Ask neden ölür? - Okumalisiniz kizlar..

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Sensible tarafından 29 Ekim 2008 başlatılmıştır.

29 Ekim 2008
    Konu Sahibi : Sensible
  1. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Ask neden ölür?

Çünkü aşkı aşk yapan "açlıktır".Onunla birlikte olmaya, gezinmeye,didişmeye karşı hiç doymayan bir "açlık". Onunla konuşmaya ve susmaya,buluşmaya ve özlemeye, kavga etmeye ve barışmaya, duyulan heyecanlı bir "AÇLIK". Onunla yaşama planları,anlamaya çalışma çabaları anlaşılmak kaygıları,kaybetmek korkuları ile beslenen bir "AÇLIK".

Aşkın ilk zamanlarında "açlık", elin yüreğinde telefon beklemeler, kıvrım kıvrım soru işaretleri, bitmez tükenmez yanlış anlamalar, kıskançlıklar ve uykusuz geçen sancılı gecelerdir.

Sonları aşkın açlığı "onun" elini sımsıkı tutmak teninin her milimetresine dokunmak dudaklarınla dudaklarına değmek için ölesiye artmaya başlar.

Eğer "AŞK ORADAYSA" ilk ruhsal ve tensel yakınlıkların ardından açlık giderilmez. Tersine hızla büyümeye başlar ve her defasında açlıktan "RUHUNUZ KAZANIR". Fakat bedenlerin sık sık buluştuğu ilk çoşkulu zamanların ateşi çabucak sönüyor ve sıkıntılı bir doygunluk duyuluyorsa "AŞK ÇEKİP GİTMİŞ" demektir.

Çünkü aşk çok oburdur, ama tıkabasa doyduğu zaman ölür. Bu yüzden aşkınızla çok sık görüşerek lüzumundan fazla "yemek yedirirseniz" yok olur. Aşkınıza çok fazla içinizi açıp ruhunuzu soyarsanız "BÜYÜ BOZULUR" ve aşk yine tokluktan ölür. Aşkta kendinizi tümden adar ve karşınızdaki kişinin kaybetme korkusunu doyurursanız açlıkla beraber aşkda kaybolur. Aşkın sofrasında her zaman hazır nazır bulunursanız "İŞTAHI KAÇAR".

Aşkın yaşaması için hep bir parça "aç" bırakmak gerekir. Zira aşk doyduğu zaman ya "HAYATINI KAYBEDER", yada artık "AŞK" değildir

2. 29 Ekim 2008
  3. CiciliBicili

CiciliBicili kalbim 'ege' de kaldı:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    her halukarda aşk yokoluyo yani ee aşkı bu şekilde yaşamaya çalışırsak yani bi kalıba sokmaya bence ozaman aşk ölür herşey oldugu gibi güzel gerçek duygular neyse o yaşanmalı aşk zaten biter asıl olan sevgi dir :lepi:

4. 29 Ekim 2008
  5. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    çok doğru bir anlatım ...
    benim aşka bakış açımla birebir örtüşüyor...
    hep derim zaten...

bir erkeğe yada ilişki de,
    tüm duygularının ve güvenin kapısını sonuna kadar açma! ama, arala...
    o kapıdan her an dilediği gibi giremeyip,ama her an o kapıdan çıkarılabileceğini bilmeli...
    kaybetme korkusu yaşamalı,yaşatılmalı gerekirse...

bir kişiye ben seninim 'i değil,sensiz de var'ım 'ı anlatabilmeliyiz..
    kişiyi tüm benliğimizle,sevgimizle,güvenimizle vs.
    doyurursak,açlık hissetmez..
    biraz doyurup,biraz da aç kalmasını sağlamak gerek:KK66:

