Aşırı derecede ayağımı ve bacağımı sallıyorum :((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Dream_A tarafından 7 Kasım 2012 başlatılmıştır.

7 Kasım 2012
    Konu Sahibi : Dream_A
  1. Dream_A

Dream_A Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba kızlarr benim derdim öyle çok büyük olmasada son zamanlarda çok rahatsız etmeye başladı gerçekten. ben çocukluğumdan beri ayağımı bacağımı sallıyorum hatta kendimde sallanıyorum annem çok şikayet ederdi ama ben önemsemezdim son zamanlarda çok arttı ve benide rahatsız etmeye başladı konsantre olamıyorum artık bişeye bacak sallamaktan. geceleri sallanmaktan uykuya dalamıyorum istemsiz oluyo tabiki ve kendimi durduramıyorum huzursuz bacak sendromu var sanırım ama emin değilim stresli olduğum zamanlarda yada heyecanlı olduğum zaman dahada artıyo ama hiç bişey yokkende aşırı derecede sallıyorum.

Geçen gün okulda farkettim herkes hareketsiz duruyo benim bacaklar yerinde durmuyo sallamamak için bacak bacak üstüne atıyorum bu sefer ayaklarım durmuyo dersede konsantre olamadım bi türlü. Sadece ayak bacakla bitse keşke masaya oturuyorum mesela yemek yiycem bacaklarımı sallamamak için bağdaş kuruyorum bu sefer ya kendim sallanıyorum öne arkaya yada bağdaş kurmuş şekilde bacaklarım sallanıyo yukarı aşağı :KK43: ve bu küçüklükten beri var şuan 19 yaşındayım artık çok rahatsız oluyorum çevremde rahatsız oluyo herkes hayırdır bi sorununmu var diyo ama yok hep böyleyim 2hafta önce sevgilimden ayrıldım sadece onlada alakalı değil oldum olası var bu ne yapabilirim sizce nasıl durdurabilirim kendimi yapmamaya çalış durdur demeyin durdursamda iki dk sonra yine başlıyo şimdiden teşekkür ederimmm

2. 7 Kasım 2012
  3. oslana

oslana Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    38
    Benim kuzenimde sürekli gözlerini kırpıştırırdı ondan çok etrafındakiler sinir olurdu, stresten kaynaklı sanırım bir psikoloğa gitmende fayda var.

4. 7 Kasım 2012
  5. pisisik

pisisik herkes kendini bilicek! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    canım huzursuz bacak sendromu bacaktaki rahatsız bır karıncalanma tarzında.Benım eşimde çok fena sallar bacagını masada oturrrken yemek yerken cay ıcrken bıle bardaklar sallanır bazaen bende uyum sağlamak için sallıyorum cunku o sallarken bacagını hersey sallnıyo bı ben sabıt ama bıraktıramadım streslı oldugunda daha cok yaapıyo:KK1::KK1::KK1::KK1:

Son düzenleme: 7 Kasım 2012
  6. 7 Kasım 2012
  7. WOLFROG

WOLFROG Popüler Üye Pro Üye

Beğenileri:
    1.017
    Ödül Puanları:
    113
    Bu sorun bende ve eşimde de var. Sallamayınca rahatsızlık duyuyoruz ve sallayınca da ayrı bir yorgunluk. Bunun için bir arkadaşım doktora gitmiş psikiyatrik ilaç vermiş. Bağlantıyı çözemedim ama iyileşti.

8. 7 Kasım 2012
  9. danceofdeath

danceofdeath Özgürlük! Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    63
    Canım huzursuz bacak sendromu böyle bir şey değil..Senin eskiden beri takıntı,alışkanlık gibi bir şey olmuş..

huzursuz bacak sendromu sinir sistemi ile ilgili bir sorun, özellikle uykuya dalmayı zorlaştırır..bende olur bacaklarımı ovarım,kaşırım,düşündükçe artar pis bir şeydir ama öyle gün içinde bacak bacak üstüne atıp sallamazsın yani..

10. 7 Kasım 2012
  11. akandeniz

akandeniz herşey güzel olacak Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    83
    bende de var bu ne yazıkki...
    sallanmadan uyuyamıyorum bile...
    eşimde şikayetçi ben sallanırken o uyuyamıyo fln...
    otururken bacak bacak üstüne attığımda her durumda bu böyle...
    bende bi de el titremesi varki tam uyuz oluyorum onada...

12. 7 Kasım 2012
  13. filtrekahve

filtrekahve ille T.C, ilelebet T.C Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    ayağımı, bacağımı ben de sallıyorum ama gün içinde değil, uyumaya çalışırken. kendi kendini sallamak gibi bir şey yani. huzursuz bacak sendromu değil denmiş, bilemiycem, benim de aklıma direkt o geldi çünkü. kafeini azaltın, düzenli saatlerde yatıp kalkmaya çalışın. her sallamak istediğinizde bacağınızı, hemen başka bir şeye yönelip kendinizi oyalayın.

14. 7 Kasım 2012
  15. Dream_A

Dream_A Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kafein çok tüketmem zaten çayla kahveyle çok aram yoktur baya rahatsızlık duyuyorum artık psikiyatriden randevu aldım cumartesi ni gözükücem bakalım inşallah bırakırım artık elimde olmayan bişey çünkü kendimi başka bişeye versemde bi süre sonra bakıyorum o işi yaparkende sallıyorum :) gerçekten kötü bişey

16. 7 Kasım 2012
  17. sinosis

sinosis TATLIHAYATPEMBETAT BLOG.. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende sallarım.... hatta çoğu kez '' yok korkmayın korkmayın ben yapıyorum deprem olmuyor'' diye açıklama yapmak zorunda kalıyorum... eşim bacaklarımı tutar bende kızarım ve daha hızlı sallamaya başlarım hiçte yorulmam:):KK52:

18. 7 Kasım 2012
  19. smuwiLa

smuwiLa Seni çok özlüyorum annem :( Pro Üye

Beğenileri:
    332
    Ödül Puanları:
    83
    Bende yaparım hatta suan bile salladıgımı farkettim..
    Cocukken dershane sınavına gitmistim sınavda ögretmen yanıma gelip cisin mi geldi demisti bacagımı sallıyorum ya.. :KK52: