askerde iletişim..

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve kivilcim tarafından 7 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : kivilcim
  1. kivilcim

kivilcim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bir haftadır çok kötü bir psikoloji içine girmiş durumdayım..
    erkek arkadaşım 5 gün sonra askere gidiyor, fakat nereye gideceği ayın 10 unda belli olucak..büyük olaılıkla inş. kısa dönem olucak.
    merak ettiğim şey şu,bazı arkadaşlarım acemi birliğine ilk teslim olduğunda bir hafta filan arayamadıklarını söyledi,doğrumu bu,bukadar zormu askerdeyken aramak..hep böylemi devam edicek,acemi birliğiden sonra arayabiliyorlarmı mesela günde kaç defa arayabiliyor..of çıldırıcam ya bir hafta nasıl aranmaz ki aklım almıyor..

2. 7 Ağustos 2010
  3. Masalimgercekoldu

Masalimgercekoldu Kızım, en büyük şansım Üye

Beğenildi:
    6.256
    Ödül Puanları:
    238
    Aynı stresi yaşamış birisi olarak sizi çok iyi anlıyorum.Benim eşim Kars'ta askerlik yaptı, mektup yazsa 15 günde gelir diye daha da stresliydim. (Hatta son ay mektup yazdı, eşim askerden geldi hala o mektup bana gelmedi bu da ilginçtir heheh) İlk teslim olduğunda cep telefonu ve sim kartı yanındaydı, o 3 gün boyunca gece falan wcden beni aradı konuştuk.Sonrasında da oradaki bir okulda bilgisayar öğretmenliği gibi bir görevde bulundu.Sabah iştimasından sonra okula gider, akşama doğru girerdi içeri bu arada da rahat rahat konuşurduk.Özetle beş ay boyunca sürekli konuştuk, sorun olmadı.Kontrollere ve kişilere göre değişebilir, umarım sizin de iletişiminiz kesilmez.
    Bu arada doğumgününde bir sandık hazırlamış, içine çukulatalar, kurabiyeler, ağrı kesiciler, kas gevşeticiler, atkı falan koyup bir ortaya karışık set yapmıştım.Kontrol esnasında bulunmuş ve içerde bunların izinsiz tutulmasından dolayı papa yemiş, tüm çukulatalar elinden alınmıştı :)))
    yani bazı yerdeki kontroller çukulata odaklı, hala anlamış değilim :))

4. 7 Ağustos 2010
  5. kivilcim

kivilcim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    ne güzel canım ya..nekadar şansılısın..belkide ilk başta karsa çıktı diye üzülmüşsündür ama belki daha yakın biryere gitseydi bukadar rahat görüşemicektiniz..ilk gün telefon ve sim kart götürmeside büyük cesaret..benimki hayatta götürmez ilk gün yakalanma korkusundan..demekki gerçekten gideceği yere bağlı bu tür olaylar...

6. 7 Ağustos 2010
  7. wbluebluew

wbluebluew aşkısıyla çok mutlu Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    103
    canım o gittiği yere bağlı bizimki acemiliği burdur da yaptı günde 2 kere arıyordu gittiği gün biraz yoğun oldu ama akşam aradı yinede gittiği yerin şartlarına göre değişir o

8. 7 Ağustos 2010
  9. Masalimgercekoldu

Masalimgercekoldu Kızım, en büyük şansım Üye

Beğenildi:
    6.256
    Ödül Puanları:
    238
    Yok üzülmedim.Sonuçların açıklanacağı gün beraberdik, eşim bilgisayar mühendisi bu sebeple sürekli "Benim gibi adamları Ankara'nın doğusuna yollamazlar bile" diye geh geh konuşurken "ne yani Kars çıkarsa gitmeyecek misin?" diye sinirlenmiştim.2 saat sonra pc başında bakıp ona söyleyince "yok daha neler!" demişti.Üzülmüştüm tabii ama büyük konuşmamak gerektiğini de öğrenmişti.Şimdi düşününce iyi oldu diyorum.Gitmeden önce rüzgar estiğinde çorap giyen adam oradaki dondurucu soğuk ve kavurucu sıcaklar sonunda direnç kazandı, uzaklık özlemi arttırdı ve kim ne derse desin askerliğin erkeği en olgunlaştıran ve hatta adam eden unsur olduğunu düşünürüm.

