Aşk Böyle birşey işte...

Konusu 'Aşkla İligili Güzel Sözler' forumundadır ve bebiskom tarafından 6 Ocak 2010 başlatılmıştır.

  6 Ocak 2010
  Konu Sahibi : bebiskom
 1. bebiskom

  bebiskom ναяℓığıη öу&#8467 Üye

  Katılım:
  17 Nisan 2009
  Mesajlar:
  3.814
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  148
  O Başka Bir Boyuttadır

  Aşk böyle bir şeydir işte, sadece görmek istediğini görmek istediğini görürsün, duymak istediğini duyarsın. Sözcüklere, kendi anlamları nedeniyle işine gelen anlamaları yükler durursun. O neyi anlatmak isterse istesin sen sadece kendi anladığını algılarsın. Zor, çok zor…

  Gitmek gerekir bazen, bunları yaşamamak için. Bir insana acıma duygusunu hissettirmemek için. Kalıp daha fazla kendine haksızlık etmemek için. Gözleri iyi açmak gerekir, aşkın bittiğini, artık istenmediğini görmek için. Söylenmesi mi gerekir ille? İlle tane tane anlatılması mı gerekir? Bunun bir önemi yok artık onun için. O, başka bir boyuta geçmiştir çoktan. Bir ayrılabilse senden, bir anlayabilsen onun için aşkın bittiğini çok rahatlayacaktır, üzerinden büyük bir yük kalkacaktır. Aslında biliyor musun, o da olmayacak şeyleri düşünmektedir o an. “Ayrılsak da arkadaş kalsak…” gibi. Olmaz ki, mümkün değil ki bu. O da bilir, bilir ama hiç olmazsa vicdanını rahatlatır biraz. Gidiyor ya, sorumluluk hissetmektedir ya… Aldırmamalısın bunlara. Bir taraf aşıksa hala, iki eski sevgili arasında arkadaşlık söz konusu olamaz.

  Ya gerçeği söylerse…

  Peki ya bahaneler sıralamak yerine “Yeter artık ne olacaksa olsun” diye düşünerek pat diye söyleyiverirse gerçeği? “Bitti artık” deyiverirse birden? İlk aklına gelen soru, “Ama neden, hani beni çok seviyordun, hani bensiz yapamazdın?” olacak değil mi? Sorma sakın… Sus, suskunluğunla ört içindeki kasırgayı. Esip kavuran, yakıp yıkan o kasırga daha çok uzun süre esecek içinde. Şimdiden teslim olma. İlle bir şey söylemek istiyorsan “Gidiyorum” de, “Madem bitti, benim de işim yok artık o yürekte…”

  Gitmek gerekir bazen, işte o an gelmiştir kabul etmek istemesen de. Belirsiz bir yolculuktur bu. Nereye gideceğini, ne zaman biteceğini bilmeden çıkarsın yola. Yürek ağrısı da cabası… Çekebileceğin en büyük acılardan biridir. Kaçış da yoktur üstelik nereye gitsen seninle gelir. Kapıyı ört ve bakma ardına, ağlama. Yalnızlığı arkadaş edin kendine. Biliyorum, dışarıya doğru ilk adımını attığın andan itibaren dönmek isteyeceksin geriye ama sakın dönme. Sıfırsın ya o anda, dönüşün sıfırın da altına indirecektir seni.

  Sen onun için yoksun artık

  Belki de dönmek ister bir süre sonra, tekrar eski günlerdeki gibi olursunuz ne dersin? Hayır, inanma bu söylediğime. Hiçbir şey eskisi gibi olamaz. Yaşanan hiçbir an bir daha yaşanamaz. ”Başkasını buldu, beni aldattı” diye yeme kendini, ne önemi var bunun? Öyle ya da böyle bitti işte, kim olursa olsun onun hayatında. Tek gerçek, bir daha senin olmayacağı, kabullen bunu. Gitmek gerekir bazen, yüreği dinlendirmek, kendini dinlemek ve yalnızlığın seni olgunlaştırmasını beklemek için… Aynı şeyler bir daha geldiğinde yine gidebilme gücünü bulabilmen için… Aşkı yeniden yaşayabilmen için…

  mehmet coşkundeniz
   
 2. 6 Ocak 2010
  Konu Sahibi : bebiskom
 3. lunet

  lunet Aktif Üye Üye

  Katılım:
  26 Aralık 2008
  Mesajlar:
  426
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
 4. 7 Ocak 2010
  Konu Sahibi : bebiskom
 5. bebiskom

  bebiskom ναяℓığıη öу&#8467 Üye

  Katılım:
  17 Nisan 2009
  Mesajlar:
  3.814
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  148
 6. 6 Mart 2010
  Konu Sahibi : bebiskom
 7. holihopp

  holihopp Aktif Üye Üye

  Katılım:
  21 Eylül 2009
  Mesajlar:
  375
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  şahaneee
   
 8. 6 Mart 2010
  Konu Sahibi : bebiskom
 9. BeyazPerim

  BeyazPerim Vay anası ya =) Pro Üye

  Katılım:
  2 Kasım 2008
  Mesajlar:
  12.856
  Beğenildi:
  14
  Ödül Puanları:
  196
  mehmet coşkundeniz :lepi: