Aşılamadan 1hafta sonra ne gibi belirtiler oluyor?

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve NAZLIM86 tarafından 19 Ocak 2010 başlatılmıştır.

19 Ocak 2010
    Konu Sahibi : NAZLIM86
  1. NAZLIM86

NAZLIM86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    selam arkadaslar ben asilama yaptirali 6 gün oldu ama ne gibi belirtiler olur onu bana söyleyebilirmisiniz.Bu benim ilk asilamam.Zaten sükür yaptirdigimdada hic kanamam falan olmadi ama 6 gün oldu bi degisiklik hissetmiyorum kendimde.Sadece sari akintim oluyor ve cok hafif hafif bel agrisi.Sizce bunlar yeterlimidir ya bilmiyorumkismile

Usagimoon bunu beğendi.
  2. 20 Ocak 2010
  3. akasyalar

akasyalar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım günaydın

Benimde 3. aşılamam benimde aşılama olalı bir hafta oluyor bugün.

Bende Progestanın etkisiyle sanırım çünkü ben 2 adet vajinal yoldan alıyorum , akıntım var sarı renkte

Karnım , kasıklarım adet olcakmışım gibi ağrıyor. Bel ağrım , sırt ağrım var , sinirliyim.

Göğüslerimde ne şişme , ne acıma , ne batma herhangi birşey yok.

Sanırım benim tutmadı canım. 27 ocak test günüm , ama ben bu tarihi göremem gibi geliyor.

İnşallah senin tutmuştur canım.

Hakkımızda hayırlısı inşallah.

4. 20 Ocak 2010
  5. NAZLIM86

NAZLIM86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    akasyalar canim destegin icin cok sagol ama benmde icime bi kurt düstü sanki benimde tutmadi.Hic bi belirti yok ya.benim bi arkadasim 1 haftalik hamileyken midesi bulaniyodu.gerci herkeste farkilidir ama hic belli olmazmis hep pozitif düsünelim allaha dua edelim.Elbet herseyin bir vakti zamani vardir.Agaclar bile zamani gelmeden yaprak acmaz ve meyvesini vermez.Rabbim sabir versin elbet bir gün mutlaka olacagina inanmaliyiz.Allahtan hic bir zaman ümit kesilmez.Ya benimde icimden bi ses olmadi tutmadi diyo.Esimde tuttu diye ümitleniyor napcam valla bilmiyorum 3 yildir evliyiz.zaten tutmazsa direk tüp bebek dedi doktor.Cok korkuyorum insallah onlara gerek kalmaz.Aslinda bidaha deneyebilirim ama benim esimin durumu gittikce kötülesebilirmis.Insallah bu zaman icerisinde yazisalim olurmu hem birbirimize destek oluruz.INsallah seninde tutmustur güclü olalim......

6. 20 Ocak 2010
  7. derya76

derya76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım 6. günde belli olmuyor 15.günde belli olur bebeğin tutup tutmadığı zaten tutsa bile 15. belirti olmaz ancak birbuçuk aydan sonra belirtiler başlıyor miğde bulantısı iştah açılması filan yani canım aşılamada tutup tutmadığını belli edicek hiçbirşey yok yazıki 15.gün kan testiyle öğrenebiliyorsun idrar testi yanlış sonuç gösteriyor yaziki beklemden başka çare yok bekliyceksin zaten en zor olanda bu bende bekleyen biri olarak bunun zorluğunu biliyorum aşılamadan sonra kasık,bel ağrısı,akıntı gibi şikayetler oluyor genelde kanama olmuyor aşılamada ve sonrasında sana tavsiyem pozitif düşün ayaklarını sıcak tut bol bol su iç siğara içme ve elinden geldiği kadar dinlen yorulmaman ve sitrese girmemen aşılamanının başarısını yükseltir aşılama ve ertesinde yatıp dinlenseydin diğer günlerdede elinden geldiği kadar uzan dinlen iş yapma sebze meyve ye ve dua et allah yardımcın olsun.

8. 20 Ocak 2010
  9. NAZLIM86

NAZLIM86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    sagol derya76 cim.asilamadan sonra iki gün dinlendim sonra ise basladim doktor calisabilirsin dedi.Mecburen calisiyoz iste günde iki saat birde ev isinide sayarsak oooo masallah.Hic yerimde durmuyom ben.Neyse nasibte ne varsa ol olsun hayirlisi neyse o olsun canim.Öyle diyorsun canimda asilama yaptiripta kanamasi olanlarda varmis.Genelde bu tutmazsa gerceklesiyormus diye duydum yalnizca.Neyse rabbim yüzümüze baksin senin ne zaman belli olcak canim?

