Aşırı sinirliyim nişanlıma

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve kader13 tarafından 6 Ocak 2010 başlatılmıştır.

6 Ocak 2010
    Konu Sahibi : kader13
  1. kader13

kader13 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    6 aydır mutlu süren bir nişanlılığım vardı..Fakat şimdi limoniyiz ve aşırı derecede sinirliyim ona karşı..
    Nişanlımla ilk görüşmemizde, görüşmelerimizin çok sık olmamasını orta seviyede seviyeli olmasını istediğimi söyledim..Bunun nedeni lavaboda, yemekte, yattığı yerde sürekli telefonla konuşan bir ev arkadaşımın olmasıydı, bu kişi benim midemi bulandırmıştı..
    Bu yüzden haftada 2 defa yüzyüze görüşüyoruz..her akşam birbirimize edebiyat dolu iyi geceler mesajı atıyoruz ve çok az aralıklarla telefonla konuşuyoruz..

Fazla görüşmeyelim diye nişanlıma söyledim ama başlangıçta da dahil görüşmelerimiz azıma gitmeye başladı, söylediğime pişman oldum..çevremdeki başka çiftler gece sabahla ra kadar konuşurken günlük 1 saati bile birbirimize ayırmıyoruz..

6 ay oldu ve nişanlımı yeterince tanımadığıma dair içimde bir his oluştu..Akşam evde napıyor olduğunu bilmemek, gününün nasıl geçtiğini merak etmek, özlemek iyice beni delirtmeye başladı..Ne zaman istersen beni ara, sen ailenin yanındasın, ben her zaman müsaitim dedi,Aradım ama bu sefer de aramak ve onu nezan arasam seni çok özledim şöylesin böylesin demeleri iyice gıcığıma gitmeye başladı..Yani özleyen insan arar diyorum (ben aradıktan sonra söylemişsin neye yarar)..Ama konuştuğumuzda görüştüğümüzde çok iyiyiz, sevgimizden eminim..

en son hahtasonu konuyu msn.de açtım..adet öncesi gerilim ve başka yoğun bir stresten dolayı açtım ağzımı yumdum gözümü..neye uğradığına şaşırdı, sonrasında sen istemediğin için fazla aramıyorum dedi, konuda ısrar edince ben istemiyorum, özleriz birbirimizi, bizim ilişkimiz farklı,bizi başkalarına benzetme....bir sürü şey dedi..Ve bu tavırlarımı yaşadığım yoğun strese verdi..Gerçekten üzerimde büyük bir stres var ve hafta sonuna kadar devam edecek..

Sizce bu isteklerim adet öncesi gerilim ve yaşamak zorunda olduğum stresin sonucu mu..Yoksa daha sık görüşmeyi istemekle haklımıyım..

2. 6 Ocak 2010
  3. Lullaby

Lullaby Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    benim sevgilim de şuan senin dediğine benzer şeyler söylüyor, sanırım özlemek ne yaptığımı bilmemek onun beni daha çok sevmesini sağlıyor. garip ama bu ilişkideki merakı sağlıyor acaba şimdi ne yapıyor diye düşünerek bi nevi kendine acı çektirip aşık olmasını sağlıyor. çünkü sevgisinden eminim her ne kadar aramız limoni olsa da şu ara.

ama bana kalırsa siz haksızlık ediyorsun yani kusura bakma ama sana biri şunu söylemeli. "hem suçlu, hem güçlü." :)
    yani en başında çekip ben böyle böyle istemiyorum demişsin. hoş erkek milletinin canına minnet zaten onlar çok haberleşmeyi sevmiyorlar bi de alışmış üstelik yani şimdi kalkıp niye böyle yapıyorsun deme hakkına sahip değilsin.

amaaa eğer fikrin değiştiyse, bence hiç trip fln atma erkekler öyle imalardan anlamıyorlar (ben de anlamam mesela öküzüm o konuda :)) çek karşına bitanem de bak ben böle böle demiştim ama artık bu bana yetmiyor. her zaman seni düşünüyorum, çok özlüyorum sesini duymak istiyorum o an ondan artık daha sık arıyorum. biliyorum başta böyle demiştim ama böle böle bi arkadaşım vardı ondan öyle düşünüyordum o zaman. ama şimdi hissediyorum ki sana daha çok ihtiyacım var sevgim her geçen gün büyüyor çünkü.

sanmıyorum ki böyle bi tavırla yaklaştığın zaman erkek arkadaşın terslesin seni.

amaaaaaaa lütfen 2 ay sonra da kalkıp bıktım bu ne zırt pırt arıyorsun deme yazık yani çocuğa da!

4. 6 Ocak 2010
  5. BeLLa

BeLLa Sevgi neydi?Sevgi emekti Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Bastan nasil alistirirsan öyle gitmez mi ?
    Sizde de öyle olmus sanirim.

Aslinda konusularak asilacak bir durum,
    bence adet öncene ver bu gerginligini, cokta büyütülecek birsey degil.
    Nisanlin anlayisli biriyse bi sekilde durumu düzeltecektir, sikma canini :KK66:

6. 6 Ocak 2010
  7. bianka

bianka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    108
    İlişkide sen beni 3 kere aradın sen beni günde 1 kere arıyorsun, haftada 2 kere görüşelim vs. gibi kısıtlamalar bana çok yapay geliyor kusura bakma.İnsan ilişkisinde spontane olmalı ve böyle hesaplar yapmamalı.Bu bir ders programı değil ki, evliliğe giden iki insanın ilişkisi...

