Aşırı saç dökülmesi olanlar acilll

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve filiz78 tarafından 12 Aralık 2009 başlatılmıştır.

12 Aralık 2009
    Konu Sahibi : filiz78
  1. filiz78

filiz78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    AŞIRI SAÇ DÖKÜLMESİ OLANLAR ACİLLL bu konuda sıkıntı çekenler çaresini bulanlar varsa lütfen yazsınlar

Bsrakmlbeste bunu beğendi.
  2. 12 Aralık 2009
  3. On41

On41 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    ben bu sarımsak zeytinyağı maskesine başladım cnm..ilkinde (geçen hafta) 1 su bardağı zeytinyağına 7-8 diş sarımsağı rendeleyip bi kavanoza koydum..bi gece bekledi..ertesi gün uygulayıp 3 saat bekledim.. ev işkembe çorbası gibi koktu..şimdi komşudan duydum onu yapıcam ve ona devam edicem..

bir baş sarımsağı kabuklarıyla haşla,sonra ez, 1 kaşık zeytinyağı,1 yumurtanın sarısı,karıştır iyice sür saç diplerine .. 2-3 saat bekle. yıka.. bu formülle çok kişi saçlarına kavuşmuş

4. 13 Aralık 2009
  5. adiyef

adiyef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben doktora gittim doğum sonrası bu olur emzirdiğin için demir eksikliği oluyor bu yüzden dedi.demir ilaci verdi.demir eksikliğin düzelmediği sürece saçların dökülecektir dedi.ilaçlarımı düzenli kullanmıyorum bende.hala dökülüyor saçlarım

6. 13 Aralık 2009
  7. atospatos

atospatos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde doğumdan sonra çok döküldü şu an demir kullanıyorum bide hc diye bir saç bakım kompleksim var onu sürüyorum . ben hc ye yeni başladım ama kardeşim 4 kutu bitirdi ve çok memnun bariz belli oluyor saçları canlandı ve alttan yeni saçlar çıkıyor kuaförü bile söylemiş.

8. 14 Aralık 2009
  9. mavis81

mavis81 acının ödülü deneyimdir Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım doğumdan 3 ay sonra başlıyor ortalama 6 ay ile 1 yıl arası sürüyormus ve maalesef tedaviside yok.benimde inanılmaz dökülüyodu şimdi biraz azaldı ee kızım 14 aylık oldu memeden kesince dökülme sorununun biteceğini umut ediyorum

10. 14 Aralık 2009
  11. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    valla canım bewnim her sonbahar saçlarım dökülürdü geçen sene kasımda hamile akldım hamileliğim süresinde hiç saç dökülmesi yaşamadım eylülde doğum yaptım ama doğumdan 2 sonra aşırı derecede dökülme başladı
    bi programda izledim hamilelikte saçlara bi canlılık gelirmiş doğum sonrasıda dökülmeye bşlarmış devamını izleyemedim

12. 14 Aralık 2009
  13. mavis81

mavis81 acının ödülü deneyimdir Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    bence hiç boşuna çare arama çünkü ne yağların ne dökülmeye karşı şampuanların bu dönemde faydası olmuyor ama çok üzülmene gerek yok daha sonra bebek saçı gibi yenileri çıkıyor

14. 14 Aralık 2009
  15. denizela

denizela Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde kızım 8 aylık 6 ayda bitti saç dökülmem şimdi yenileri çıktı bile ve yenileri çıkarkende çok komik oluyo biraz biçimsiz her yerden saç fışkırıyo,panik yapmana ve çare aramana gerek yok herkes doğumdan sonra aynı şeyi yaşıyo ve geçiyo dökülen tüm saçların sana geri dönücek :))

16. 17 Aralık 2009
  17. figenari

figenari kuzummm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de eylülde doğum yaptım, 2 ay sonra aniden tutam tutam elime gelmye başladılar.
    heryer saç oluyor diye 2 aydır evin içinde saçlarım toplu geziyorum.
    çok sinirim bozuluyor, geri geleceklerini biliyorum hatta gelmeseler de olur ama
    artık bitsin bu dökülme yaaa :KK43:

18. 17 Aralık 2009
  19. BenBirAnneyim

BenBirAnneyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sac dökulmesi bendede cok oldu ben bunu arastirmistim kalsium vucuta fazla geldiyinden oluyormus ondan onu duzende tutmak icicn d-vitamini yuksek tutmak gerekiyor..
    ondan sana ispanak badem ceviz yemeyi tavsiye ediyorum..
    Sac dökulmesi cok normal eger balsam kullaniyorsan kullanma banim saclarima hic iyi gelmedi.