10. 20 Ocak 2010
  11. derya76

derya76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben 4 yaptırdım daha hasta olamadım bugun 16 gün aslında test yaptırsaydım bugun öğrenebilirdim yaptırmadım 2 güne kadar hasta olmazsam tutmuş demektir geçen ay 21 hasta olmuştum aşılama 1 gün geciktirebiliyor onun için sevinmiyorum yazarım sana bekleyip görüceğiz canım herşeyin hayırlısını versin allahım.

12. 21 Ocak 2010
  13. akasyalar

akasyalar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    İnşallah arkadaşlar bu sıkıntılı bekleyişin sonu , mutlulukla sonuçlanır.

Benim 6 yaşında bir kızım var , ben 2. bebek için 3,5 seneden beri uğraşıyorum.

Eşimde sperm hareket sorunu var.

Bu benim 3 .aşılamam , 2. ci aşılamam tuttu ama maaleseff kimyasal gebelik ile sonuçlandı.

Ondada pek bişey hissetmemiştim bel ağrısı ve akıntı dışında

Ama kızımdaki belirtiler adetten 1 hafta önce başlamıştı. İştah artması , uyku hali vs.

Bundada hep kendimde bunları arıyorum iştah diyorum normal seğirde , uyku yorgunluk hali herzamanki gibi falan.

Sonra umutsuzluğu kapılıyorum , bu belirtiler yok galiba tutmadı diye .

Nebiliyim olcağı varsa olur zaten , hakkımızda hayırlısı olur inşallah.

14. 21 Ocak 2010
  15. NAZLIM86

NAZLIM86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    günaydin canim,

benim esiminde sperm hareket sorunu var o yüzden bizde asilamayi yaptik.Ama bu siralar

kafam karisik tam 1hafta oldu yaptirali 1hafta daha beklemem gerek.Kendimi olmadi diye

hazirliyorum yoksa kötü olmaktan korkuyorum ya.Ama bugün sabaha karsi uykumda beni

eden bisey vardi bi uyandim,basim felaket dönüyor etraf pervane gibi yarim saat bekledim

gecedi sonra yavas yavas azalirken midem bulanmaya basladi.Acaba oldumu dersin ya.

Gerci benim normaldede hep tansiyon düsüklügü var ama bilmiyorum ya ara arada zaten

kasiklarima bicak batiyor gibi oluyor.Acaba duygulari negativ olupta hamile sonucu alanlar

omusmudurki?????deryacim senin haberlerini bekliyorum canim

16. 21 Ocak 2010
  17. akasyalar

akasyalar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bunları düşünmek , zor olsada beklenen günü beklemek , heyecan vermesi bir an

mutluluk vermesi , nekadar güzel geliyor dimi insana , umut olmasa insan yaşayamaz heralde.

İnşallah canım bu baş dönmelerin , mide bulantıların belkide bebişinin anne ben burdayım

demesine işarettir belki ( inşallahhh )

Akşam banada kızımın çarşafını seriyorum havaya kaldırmış sirkelerken çat dedi sanki

kasığımdan bişey koptu , kalakaldım 2 büklüm , sonra biraz oturdum geçti . anlamadım

nedir bu. Zaten kasık ağrım vardı ama bukadar gerilme , bişey kopma hissi yaşamadım

hiç. Ya zaten pazar veya ptesi kırmızı kartı yerim ben . bilmiyorumkismile

Senin kaçıncı aşılaman canım , ne belirtilerin var ?

18. 22 Ocak 2010
  19. NAZLIM86

NAZLIM86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    selam canim insallah seninde benimde tutmustur:Ya bana hastalik oldu buraya yazmadan duramiyorum.Cünkü zaman gecmyor sanki.Insan illa biseyler ariyor ve herseyi ona yorumluyor.Geride diyorum ne seviniyorsun hadi bide olmadiysa.Bu arada bu benim ilk asilamam.Allahim yüzümüze baksin ayin 29.unda doktora gitcem.Adetim gecmis olmuyo hesabima göre 1 gün kalmis oluyo.sen ne zaman ögerenebiliyorsun canim?