aşkınız için okulunuzdan vaz geçebilirmiydiniz

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve meltemgalli tarafından 19 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Eylül 2008
    Konu Sahibi : meltemgalli
  1. meltemgalli

meltemgalli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    okul birincisi bi genç kızken sırf alenizin ıst-rarla reddettiği sizde baskı kurduğu bi süreçte ailenizin hiçde beğenmiyeceğin bilmediniz birini sever ve ailenizin bırak baskılarınız sizde bi aşk uyandırırr ve gözünüz öyle kör olurki ben ona aşığım diyip babanızın yüzüne eğitim hayanızı sonlandırmasına izin verirmiydiniz yani madem öyle g.tmiyosun artık okula dese babanız ne yapardınızz .....?mirmirmirmir

2. 20 Eylül 2008
  3. zynpkr

zynpkr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sevdiğim için kazandığım üniversiteye gitmedim.sevdim,sevildim.onu bırakamadım.ayrılamadım.ama o ailesi ve benim aramda bi tercih yapmak zorunda kaldı.ve ailesini seçti.kimse için fedakarlık yapmamak lazım.

4. 20 Eylül 2008
  5. senza

senza Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    kesinlikle okulumdan vazgeçmem...
    aşk bugün var yarın yok, başkasının eline bakacağıma kendime yatırım yaparım...

6. 20 Eylül 2008
  7. tgby

tgby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kesınlıkle okul.dusunmeye bıle gerek yok bence....ve aılenın onaylamadıgı bır evlılıgede kesınlıkle karsıyım.

8. 20 Eylül 2008
  9. sodi-certila

sodi-certila evli-mutlu-çoçuklu olucak Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlikle eğitim ve öğretimimden vazgeçemm.hayatta böyle bir tercih kişiye yaptırılıyorsa bu yaptıranın bencilliğini sergiler.sizi düşünen geleceğinizide düşünür.

10. 20 Eylül 2008
  11. dilek62

dilek62 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben eşim için eğitimimden vazgectim onu secip ailemin rızası olmadan evlendim ailemi karşıma aldım ama pişman değilim ve asla evliliğime bunu yansıtmıyorum eşimle beraber çok mutlu bir hayat yaşıyoruz eğitimimide acıktan devam ettiriyorum

12. 20 Eylül 2008
  13. tgby

tgby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben eşim için eğitimimden vazgectim onu secip ailemin rızası olmadan evlendim ailemi karşıma aldım ama pişman değilim ve asla evliliğime bunu yansıtmıyorum eşimle beraber çok mutlu bir hayat yaşıyoruz eğitimimide acıktan devam ettiriyorum

istisnalar kaideyı bozmaz.hıc mı sorun yasamadınız yanı.yansıtmıyorum dedıgınıze gore bırseyler olmus.okulu bıraktıgınız ıcın pısman degılsınız oyle mı..................

14. 20 Eylül 2008
  15. ayse33

ayse33 Guest

Seninle aynı şey için değil ama,okulumdan son sınıfta vazgeçtim.Evlenmek üzere olduğum sözlümün beni aldattığını öğrendim.1 günde dilekçemi verdim.4 yıllık fakülteden 2 yıllık önlisans diploması alarak ertesi gün memleketime döndüm.25 yıl oldu,toparlanmam çok uzun sürdü.Şimdi pişman mıyım?Hayır.O zaman öyle yapmalıydım,yaptım.Eğitimimi sonradan tamamladım.

Son düzenleyen: Moderatör: 20 Eylül 2008
  16. 20 Eylül 2008
  17. dimitrina

dimitrina pamuktan kalbin solmadan Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bir arkadasimin basina geldi bu olay. kiz ikinci siniftayken cok unlu ve basarili bir is adamiyla tanisti ve istemeye geldiler. kiz o kadar asikti ki, cocugun ailesi biraz muhafazakar oldugu icin kizin okula devam etmesini istemediler. bir kac yil sorunsuz gecti ve kiz o arada akliniza gelebilecek her tur kursa gitti (dil kurslari, resim kurslari, spor merkezleri vs.) kendini oyalamak icin..ama sonunda okuluna geri donmeye karar verdi. ve hala okulu birakmak en buyuk hatamdi diyor. evlilikleri cok sukur sorunsuz bir sekilde devam ediyor ve esi en buyuk destekcisi. bence insan once birey olarak amaclarina ulasip mutlu olmali ki, karsisindakine de mutluluk verebilsin...

18. 20 Eylül 2008
  19. ela_ela

ela_ela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Aşk için eğitimi bırakmak fedakarlık değil ki, kişinin kendisine yaptığı haksızlık bence.. Ayrıca gerekli de değil bu.. İnsanın eğitimine devam etmesi aşkı yaşamasına neden engel olsun, en fazla birşeyleri geciktirir.. Bir kadının ekonomik anlamda özgürlüğünü elde etmesi kadar güzel birşey yok.. Ne yazık ki herkes parası kadar konuşuyor, parası olan dediğini ettiriyor, uluslararası politikada bile bu böyle.. Parasal yönü dışında çok fazla artıları da var tabi, onları da gözardı etmemek gerek..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.