Aşk/koca mı, yoksa ailemi.....?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Ada1991 tarafından 2 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

2 Temmuz 2012
    Konu Sahibi : Ada1991
  1. Ada1991

Ada1991 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu siteyi çok seviyorum, hepte takip ederim, konu açmak banada nasipmiş.
    Ben evleneli yaklaşık bir sene olacak, ama bütün o süreç içersinde hep problemli olduk eşimle. Aşk evliliği yaptık, fakat yetiştirilme tarzından dolayi kafalarımız hiç uyuşmadi. Biribirimizi yeri geldiğinde alttan aldik, yeri geldiğinde bağırıp çağrıştık.
    Sorunumuza gelince; kocam ve ailesi benim ailemle görüsmüyor, benimkilerde onunkilerle. Küslüğü çıkaran kocamın ailesi olduğu için onu ve kayinvalidemi sürekli suçlu buluyorum, bu yüzdende kocamın ailesine sıcak davranıpp istedikleri gelin olamıyorum, buda kocamı soğutuyormuş benden.
    Kocama sıkıntımı anlatıp, eğer o aileme gelirse, bende ona istediği gibi olacağıma söz verdim, ama nuh diyor peygamber demiyor.
    "ben senin ailene gidip gelmeye mecbur değilim, sen istediğin zaman gidip gelmekte özgürsün, ben böyle yetiştirildim. Gelin dediğin, gelin geldiği evdekileri kendi ailesi gibi görür, öz anne/babasınıda el gibi. Sen ne zaman benim aileme iyi davranmaya başladın, o vakit bende gelirim belki, iki aile arasında ki buzları senin eritmen gerekiyor, tek yapman gereken annemı babamı sev say, onları arkana aldığın an yapamıyacağın şey kalmaz" diyor kocam.
    Bana açikcasi cok ters geliyor bütün bunlar. Benim yetiştirilme tarzımda kız evi oğlan evi aynı sevilip sayılır. Kız evlendi diye ailesini arka plana, kocasının ailesini ön planda tutması gerekiyormuş, bu asılları geçtiğimizi sanıyordum, modern görüşlü olduğumuzu sanıyordum..

Şu sıralar bunları düşünmekten 1 haftada 3 kilo vermişim. Ya kocamın istediğini, kendi ailemi tamamen arka plana atıp kocamın ailesinin güvenini kazanıp her istediğimi yaptıracağım, yada onu terk edip kendi ailemin yanına taşınıp daha fazla ezik durumda kalmıyacağim.

Siz olsanız ne yapardınız? Üstelik aileniz her daim arkanizda.. Lanet olsun ki kocamı hala sevebiliyorum.

2. 2 Temmuz 2012
  3. parkon

parkon Beklemedeyim Pro Üye

Beğenileri:
    2.722
    Ödül Puanları:
    113

Ne münasebet.

Eşiniz saçmalamış.Siz ağaç kovuğundan mı çıktınızda aileniz el gibi olsun.Herşey karşılıklıdır.Siz onun ailesine saygılı davranmak zorunda iseniz o da sizin ailenize aynı şekilde davranacak.

Aile için eşden vazgeçilemeyeceği gibi,eş içinde aileden vazgeçilmez.

Son düzenleme: 2 Temmuz 2012
  4. 2 Temmuz 2012
  5. akandeniz

akandeniz herşey güzel olacak Üye

Beğenileri:
    450
    Ödül Puanları:
    83
    yok yeeaaaaaa kendi ailene el gibi davran hadi canım daha neler...
    o halde oturup ortak karar vereceksiniz ya ikiniz birlikte iki aileylede görüşeceksiniz yada herkes kendi ailesiyle görüşecek..
    pazarlık etmenin anlamı yok....

6. 2 Temmuz 2012
  7. SizBiz

SizBiz Mâşaallah Bârekallah Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten çokzor bir durum allah yardımcınız olsun..bunun çözümü sürekli zıtlaşarak olmaz..siz adım atın, o adım atsını beklemekle sorun çözülmez...aile herşeyden önemlidir.kim ne derse desin,siz ailenize sırtınızı dönemezsiniz,dönmemelisiniz..anne ve babanıza karşı vicdan ve suççluluk hissetmemek için ailenizle konuşun,durumu anlatın..eşinizin ailesine yakın davranıp,bu duruma çok üzüldüğünüzü anlatın..Allah hakkınızda hayırlıssını versin,eşinizi ve ailesinide ıslah etsin..

8. 2 Temmuz 2012
  9. Meleknaz

Meleknaz Popüler Üye Üye

Beğenileri:
    776
    Ödül Puanları:
    113
    Böyle düşünen aileler maalesef var.
    Ve ben,bu ailelerin,kız tarafıyla görüşmemek için özellikle "hır" çıkarıp,küslük yarattığını düşünüyorum.
    Evlatlar evlenince,artık iki taraf aile oluyor.Minimum sınırlarda bile olsa,bir ilişki yürütebilmeleri gerekir.
    En azından bayramlarda veya düğünlerde yüzyüze bakıp tebrikleşmeleri gerekir.

Eşinin ailenle görüşmemesi büyük sorun aslında.Sen ise onun ailesiyle görüşüyor,hatta buna zorlanıyorsun.
    Sebep ortada,kendin de söylemişsin,kafalarınız uyuşmuyor.
    Aşıkken bazı şeyleri göremiyor insan.Veya görse de umursamıyor.

Ben senin yerinde olsam resti çekerim.Sonuç alamazsam boşanırım.
    Yoksa bu şekilde devam etmek zorunda kalacaksın ve gittikçe daha çok mutsuz olacaksın.
    Evliliğiniz çok yeni,bebek konusunda lütfen acele etme,çıkmaza girersin.

Son düzenleme: 2 Temmuz 2012
  10. 2 Temmuz 2012
  11. akidem

akidem Yine kördüğüm ... Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    83
    Kendi kızı ele gidip onu el saydığın da görürüm o düşünceleri.Ne geri kafalıymış eşin.

12. 2 Temmuz 2012
  13. haticeakan

haticeakan Üye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    canimcim ben sana soyle diyeyim esinin ailesi gelenekci alinma ama eski kafali bi aileye benziyor. esini de onlar yetistirdigi icin o da bu soylediklerini dogru sanarak buyumus bu yasa gelmis. simdi bu saatten sonra sen esinin yada ailesinin dusunce tarzini degistirwmezsin. kendinide degistirmen zor olabilir. sana verecegim tavsiye esini gercekten seviyor onla yaslanmak istiyorsan kendinden odun ver dedigini yap yok ben kendimi ezdirmem bildigim dogrudan da sasmam dersen hic uzatma bitir ailenin yanina don.

14. 2 Temmuz 2012
  15. Piskolata

Piskolata kalbimde iki prens :) Pro Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    hiç hoşlanmıyorum bu düşünceden
    ne demek sen bu eve gelin geldin kendi ailen gibi görür tek gidersin ailene oldu başka
    ailene gitmesi için şart koşmuş sana ailemin güvenini kazan öyle gideriz şaka gibi
    bence bi daha konuşun
    sende bende ailelere karşı davranışlarımıza dikkat edelim ve yeni bi başlangıç yapalım deyin
    sen ve eşin o günleri unutsun ikinizde bi adım atın
    bu şekilde kabul ediyorsa olurdu
    ama ilk ben onların ailesine herşeyi dört dörtlük yapıcam paşam sonra bi düşünecek gideyim mi gitmemeyim mi diye o olmaz kabul etmezdim

16. 2 Temmuz 2012
  17. oezlem06

oezlem06 °ღ ღ°°ღ °ღ ღ°°&#43 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bunu ilk kez duyuyorum evlenikten sonra kocanin ailesini kendi ailen gibi görüp.. kendi ailenide arka plana atmayi.. :KK37: bana göre bu tamamen bir uydurmasyon..:KK37:
    sacmaliga bak yaa... nerde yasiyoruz.. allah allah ... o koca dedigin adam seni yarin birgün biraktigi zaman sana ailen sahip cikacak..seni büyüten bu yasa getiren aileni nasil arka plana atarsinkii..
    mümkünati yok .... :KK47:
    ben senin yerinde olsam bosver küs kalsinlar belkide böylesi daha hayirli.. esinede söylersin ben ailemi senin yüzünden ailen yüzünden arka plana atamam onlar benim ailem...dersin...
    kimse kimseyi zorlamasin senin onun ailesine gitmeyi o senin ailene gelmeyi...onun sartlari varsa seninde olsun.. :KK45:

18. 2 Temmuz 2012
  19. haticeakan

haticeakan Üye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    ve en onemlisi uyusamadigin esinden belki bi seyler cozulur ailesinin bana bakisi degisir umuduyla sakin cocuk yapma. arada o ziyan olur..