Aşırı Aktif Mesane

Konusu 'Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları' forumundadır ve gulnil tarafından 25 Mart 2010 başlatılmıştır.

25 Mart 2010
    Konu Sahibi : gulnil
  1. gulnil

gulnil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Herkese merhaba! Ben 2 yıldır aşırı aktif mesane hastasıyım.Izdırap çekiyorum.Ürodinami yaptırmam lazım fakat korkuyorum.Yaptıran varsa ve deneyimlerini yazarsa memnun olurum.

2. 5 Nisan 2010
  3. edremetlee

edremetlee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hastalığının belirt,leri neydi

4. 6 Nisan 2010
  5. gulnil

gulnil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Aşırı derecede tuvalete gitme,hep tuvaletin var hissi(çünkü mesane sık sık kasılıyor bu hastalıkda)az idrarla bile sıkışıklık hali ve kaçıracak gibi olma bunun yanında yanma,bel hatta bacağıma vuran ağrı,idrar yolu bölgesinde zaman zaman ağrı,kramp.2 seneye yakındır çekiyorum.Mahvetti beni! Hüngür hüngür ağladığım zamanlar oldu.Ürodinami yaptırmam gerek,o da hem idrar deliğinden hem de rektum yoluna kateter sokuyorlar.Ben de acıcak ve enfeksiyon kaparım diye korkuyorum.O yüzden yaptıran varsa öğrenmek istedim.Teşekkür ederim ilgine!

6. 8 Nisan 2010
  7. Fisun

Fisun Eşime ve Oğluma Aşığım Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    selam ben yaptırdım 20 gun önce korkmana gerek yok ....allah şifa versin

8. 8 Nisan 2010
  9. patiska

patiska Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    87
    Ödül Puanları:
    108
    canım merhaba. aşırı aktif mesane ve hiperaktif mesane aynı şey mi acaba? yani arasında daha ağır geçmesi açısından bi fark var mı? bana üniversitedeyken konmuştu hiperaktif mesane teşhisi, ilaç kullandım ama geçmedi. sonra sinir sistemiyle alakalı olduğu için psikiyatra gitmem tavsiye edildi, zaten gittiğim için, doktoruma danıştım o da verdi bi ilaç 1 senedir onu da kullanıyorum ama ondan da bi fayda yok :KK43:
    benim sorum şu; bu dertten muzdarip olan ve kurtulan var mı???

10. 8 Nisan 2010
  11. gulnil

gulnil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Fisun önce sana sormak istiyorum.ıdrar yoluna kateter'i takarken acımadı mı? Sonrasında enfeksiyon durumları olmadı mı? Bu testi yaptırmanın ne gibi yararı var? Deneyimi olan biri olaraktan sorularımı yanıtlarsan memnun olurum.Ayrıca da şükür yaptıran biri burda karşıma çıktı!

12. 8 Nisan 2010
  13. gulnil

gulnil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Patiska'cım merhaba! Ben 2 senedir aşırı aktif mesaneden çekiyorum.Yukarda yazdığım gibi beni mahvetti! ınsanın psikolojisini de bozuyor,kurtulamıcakmıyım,eyvah kurtulamıcam gibi korkular oluşuyor.Bence hiperaktif mesane ile aşırı aktif mesane aynı.Yukarda yazdığım gibi mi senin de şikayetlerin? Bu hastalık için kullanılan ilaçların da çok yan etkisi var ama şu an ben emselex kullanıyorum.Ağız kuruluğu dışında idrar yollarıyla ilgili yan etkisi hiç yok! Ama benimki de senin ki gibi psikolojik kökenli.Ben de 6 aydır antidepresan kullanıyorum ama pek bi faydasını görmedim ancak kilo aldırıyor,bi de uyuşturuyor.Doktorlar yüksek dozda antidepresan veriyorlar,sanki onlarla da geçicek.Geçmiceni düşünmek ne kötü di mi?Yalnız ben internetden bu hastalığı olanları okudum hepsi bizim gibi bayağı dertli! Ben meditasyonla iyileştirmeye çalışcam kendimi.

14. 9 Nisan 2010
  15. minikkedicik

minikkedicik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar hangi bölüme gitmek gerekiyor bunun için
    ben de çok sık idrara çıkıyorum.bir an evvel dr a gitsem iyi olacak galiba

16. 9 Nisan 2010
  17. gulnil

gulnil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Üroloji

18. 9 Nisan 2010
  19. patiska

patiska Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    87
    Ödül Puanları:
    108
    evet canım aynen senin anlattığın gibi... artık bıktırdı da... 1 sene oldu benim antidepresan kullanalı,onunla da geçmedi, bir de psikolojik kökenli olanlar içinmiş güya bu ilaç sadece...
    en son bana bir de nöroloji tavsiye ettiller... insan böyle olunca doktoruna da güvenini kaybediyor, geçmeyeceğini düşünüp kendine de eziyet ediyor..
    ama bana bu bahsettiğiniz şeyi yapmadılar..