Aşırı samimiyet tez ayrılık getirir mi?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve poeme tarafından 15 Ocak 2010 başlatılmıştır.

15 Ocak 2010
    Konu Sahibi : poeme
  1. poeme

poeme Guest

arkadaşlar siz arkadaşlar arasında fazla samimiyetin tez ayrılık getirdiğine inanıyor musunuz?Çevreme baktığımda bunun bazı kişiler için hiç de geçerli olmadığını görüyorum.Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

2. 15 Ocak 2010
  3. miralife

miralife Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    aslında ben tanıyacaksan bir insanı bir anda samimi olacaksın yada bir anda yüzleşeceksin diyenlerdenim çünkü eğer seni üzecek insansa en başında hafif atlatırsın ama sonra bizim için yıkım olur diye düşünürüm ve ilk başta tanır sonrasında yıkımdan kurtarırım belki de diye düşünürüm....

4. 15 Ocak 2010
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bence bu söz sadece arkadas iliskileri icin gecerli degil, tüm insan iliskileri icin gecerli..:nazar:

Gerek aile ile gerek eslerin ailesi ile ve gerek eslere bile dozunda bir mesafe olmali diye düsünüyorum.

6. 15 Ocak 2010
  7. yasemen26

yasemen26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Şunu hiçbir zaman unutma.. Hiç kimseye yüzde yüz güvenmemelisin.. Kimseye sonradan sana karşı koz olarak kullanabileceği nitelikte büyük sırlarını ve hayatının dizginlerini vermemelisin.. Sözlerimi dinlemek için ille senin de ayrı bir yıkım yaşaman gerekmez.. Bu konuda tecrübesi olan bi dünya insanı göz önünde bulundurmalısın.. Fazla samimiyet, eğer o insan sana sırtını döndüğünde işler senin zararına dönecekse o zaman hem ayrılık hem yıkım getirir. Onun dışında fazla samimiyet kurmaktan korkacak bir durum olmasa gerek.. Tabi karşındaki kişiyle de çok alakalı bir durum bu.. Seninle aynı frekansta değilse zaten tez ayrılmanız kaçınılmaz.. Araya giren kıskançlıklar, uyumsuzluklar tez ayrılığı getirir elbette. Biriyle can ciğer olurken bunları gözardı etme nolur.. Sonunda üzülen taraf olmanı istemem. Sevgiyle kal..

8. 16 Ocak 2010
  9. poeme

poeme Guest

arkadaşlar size katılıyorum Gerçekten arada mesafe olunca daha az kırılıyorsunuz daha az zarar görüyorsunuz.Ama insanoğlu işte yakınlaşmak istiyor mesafeleri kaldırmak istiyor.Fakat sonuç hüsran.Ama bazıları varki ne kadar samimi olursa olsun yediği içtiği ayrı gitmesin yine de samimiyet bozulmuyor.Yanlış anlamayın kıskançlıktan,çekememezlikten değil bu ayrı bir yetenek heralde

10. 16 Ocak 2010
  11. CLeOpaTRa

CLeOpaTRa Mina ile Yasir'in Annesi Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    kesinlikle aşırı samimiyet tez ayrılık qetirir..boshayallersmile

12. 16 Ocak 2010
  13. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    evet getirir..
    mesafe her zaman cooook faydali biseydir.

14. 16 Ocak 2010
  15. Feronia

Feronia İyi ki varsın :) ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    47
    Ödül Puanları:
    78
    Aşırı samimiyet yada çok fazla görüşme kişiyi daha çok tanımamızı sağlar...
    Bazen çok iyi yönde sonuçlar alınırken,bazende çok fazla zaman geçirdiğin için bütün huyları bir bir çıkar kişinin ve arkadaşlık yada sevgililik her ne ise aradaki bağ bu yüzden kopar...
    Yani tamamen kişinin karakterine bağlı bir şeydir bu .

16. 16 Ocak 2010
  17. _NURUM_

_NURUM_ Guest

bence getirmezzz:1closedeyes:

18. 16 Ocak 2010
  19. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Herkesle samimi olmam.İnsanlar önüne gelen herkesle samimiyet kuruyor,ilişkileri zamanla vıcık vıcık bir hal alıyor.Bir bakıyorsunuz birbirlerinin düşmanı oluyorlar.
    Az,ama öz olsun,samimi olayım ,yeter.Gerisi hikaye.aklinialirimsmile