aşırı terleme

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Loresimaa tarafından 31 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : Loresimaa
  1. Loresimaa

Loresimaa Zeynep Begümün Anneciği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar 11 aylık bir kızım var doğdugu günden beri normalden fazla terleyen bi bebek ilk doğdugu zamanlarda bu yüzden cok fazla isilik olmuştu özellikle ensesi ve bası asırı derecede terliyodu uykusu gelince acıkınca yada bi sıkıntısı olunca daha cok terliyor ama son 1 aydır mama yerken bile terden sırılsıklam oluyor bu bi problemmi doktora götürmem gerekirmi karar veremedim doğrusu böyle bi durum yasıyan varsa yazarsa sevinirimmbilmiyorumkismile

2. 31 Mayıs 2010
  3. nes8

nes8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba benim kızımda 12 aylık ve çok terliyor eskiden terlemiyordu fakat bikaç aydan beri çok hareketli olduğu için terliyor diye düşünüyorum.bir de gece uyurken çok terliyor geceliklerini 1-2 kere değiştirmek zorunda kalıyorum bazende sırtına bez vb koyuyorum ...ama bu aralar gecekten çok terlemeye başladı havalardan herhalde çok sıkıntı ve sıcak oluyor gece..ince fakat kollu gecelik giydiriyorum içine atlet giydirmiyorum çıkarması çok zor oluyor hemen uyanıyor. fakat artık kısa kollu giydirmeyi düşünüyorum.bir problem olabilirmi ki?hiç öyle düşünmemiştim...

4. 31 Mayıs 2010
  5. hiliba

hiliba Guest

bir problem olduğunu sanmıyorum arkadaşlar benim oğlumda çok terlerdi küçükken yaniaşırı derecede şuan 8 yaşında hala terliyor.sağlık yönünden birproblemi yok.kızımda 7 aylık oda terliyor.havalarda ısındı iyice.normal bu durum.kan dolaşımı gayet iyi diye düşünüyorum.

6. 31 Mayıs 2010
  7. Loresimaa

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende şimdiye kadar problemmidi die düşünmemiştim ama cok asırı olmaya başlayınca normalmi die kafam karıstı gece bi kaç kere yastık değiştirmek zorunda kalıyorum terin üstüne yatmasın die.. canım senin bebeğin sıcakalrdan olabilir dediğin gibi ama benim kızım kışında cok terliyordu :/ hiliba inşallah dediğin gibidir canım..

8. 31 Mayıs 2010
  9. hiliba

hiliba Guest

canım için rahat etmiyorsa.sen yine bir doktoruna danış.
    senin için araştırdım.buyur canım belki içini rahatlatır
    http://www.drbulentozturk.com/sssdetay.php?sssid=19

10. 31 Mayıs 2010
  11. Loresimaa

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkür ederim canım genetik olabilir ewet eşimde yazın aşırı derecede terler zaten sıcağıda cok sevmezler ailece kızımında onlara cekmiş olma ihtimali var kontrole gittiğimde sorarım doktora bu bilgi biraz rahatlattı beni tabi olası diğer durumlardan biris değilse Allah korusun...

12. 1 Haziran 2010
  13. bersu_791

bersu_791 canım oglum:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bizde cok terlıyoruz bende cuma gunu sorcam

14. 1 Haziran 2010
  15. Loresimaa

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sordugunda bilgi verirsen sevinirim canım

16. 9 Haziran 2010
  17. dlek

dlek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bizde de var aynı sorun....

18. 31 Aralık 2014
  19. burcum 77

burcum 77 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Benimde 6 aylık oğlum var. Çok terliyor ve tere bağlı atopik egzemasi var. Doktorumuz yeni bir ürün önerdi. Ham ipek ten üretilmiş bebek çamaşırları varmış ve bebeklerin terini emiyormus. Aldım ve cok memnun kaldık. Ipek camasir Oğlumun terini emdiği için egzemasi da çok hafifledi