8. 6 Ocak 2010
  9. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Önce sen bir ne istedigni bil güzelim!:nazar:

Mesafe istiyorum dedin, adam mesafeli yaklasti bu sefer isine gelmedi.
    Samimi olmak istiyorsun, yok ben aradim o niye samimi davranmiyorCADIARZU

Neden böyle tavirlar sergiliyorsunki?

Birak iliskinizi aksina....hersey dogaclama olsun. Hersey dogal halinle güzeldir.

Birde sakin unutma, fazla naz asik usandirir.....yok adet gerginligi yok bilmem neyin stressi...bunlar sana karsindakine agzina geleni söyleme hakkini vermez.
    Gün gelir nisanlin Ahhh hadi canim seninlemi ugrasicam der ve bitirir bu isi....hele erkekler hic gelemez bu tür SIKINTILARA....:nazar:

O yüzden rahat ol güzelim, herseyi aksina birak...kendini kasma.....:hulya:

10. 6 Ocak 2010
  11. fatolina

fatolina 2 MAYISTA 68 OLİİİCİMMM:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    valla bi öyle demişsin bi böyle adam ne yapacağını şaşırmış sanırım
    önce ne istediğiniz gerçekten bilmeniz lazım

12. 6 Ocak 2010
  13. aLLeGRia

aLLeGRia Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    sınırlar koyarak belli bi kalıba sokmaya çalışarak ilişki yürümez ki
    ne zaman içinizden gelirse görüşürsünüz konuşursunuz
    ev arkadaşınız öyle yaşıyor diye sizin midenizin bulanması ve ilişkinizi bi kalıba sokmaya çalışmanız gerekmiyordu bence
    nişanlınız da siz neye karar verdiyseniz ona uymuş..
    bence bu kadar takmayın kafanıza akışına bırakın..canınız istediğinde arayın görüşün..
    nişanlınıza da istediğin her an arayabilrsin deyin..hesapla kitapla planla programla yürütmeyin bence ilişkinizi içibizden geldiği gibi yürütün

14. 6 Ocak 2010
  15. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    önce sen bi ne istedigine karar ver ondan sonra belirgin bir sekilde isteklerini söyle bir öyle bir böyle yaparsan zaman gelir hic takmaz seni bence hafta iki kez görüsmek makul fazla muhabbettez ayrilik getirir

16. 6 Ocak 2010
  17. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Çok ilginç konu...
    Sevgililerin birbirini araması,görmesi için gün ve saat tayin edildiğini de ilk defa görüyorum..akannehir
    İnşallah konuşarak çözersiniz bu durumu..
    Daha önceki düşüncelerinizden pişman olduğunuzu söylerseniz belki anlar sizi..:ecrin_bebek:

18. 6 Ocak 2010
  19. kader13

kader13 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Konuyu anlatırken yanlış anlaşılmaya sebep oldum galiba..Ben nişanlıma haftada 2 kez görüşelim yada 2 günde bir ara gibi bir şeyler söylemedim..Sadece işin suyunu çıkarmadan çok sık görüşmeyelim dedim..Ben vur dedim o da öldürdü galiba..Haftada 2 kez yüzyüze görüşebilmemiz ikimizin de o günler müsait olmamızdan kaynaklanıyor..Bu şartlarda daha fazla istesek de yüzyüze görüşemeyiz..Benim meselem telefonla görüşmemizin azlığında..zaten ben onu arıyordum ara ara fakat bir süre sonra baktım sadece ben arıyorum..Aramasam 1 hafta da geçse aranmıyorum..

Ben istemediğim için aranmadığımı düşünürken, neden öyle söyledim diye pişmanlık duyarken, durumu açtım..Kurallar olmasın dedim..Başta sen istedin diye ben öyle yaptım dedi..Ben tamam değişsin diyince de, beni keçi sakallılara benzetme, sen başkalarına bakıp istiyorsun, karşılaştırma bizi başkalarıyla, özleriz vb bir sürü şey söyledi..Yani kendi zaten gönüllüymüş, ben başta öyle konuşunca canına minnet uygulamaya geçmiş yani..

Bu aralar sinirli olduğum için belki durumu kendisine izah edişim belki kırıcı olmuş olabilir, başka zaman belki şakayla karışık kavgaya dönüştürmeden anlatabilirdim durumu.. Fakat eninde sonunda açacaktım konuyu..Kiminle konuşsam, en güzel dönem nişanlılık, kıymetini bilin, evlenince daha farklı oluyor diyorlar..Fakat nişanlılık gibi bir nişanlılk yaşamadığımı düşünüyorum..Yani birbirimize en düşkün olmamız gerekn dönemde böyle olacaksak, evlenince ilişkimiz nasıl bir boyut alabilir, düşünemiyorum..

Bir de bu aralar gerçekten zor durumdayım, stresimi ne kadar yansıtmak istemesem de elimde değil..İnsan böyle zamanlarda merak edilmek, ilgi görmek istiyor..Kötü gönümde de yanımda olmayacaksa diyorsun...

Ben kendimi, neden bu zamana kadar tepki koymadım diye suçluyorum..Dediğiniz gibi alıştırdım galiba..