Askere giden sevgili...

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve DIPTISDIPTIS tarafından 24 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

24 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : DIPTISDIPTIS
  1. DIPTISDIPTIS

DIPTISDIPTIS Rüzgar Ege ❤️ Pro Üye

Beğenildi:
    3.532
    Ödül Puanları:
    163
    Bir kaç ay sonra erkek arkadaşım askere gidecek :KK14:
    Aslında güzel bir ilişkimiz var uzun süredir devamlılığı olan.
    Yavaş yavaş gelecek planlarıda kurmaya başladık:KK69:
    Lakin asker beklemek nasıl birşeydir bilmiyorum
    15 ay yapacak, dile kolay... neredeyse 1,5 sene...
    Askere giden erkek değişir mi? Beni ne gibi sorunlar bekliyor? :KK37:
    Birde diyorlarki askere giden erkek ya tam soğur yada daha sıkı bağlanır
    Ne yapayım ben bilemiyorum :KK37:

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Ocak 2011
  2. 24 Ağustos 2010
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Allah seni ne etmeye deli:eek:
    Yok bacım benim kocamda askerlik yaptı bekledim bende valla bizde daha sıkı bir bağ oluşturdu.Ama şöyle bişe var mesela ben askerde hiç aklını bırakmadım bende.Yani kavga konusu yaratmadım,zaten sıkıntılı diye düşünüp hep alttan aldım.Sanırım benim sayemde devam etti ama pişman mıyım,asla değilim.
    Kıçını kırıp oturcan gibi görünüyor:))

4. 24 Ağustos 2010
  5. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

askere giden her erkek değişmez . bu sözüm soğuma veya bağlanma anlamında.

onun değişip değişmemesinden ziyade senin "O gidince soğurmuyum bekleyebilirmiyim vs. vs." bu sözün önemli. şimdiden soğumaya niyetli gibisin.

asker beklemek zor ve sancılı bir süreç. herkes kalkamıyor altından. onların psikolojisi bozuluyor (gittiği yere bağlı olarak değişir ) onların o haline dayanmak ve idare etmek bazen zorlaşıyor.

aramıyor diye sorun yapmaman gerekiyor. askerde olduğunu aklından çıkarmayacaksın. naz ve triplerini uzatmayacaksın. zaten sıkıntıda olan birini iyice sıkmayacaksın.

tadını çıkar . asker beklemeninde ayrı bir zevki, gururu var:lepi:

6. 24 Ağustos 2010
  7. pissy

pissy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    asker bekleyen nişanlı birisiyim, aslerikte 53 günü devirdik. Sevgili olarak asker yolu beklemenin zor olduğunu hep duydum.Aranızda ciddi bir söz yada nişanlılık olsa bu sürec daha iyi olur taraftarıyım.askerlik erkeklere hayatının, ailesinin, sevdiğinin kıymetini daha iyi bilmesini sağladığını düşünüyorum.Nitekim arabasına toz kondurmayan nişanlım artık öyle değil. gerçekten karşılıklı sevginiz varsa ve ileriye dönük ciddi düşünceler içerisindeyseniz askerlikte bunların birgün olacağı ümidiyle günleri daha çabuk geçirebilirsiniz. Diğer arkadaşlarında dediği gibi askerde onların düşünme zamanı çok oluyor bu yüzden bazen neye sarcaklarını şaşırıyorlar emir altındalar sonuçta.sana çok karışabilir, beklemediğin davranışlar sergleyebilir ama senin bu durumda sevdiğini dahada alttan alman gerekiyor.eğer aranızda çözülmeyen kafanızda soru işareti olan konular varsa bunları askerlikten önce mutlaka oturun konuşun çözümleyin.Şimdiden Allah kavuştursun :Saruboceq:

8. 24 Ağustos 2010
  9. MuzipRakkase

MuzipRakkase Üyelkiptali istiyrm olmuo Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Bende asker yolu bekledim çok değişik bir duygu bir o kadarda zor yani biz günün 4 5 saati dışında telefonla konuşurduk askerde 5 dk ya indi o kadar zor geldi ki,acemi birlikte bişi anlamıyorsun ama usta birlik koyuyo resmen 7 8 ay sonra izne gelmşti bulustuk ama çok tuhaf oluyosun ya yabancılık çektim 1 2 saat ısınamadım ama sonra normale döndüm opuyorumnanaktan

10. 24 Ağustos 2010
  11. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    herkes askere gidenin piskolojisinin çok değiştiğini yazmış ama doğru sürekli emir altındalar dediğiniz gibi neolursa olsun askerdeki insana naz yapmamak lazım:umursamaz:

buarada acemi birliğinden 7 ay sonra çok uzun bi süree benneyaptımki

12. 24 Ağustos 2010
  13. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim bu konuda bi tecrübem yok ama sayılı gün geçer gider. çarşı iznine çıktıkça internetten kameralı falan da görüşürsünüz.. alışırsın mecburen biraz ayrı kalmaya :KK43:

14. 24 Ağustos 2010
  15. Tarcin...

Tarcin... canım kuzularim... Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bende bekledim sevgiliydik.kısa dönem yapmış olmasına rağmen ben kendimi çok yalnız hissettim ve çok özledimmm..elim telefona gidiyodu arıyodum ulaşılamıyodu,ozaman içim çok yanıyodu işte..
    soğuduk mu daha da mı bağlandık konusuna gelince..daha askerden döndüğü gün ailemle tanıştı ayağının tozuyla sonra gelsin söz nişan düğün.. :) umarım sizde kolaylıkla ve hayırlısıyla atlatırsınız..
    hele km lerce öteye kaçak köçek yemin törenine gitmem şimdi hatırlayıp güldüğümüz en güzel anılarımızdan biri...

16. 24 Ağustos 2010
  17. seyrekyagmur

seyrekyagmur Güncel : 68,8 YILBAŞI Hedef: 63 Üye

Beğenildi:
    2.435
    Ödül Puanları:
    123
    bende bekledim 15 ay canım..İlklerde tabi zor ama gittiği yere bağlı birazda bu..ağrıdaydı benimki günün 2-3 saatini tel.de konuşurduk rahattı o.ama şunu sölim askerde şöyle bir değişme oluyor daha olgun oluyorlar geleceklerini düşünmeye başlıyorlar en önemlisi kıymet anlıyorlar..hep destek ol üzülsende onu güldür tel.de felan..çabuk geçiyor bekledim geldi aradan 2 yılda geçti :eek:

18. 24 Ağustos 2010
  19. GezegeNKralicesi

GezegeNKralicesi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2.595
    Ödül Puanları:
    238
    Benim ki hala gitmedi gidecek bir kaç yıl sonra valla yapcak bişey yok bekleyecez

Gel tezkere gel tezkere :lepi: