aşırı göbek ve vücut tüyü yardım lütfen !!!

Konusu 'İstenmeyen Tüyler' forumundadır ve banugokhan tarafından 18 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : banugokhan
  1. banugokhan

banugokhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar aşırı derecede tüylüğüm,bacaklarım için jilet kullanıyorum,hadi onu bi şekilde idare ediyorum ama göbek tüylerim çook kötü,napıcam nasıl alıcam?
    epilatörle alsam çoğalırmı?
    bide genital bölgeden yana çççooookkk dertliyim hatta imdat diye bağırabillirim.
    lütfen yardım edin. :kedi:

2. 18 Ağustos 2009
  3. katatonia

katatonia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ilk başta jileti bırak bacakların için. jilet tüyleri kalınlaştırır bacakta da kötü olur. git bir kuaföre sir ağdayla aldır. tüylerin alışsın sir ağdaya. genital bölgeni de jiletle alıyorsan onun için de sir ağda yaptırabilirsin,inan ki seyreltiyor.
    benim de göbeğimde tüyler var ve aşırı rahatsız ediyor beni. sir ağdayla aldırdım ve gutto karınca yumurtası yağı sürüyorum gözle görülür şekilde seyreldi. sir ağdayla aldır derim ben.

4. 18 Ağustos 2009
  5. Hekime

Hekime UZMAN DOKTOR Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    76
    Öncelikle geçmiş olsun sorununuz jilet ya da diğer bir alma yöntemi değildir. Sorununuz pkos ya da testestron fazlalığıdır. en kısa sürede bir endokrinoloji uzmanına uğrayın. ılaç sayesinde hem kıllar azalır ve zayıflar hem de vücudunuzun hormonları normale döner.
    ıHMAL ETMEYıN.

6. 19 Ağustos 2009
  7. katatonia

katatonia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    peki bir şey sorucam ben,ilaç felan kullandıktan sonra yine aşırı tüylenme ya da kilo alma gibi bir sorun yaşanabilir mi?
    ben 7 aydır roaccutane kullanıyorum ve doktorum kan değerlerime hormonlarıma felan bakmıştı sanırım ve bir sorun olmadığını söylemişti. benim de göbeğimde felan tüylenme var aşırı rahatsız oluyorum. nasıl kurtulucaz bunlardan :KK43:

8. 19 Ağustos 2009
  9. Beany

Beany Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    roaccutane ilacını tüylenme şikayetiniz içinmi kullanıyorsunuz?
    tüylenmeye karşı kullanılan ilaçlar hormonları dnegeler ,tekrar kıl artışı yaşanmaz ama bildiğim kadarıyla artık var olan kılları yok etmez,siz epialsyon yapıp kıl azaltıcı yada yok edici bi ürün kullanabilirsiniz gibi geliyor bana

10. 21 Ağustos 2009
  11. Allegra

Allegra Rüya'm gerçek oldu :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ben iğneli epilasyon yaptırdım göbeğime bi daha hiç çıkmadı... Ama biraz uzun sürüyo, çıktıkça hep gidip tekrar yaptırmak gerekiyo benim 1 sene sonunda bitti. Pahalı da değil, dakikası 1-2 lira bişey en fazla 5 dk sürüyor

12. 21 Ağustos 2009
  13. Allegra

Allegra Rüya'm gerçek oldu :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Buarada aynı şeyi çeneme ve bıyıklarıma da yaptırmıştım, çoook rahattıım, ama şimdi hamileyim yüzümdekiler seneler sonra tekrar çıktı hormonal değişikliklerden dolayı :umursamaz:

14. 21 Ağustos 2009
  15. acxix_hatxixralar

acxix_hatxixralar 19.09.2014 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hormonal dengesizlik varsa da tedavi sonucunda var olan tüyler yok olmaz sadece artışı önlenir.
    Çünkü ben de bu dertten muzdaribim, ama bende hormonal bişey yok herşey normalindeymiiş. Nasıl kurtulucağım konusunda da lazer yaptırıcaksın dedi dr.

16. 21 Ağustos 2009
  17. katatonia

katatonia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yok ben roaccutane'ı tüylenme şikayetiyle kullanmıyorum. sivilce tedavisi için roaccutane kullanıyorum. roaccutane tedavim bittikten sonra epilasyon yaptırmak istiyorum. hani roaccutane tedavisi bittikten belli bir süre sonra evli bayanlar için hamile kalmayın diyorlar ya, roaccutane tedavisinden sonra belli bir müddet sonra lazer epilasyon yapılabiliyormuş. tedavim bittikten sonra bir süre bekliycem sonra ver elini epilasyon :)

18. 21 Ağustos 2009
  19. katatonia

katatonia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    peki canım bir şey sorucam göbek-karın felan yani bu bölgeler çok acıyor mu iğneli epilasyonda?