aşırı gerginlik ve stres...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ilayda cem tarafından 13 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

13 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : ilayda cem
  1. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Hanımlar hamileliğimin 6. ayını yaşıyorum,şu ana kadar hep hastalık ve sorunlarla geçti,ilk hamileliğimdede durum aynıydı,yani benim için hamilelik demek ağır hastalık demek....
    şu andada ileri derecede bir stres,gerginlik ve zaman zaman krizler yaşıyorum...hergün gün sayar oldum....
    benimle aynı sorunu yaşayan ve çaresini bulan varsa lütfen paylaşsın....ben melissa çayı içiyorum ve bazen passiflora alıyorum(doktorumun izniyle)...
    paylaşımlarınıza ve yardımlarınıza ihtiyacım var....hayatımın en zor dönemindeyim...

2. 13 Temmuz 2010
  3. ilayda cem

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar hiç mi bu sorunu yaşayanınız yok....
    inanın paylaşımlarınız,tecrübeleriniz ve çözümleriniz benim için çok önemli....

4. 13 Temmuz 2010
  5. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    38.106
    Ödül Puanları:
    463
    var ben..hamileliğimin 3. ayında migren teşhisi kondu. Aman allahım kabus gibi bir hamilelik geçirdim. her gün stres, her gün endişe...

ben çözümü müzik dinleyip,hava almakta buldum canım.. Ne zaman bir migren krizi geçirsem ardından kulağıma ipodumu takıp dışarı çıkıp hava alıyordum.. Bu sıcaklarda son aylar gerçekten çok bunalımlı geçiyor allah yardımcın olsun a.s.

6. 13 Temmuz 2010
  7. tatucuk

tatucuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    41
    bende kavun yiyorum stere hormonlarını azaltıyor:) her gün 2 dilim filan.birde harnup yiuorum:))

8. 13 Temmuz 2010
  9. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    benim de hiç iyi gitmiyor doğrusu, bu benim ilk hamileliğim ve hep hayatımın en güzel günleri olacağını düşündüğüm bu dönem kabus oldu.. ne bel ağrıları ne yorgunuk ne de kilo almak umurumda değil tek korkum bebeğimi kaybetmek.. erken doğum tehtidi yüzünde 20. haftadan beri diken üzerindeyim.. artık dayanamıyorum.. onu bırak eşim benden de gergin farkında değil ama bana çok yansıtıyor.. yani hem onu hem kendimi taşıyorum son zamanlarda. çok yoruldum, en sonunda gün geçtikçe daha depresif olduğumu söyleyince dikkat etmeye başladı ama ne fayda.. beni rahatlatan 1-2 şeyle karşılaştım şimdiye kadar biri dondurma biri waffle, ayrıca bebeğimin kıyafetlerine bakmak ve onun için örgü örmek beni az da olsa mutlu ediyor onun dışında genelde suratsız ve bezginim..

umarım hepimiz sağlıklı bir şekilde bebeklerimizi doğurabiliriz..

10. 15 Temmuz 2010
  11. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    ya benim de ilk hamileliğim bizde 5.aya giriyoruz ve ben belediye de başkan asistanıyım önüne gelen vatandaş küçücük şikayetle bize geliyo illa başkanla görüşmek için ve bende aşırı takıntılıyım hemen panik oluyorum ilgili birime yönlendirmeye çalıştığım da memnun olmuyor vatandaş bu sefer ben arada kalıyorum.eşimle aynı yerde çalışıyoruz beni sakinleştirmeye çalışıyor garibim ama ne fayda en ufak bişiy de zaten hemen sinirleniyodum şimdi iyice gerginiim.aynen bende genelde huzursuz ve suratsızım açıkcası ve eşimede çok yansıtıyorum bıkıcka benden diyede korkuyorum ama garibim oo kadar anlayışlı ki bebeğimiz ve benim için elinden geleni yapıyor.

