Aşırı Zayıflamanın Zararları

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve gxuxlbeyza tarafından 31 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : gxuxlbeyza
  1. gxuxlbeyza

gxuxlbeyza benim güzel ailem Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    BıR BıLGıCıKTE BENDEN KIZLAR

AŞIRI ZAYIFLAMANIN ZARARLARI

BEYıN
    Karbonhidrat diyeti beynin fonksiyonlarını düzenleyen özellikle hafıza kapasitesini artıran serotonin maddesini etkiler. Hafıza kaybı ve çeşitli beyin bozuklukları başlar. Zeka kaybı başlar ve beynini hızlı ve doğru karar verme fonksiyonu bozulur.

KALP
    Kısa sürede kilo vermek kalp hastalıklarına yol açar. Tansiyon yükselir ve kalp hastalıkları başlar. Süratli kilo kaybı sırasında yağ kaybıyla birlikte kaslarda zayıflar. Diyet kesildiğinde mide ve karın bölgesi süratle yağ toplar. Şok diyetlerden sonra alınan kiloları kaybetmek çok zordur.

ADALELER
    Protein eksikliği adale zayıflığına yol açar. Özellikle sabahları kahvaltıyı kesmek adaleleri etkiler.

CıLT
    Şok diyet B vitamini öncelikli olmak üzere tüm vitaminlerin ve minerallerin kaybolmasına yol açar. Cilt kurur ve dökülür.

KAN
    Kanda demir azalması nedeniyle çeşitli kan hastalıkları başlar. Anemi ve hemoglobin bozuklukları görülür. Çabuk yorulma, kırgınlık, halsizlik görülür.

SAFRA KESESı
    Diyet safra kesesi faaliyetini etkiler. Çalışmayan safra kesesi taş üretmeye başlar.

KEMıK
    Süt, yoğurt ve peynirin az tüketilmesinden dolayı ortaya çıkan kalsiyum eksikliği kemik erimesine yol açar Kemiklerin kırılması kolaylaşır, kırıkların iyileşme süresi ise uzar.

ENERJı
    Metabolizma bozuklukları lahana diyeti, greyfurt diyeti gibi sebze meyve diyeti sonucu ortaya çıkar.Sadece meyve ve sebze ile beslenenlerde (et ve balık yemeyenlerde) metabolizma bozuklukları ortaya çıkar, tüketilen her türlü besin kilo yapar

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Mayıs 2009
  2. 31 Ağustos 2007
  3. gxuxlbeyza

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    safra kesesi bana uyuyor çünkü bende de taş çıktı..gerçi ben kilomu 7 ayda verdim..hızlı verilmiş kilo degil...

4. 31 Ağustos 2007
  5. ebrulimon

ebrulimon Guest

valla bende zayıflama sırasında ortaya çıkan şey acayip saçım dökülüyodu doktora gittim kan sayımı yaptı normal çıktı herşey diyet yaptığım için vitaminsiz kalmışım ve çinko eksikliği çıkmış..ZİNCO diye çinko ve vitamin desteği verdi şimdi gayet iyiyim..ben bide şeyi merak ediyorum sağlıksız zayıflıyoruz ama sporda yapıyoruz eee o zaman nolcak kas kaybı oluor mudur yinede ki tatlicadiarzu :tomato:

6. 31 Ağustos 2007
  7. gxuxlbeyza

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    EBRU LİMON ÖNCELİKLE SENDE GÜZEL KİLO VERMİŞSİN TEBRİKLER BUNLAR SANAa.s.a.s.a.s.a.s.
    SEN KİLONU NEKADAR ZAMANDA VERDİN?UZUN SÜREDE VE AZ6 ÖGÜN YİYEREK VERDİYSEN VE SPOR YAPTIYSAN SAGLIKSIZ OLDUGUNU DÜŞÜNMÜYORUM AMA KAS KAYBI OLMUŞMUDUR ONU BİLEMEM...

8. 3 Eylül 2007
  9. gxuxlbeyza

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Açlığınızı kontrol edin
    Açlık yeme bağımlılıklarını tetikleyen tehlikeli bir durumdur. Bunun için asla kendinizi aç bırakmayın, yemek yemeyi istemekle gerçekten aç olmayı ayırt etmesini öğrenin. Fizyolojik olarak aç olduğunuzda yemek yiyin, göz açlıklarınızı umursamamaya çalışın.

Egzersiz yapın
    Egzersizin vücudumuzun fiziksel görünümünde olduğu kadar kimyasında da geliştirici etkileri vardır. Spor yapan bireylerin daha mutlu oldukları ve daha az yedikleri belirlenmiştir. Bunun için kendi performansınıza uygun, keyifle sürdürebileceğiniz bir program oluşturun.

Psikolojik destek alın
    Yemekle kurduğunuz ilişkiler konusunda kendinizi yalnız ve gergin hissediyorsanız bunu mutlaka bir uzmanla paylaşın. Bu bağların kurulmasında altta yatan psikolojik etkenlerin rolü varsa, bunları beraber bulmaya ve yok etmeye çalışın.

10. 11 Eylül 2007
  11. gxuxlbeyza

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    aşırı zayıflamak hızlı kilo vermek çoksakıncalı ,bunun yerine yavaş yavaş agır kilo vermek saglıklı spor yaparak......

12. 14 Şubat 2008
  13. edna1905

edna1905 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende 31 kg. vermek istiyorum. Aşırı mı zayıflamış olurum acaba?

14. 14 Şubat 2008
  15. aerandir

aerandir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    boyun we kilonu söylersen eer sana bişiler yazabilirm yerimseniben

16. 20 Şubat 2008
  17. edna1905

edna1905 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    1.63 boyunda 86 kiloyum ve 55 olmak istiyorum

18. 6 Haziran 2008
  19. hazal46

hazal46 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende yaşadım bu sorunlardan bazılarını.saçlarım çok döküldü örneğin.rengim sarardı.tansiyonum düşerdi sık sık.