Dediğiniz doğru yakalanma riski var durduk yerde Allah korusun askerliğin uzaması bile mümkün olabilir. En kötüsü ankesörlü telefonlar mutlaka olacaktır, oradan sizi arayabilir. Bu arada bu ankesörlü telefonlarla konuşurken ucuz olan bir bilmemne kart vardı.(ismini hatırlayamıyorum) Benimki ilk zamanlarda tırstığı için ilk 1 hafta o kartlarla konuşmuştu benle.Gitmeden 3-5 tane alıp cebine koyarsa daha mantıklı olabilir.Şimdiden Allah kavuştursun.

10. 7 Ağustos 2010
  11. kivilcim

kivilcim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    çok sağolun arkadaşlar içime nasıl su serpildi anlatamam..biraz olsun rahatladım..hep kime sordam alıştır kendini 1 hafta arayamayacak ne olursa olsun diyorlardı..demek ki imkanıda olabiliyormuş..inşallah arayabileceği biryere düşer..salı gecesi saat 1 de belli olucak sonuçlar..sizinle paylaşıcam..

12. 7 Ağustos 2010
  13. SiYaHinCiM

SiYaHinCiM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    1 hafta ne yahu çıldırırdım heralde ohaoldumsmile bizim acemiliğimiz dün bitti daha, hatta şu an askerimi bekliyorum:) bilecikte yaptı nişanlım acemliğini ve hiç abartmıyorum ilk gün de dahil hergün en az 5 kere aradı a.s riske girmemek için ankesörlüyü tercih ettik tabi fazlasıyla kart gitti:KK1: acemiliğimiz 75 gün sürdü çok şükür bazı günler saatlerce konuştuk:nazar:
    korkma yani illaki arar :teselli: ilk gün işlemler var diye arayamayabilir ama 2.gün kesin arar a.s bizim işlemlerimiz çok kısa sürmüştü hemen aramıştı ne ağlamıştım :gitme: Allah kavuştursun şimdiden opuyorumnanaktan

14. 7 Ağustos 2010
  15. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    ya aslında gittigi yere göre değişiyor mesela benim kıbrısta askerlik yapan arkadaslarım vardı uzun dönem ama cep tlfnları hep yanındaydı hatta birnin 2 telefonu vardızemuszemus
    istedikleri an mesaj atıp arayabiliyorlardı ama izmirde askerlik yapan arkadasım geceleri birde haftasonları kullanıyordu mesela kuzenimde burdurda yaptı o zaman cep tlf kullanmıyordu yere göre değişiyor yani ısparta eğirdirde yapan arkadasım gittigi gun çöpün yanına oturtmuslar 1 hafta boyunca çöp tenekesinin basında nöbet tutmus kacırmasınlar diyedelikafadulden o arayamamıs mesela hiçbiyeri ama böyle dusunme orada pek iyi sartlarda olmayabiliyorlar varsın 1 hafta aramasın ama rahat olsun de otobusten indiginde fln arar söylersin

16. 7 Ağustos 2010
  17. kivilcim

kivilcim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    ya kızlar bu ankesörlü telefonlar ne oluyo ben anlamadım...her askeriyede var mı bu telefonlardan?..kartmı almamız gerekiyo o gitmeden..nerden alıcam o kartaları..

Son düzenleme: 7 Ağustos 2010
  18. 7 Ağustos 2010
  19. kivilcim

kivilcim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    canım kısa dönemmi seninkide..