6. 29 Ekim 2008
  7. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    aşk hem anlatıldıgı gıbı aclık..hende ego sanırım....
    karşıya duyulan sevgı ve kaybetmemek ıcın verılen emek...
    sadece körü körüne baglanmak...dunyada ondan baskası yokmuş gıbı yaşamak...
    aslında yanlış..duygularımıza kapılıyoruz ...kaybetmemek ıcınde elımızden gelenı yaıyoryz...
    oysa kaybetme duygusu olmalı...ozellıkle karsıya bu hıssettırılmelı...
    hem doyrulmalı sonuna kadar hemde...katbetme korkusu yasatılmalı..
    ıste boyle oluncada ego ortaya cıkıyor...sonuna kadarda aşkı yasasan o aclık hıc bıtmıyor..
    ve bır yerde tıkanıyor...aşk garıp bır duygu...oyuzden ayarları kacırmamak gerekıyor...
    yoksa sabun gıbı elden kayıp gıdıyor...

8. 29 Ekim 2008
  9. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Bu sözüne tamamen katiliyorum canim.
    Ask ego dedigim zaman insanlar hep yanlis anladilar..
    Oysa benim söylemek istediklerimi farkli analiz etmelerinden kaynaklandi.
    Ask gercekten egodur. Tatmin olmaktir. Kisi sevilmek ister.
    Farzedin ki bir insan sevgilisini birakip gittiginde karsi taraf "ben sensiz ne yaparim" diyor. Aslinda gideni degil, kendini düsünüyor. Onsuzlugun kendisine aci verecegini biliyor.

Bu yaziyi okudugumda ne kadar dogru anlatilmis demistim bende.
    Ask aynen yemek yemeye benzer. Fazla yediginde migde bulandirir. Ne yazikki...

10. 29 Ekim 2008
  11. hadibakem

hadibakem oğlum bırakma anneni Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    özlemek sevildiğini bilmek çok güzel
    ama hiç bir zaman ben sana aitim sensiz bir hiçim demem
    bu biraz tecrübeyle alakalı birşey galiba
    akıllandım yani.

sevdiğimi söylerim ama
    herduygumu herşeyimi anlatmam ona

herşeyi tüketmemek gerek

12. 29 Ekim 2008
  13. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    tuketmeden tukenmeden yasandiginde her duygu gibi ask da cok ozel ve guzeldir. degilse cooook abarmtanin anlami yok. hayat askla devam etmiyo. bu ince sinir da gezebilmek ve farkinda olabilmek muhim bence.

14. 29 Ekim 2008
  15. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Peki ya benim oldugunu söyle, karim olacagini söyle diyorsa naparsin canim?
    Bizim aramizda mesafeler var sevdigimle ve dolayisiyla özlem cok fazla oluyor.
    Bende herzaman sinir koyulmasindan yanayim, ki zaten 11 aylik beraberligimizde, su son 4-5 aydir ona karsi yeni yeni kendimi actigimi ve daha yakin davrandigimin farkina varmis.
    Ama ben yine kendimi bilip, sinirimi koymak istiyorum, bu kezde kendini benden cekme, uzaktasin sana herzamankinden daha fazla ihtiyacim var diyor, böyle bir durumda ne yapayim?

16. 29 Ekim 2008
  17. merrymoon

merrymoon u.mutsuz :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Gerçekten çok doğru bir anlatım,ne yaparsan yap aşk mutlaka bitiyor,önemli olan sevgi nin bitmemesi,ama erkekler aşkı daha çabuk bitiriyor ve başka taraflara yönelmeye başlıyolar yeni lezzetler peşine düşüyolar,acı çeken hep bayanlar oluyor.....

18. 29 Ekim 2008
  19. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148

bende bu sozune katılıyorum....dogru cok yedıgınde mıden bulanır...ve bunaltırsında..o zaman nerde nasıl durup nasıl davranılacagını bılmek ve ayarını kacırmamak lazım..aşk oyle pamuk ıplıgı gıbıdır...nasıl ne zamn bıtecegı bellı degıldır...
    işte bu daralmalar bunalmalar....bırden aşkı oldurur ve hatta aşk bıter düşmanlık başlar...
    ınsanın yasantısındakı her alan gıbı ıdare etmeyı ve bencıl olmamayı denemek lazım..hiç bır seyın olmemesı ıcın...