12. 15 Temmuz 2010
  13. GizemAkyuz

GizemAkyuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Benim de 6. ayım bitmek üzere, ilk gebeliğim... İlk 4 ay bulantılar yüzünden hiçbir şeyden keyif alamadım... Tam bulantılar geçti derken, idrar yolu enfeksiyonu çıktı bu sefer. Bu sefer de her gün yanmalarla zindan oldu... Bol bol su içip rahatlamaya çalışıyordum, derken gebelikteki hormon değişimleri nedeniyle mantar enfeksiyonu gelişmiş.... Şimdiye dek hiç bu kadar moralim bozulmamıştı, yıkıldım resmen psikolojik olarak.. Hele ki şu sıcaklarda... Tam mantarı iyileştirdik derken bu sefer de iki gecedir böbrek ağrısıyla kıvranmaya başladım, dün geceyi acil'de geçirdim. Serumlar, iğneler, ilaçlar... Bebeğin yaslandığı taraftaki böbreğimin kanalı daralmış, idrar mesaneye bu kanaldan yeteri kadar gönderilemediği için bir kısmı böbrekte kalıp böbreği genişletiyormuş, ağrılarım bu yüzdenmiş. Bununla beraber, su içerek iyileştiğini düşündüğüm idrar yolu enfeksiyonum meğer eskisinden kötü bir hal almış (halbuki hiç yanma hissetmiyordum, enfeksiyon ilerledikçe yanma hissedilmez hale gelebiliyormuş), böyle giderse enfeksiyon rahme yayılıp bebeğe zarar verebilirmiş, o yüzden ilaç başlandı...
    Şimdi de başlanan antibiyotiğin tekrar mantar enfeksiyonunu tetiklemesinden korka korka alıyorum ilaçlarımı....

Ben ne kadar "iyiyim, bir sıkıntım yok" dersem, hastalıklar o kadar beni buluyor gibi geliyor. Moralim sıfıra inmek üzere. Hele ki dün acilde iki gözüm iki çeşme geçirdiğim geceden sonra.. Eşim benimle bu kadar ilgilenmese bütün gün oturup ağlayabilirim mutsuzluktan... Eşimin ilgisi beni ayakta tutuyor...
    Artık gün sayıyorum hamilelik bitsin diye, ben doydum hamileliğe, Allah olmayanlara versin ark, ben uzun bir süre daha cesaret edemeyeceğim sanırım... Bakalım asıl son 3 ay nasıl geçecek...

14. 15 Temmuz 2010
  15. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    canım çok geçmiş olsun çok üzüldüm sana inşallah hayırlısıyla atlatırsın hamileliğini daha fazla sorun yaşamadan bebişinede bir zarar gelmeden

16. 15 Temmuz 2010
  17. hicaz2406

hicaz2406 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun diyorum , herkesin bünyesi farklı tabiki...Ben de yapı olarak panik ve stresliyim benim de biraz sıkıntılı geçiyor açıkçası...Henüz 10. haftadayım , iki haftadır vajinal akıntı var enfeksiyonsa ilk üç ay bir şey yapamam dedi doktorum o yüzden çekiyorum , geçen hafta tatile gittim. Giderken sir ağda yaptırdım kıl köklerim enfeksiyo olmuş.Her zaman gittiğim temiz kuaförüm ama beni bulacak ya tğm vücudum yara içinde ilaç da kullanamıyorum.Perişan bir tatil geçirdim şimdi de antibiyotikli krem verdiler onu kullanıyorum , bulantı ve kusmalarım da var. Dua ediyorum sağlıkla gelsin bebeklerimiz çektiklerimize değer...Amam insan gerçekten depresif olabiliyor...

18. 15 Temmuz 2010
  19. ilayda cem

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    hanımlar dün doktoruma gittim...doktorum nasılsın demeye kalmadan ben ağlamaya başladım....
    durumumun sebebi hormonalda olabilirmiş,ilk doğumda ve bu hamileliğimde yaşadıklarımda....
    farkında değilsin ama korkuyorsun dedi....ilk kızımda hem hamileliğim hem doğumum ,hemde doğumdan sonraki 3 yılı yaşamadım sayıyorum,kolikli ve hiç uyumayan bir bebek düşünün...bunun için 7 yıl cesaret edemedim,zaten bu hamileliğimde planlı değildi,ve bu şekilde olmasada cesaret edemezdim.
    şu an elimde melisa çayı var,günde iki defada pasiflora içiyorum,her gece olduğunda bugünde bitti diye seviniyorum...hiç birşeye karşı isteğim yok...kriz halinde ağlama nöbetleri bütün vücudum aynı anda titriyor,kasılıyor sanki...yine şimdi geçen haftakinden iyiyim çok şükür....dualarınızı bekliyorum...