normal adetlerim düzenli.
    Spermlerde hareket yada sayıda sorun yok
    Hormon tahlilleri smear normal
    Rahim filmi çekildi tüpler açık
    Daha aklıma gelmeyen bir sürü test herşey normal yani.
    6 ay yumurta takibi yapıldı heray 2-3 yumurta gelişti fakat bir sonuç alamadık.
    Şimdi şubat ayında kısmet olursa aşılama yapılacak.
    Aşılamada daha fazla sayıda yumurta geliştirmek için iğne kullanılacak ve ardından çatlatma iğnesi.Yaşım 26 görünürde hiçbir problem yok bu şartlar altında aşılamada başarı şansını arttırmak için yapabileceğim birşey varmı?Ve sizce ilk aşılamada tutma şansı yüzde kaç?

İnşallah hepimizin aşılamaları hayırlısıyla olumlu sonuçlar versin.

Son düzenleme: 12 Şubat 2012
  2. 26 Ocak 2012
  3. mcan84

mcan84 acısada öldürmez... Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    ilk aşılamada tutma şansı % 10-15 arası canım.aşılamadan önce 3-4 dün ilişkiye girmeyerek eşinin sperm sayısının ve kalitesini artırabilirsin.zaten aşılamnın olduğu günün gecesi veya ertesi sabahı doktorda ilişki önerir şansı artırmak için.

4. 27 Ocak 2012
  5. lovely17

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    48
    Cevabın için teşekkür ederim.

Peki aşılama sonrası kaç dakika uzanmalıyım?Masadan kalkar kalkmaz spermler geri gelirmi?Aşılama sonrası ilişkide bulunursam eğer aşılamada tutmuş olan bir gebelik varsa ilişki sırasında zarar görmezmi?Ben aşılama sonrası adet gününe kadar ilişki olmadan beklemeyi düşünmüştüm yanlışmı?

Kızlar bu konuda bilgisi olanlar aşılamada başarı şansını artırmak için yapabileceğim tavsiye edebileceğiniz birşey varmı?Neler yapmalı yada nelerden kaçınmalıyız?

6. 27 Ocak 2012
  7. _alya

_alya hoşgeldin dünyama.. Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    canım hayırlısı olsun şimdiden

ben şimdi ikinciye başlıyorum,ilki olmadı ,aşılama öncesi eşin cinsel perhize girebilir ancak 3 günden fazla olmasın 2 gün ideal bence, onun dışında aşılama günü dinlen

8. 27 Ocak 2012
  9. lovely17

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    48
    Canım çok teşekkür ederim inşallah aşılamalarımız tutar.Peki eşim hangi gün cinsel perhize başlaması gerektiğini nereden bilecez.Dr. söyleyecekmi ne günü çatlatma iğnesi vurulacağı ve ne günü aşılamanın yapılacağını 3 gün öncesinden bilicekmiyiz?Yoksa yumurtanın gelişimine göre hadi yarın gelin derse hazırlıksız yakalanmayız dimi?

10. 27 Ocak 2012
  11. mcan84

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    aşılama işleminden sonra 30-40 dakika falan dinlendiriyorlar canım.zaten masayıda ayakların biraz havaya gelecek şekilde ayarlıyorlar.o günün devamında evde dinlenip ertesi gün normal hayatına başlayabiliyorsun.ben tedbir amaçlı hala dinleniyorum. o işlemden sonra ilişkiye girmek zarar vermeyecektir aksine işlem zayıf kalmışsa destekler.çünkü zaten işlemden 36 saat önce çatlatma iğnesi yapılıyor yani yumurtalar hazırlanıyor.adet gününe kadarda ilişkiye girmeden beklemene gerek yok.o günün akşamı veya ertesi günkü ilişki tavsiyesinden sonra normal rutininize dönebilirsiniz yazıyordu bana verdikleri bilgi formunda.

Son düzenleme: 27 Ocak 2012
  12. 27 Ocak 2012
  13. mcan84

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    doktor zaten muayaneden sonra devamlı kontrole çağıracaktır.3-4 kezde kontrole gidersin gidişata göre işlemi, şu gün yapacağız der sizde kendinizi ona göre ayarlarsınız.üstelik bana son kontrolden sonra hangi iğneyi hangi gün saat kaçta yapacağımı belirten bir formda vermişlerdi.ordada işlemden 3-5 gün öncesi perhiz yapılması tavsiye edilir yazıyordu.

14. 27 Ocak 2012
  15. lovely17

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    48
    Canım verdiğin bilgiler için çok teşekür ederim.İnşallah ikimizinde aşılaması tutar:KK19:İlk aşılama olacağı için haliyle umutta heyecanda fazla oluyor.Çok soru sorup bunalttıysam kusuruma baka.Cevap verdiğin için teşekkür ederim.

16. 27 Ocak 2012
  17. mcan84

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    yok canım ne kusuru.memnuniyetle yardımcı olurum her zaman.dediğin gibi inşallah ikimizinde aşılamaları tutarda çektiklerimize değer.senide çok iyi anlıyorum inan aynı heyecan ve korkuyu bende yaşamıştım ama inan normal muayeneden bile daha kısa ve acısız.boşuna stres yapma o yüzden

18. 27 Ocak 2012
  19. mcan84

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    yok canım ne kusuru.memnuniyetle yardımcı olurum her zaman.dediğin gibi inşallah ikimizinde aşılamaları tutarda çektiklerimize değer.senide çok iyi anlıyorum inan aynı heyecan ve korkuyu bende yaşamıştım ama inan normal muayeneden bile daha kısa ve acısız.boşuna stres yapma o yüzden