Aşkları nefrete dönüştüren etken

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve ZYNPalp tarafından 19 Şubat 2009 başlatılmıştır.

19 Şubat 2009
    Konu Sahibi : ZYNPalp
  1. ZYNPalp

ZYNPalp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    1) "Ben" değil, "biz" deyin: Evlilikteki mutluluğun şifresi "biz" kelimesidir. Evlendikten sonra eşler, başına buyruk yaşamamalıdır. Eşler evlilik kitabından "bana ne" kelimesini çıkarıp, "Biz ne yapabiliriz?" cümlesini koymalıdır. Çünkü "biz" bir aileyi, bir bütünlüğü ve beraberliği simgeler.

2) Mutlu olmaya odaklanın: Mutlu olmaya karar verin. Kendinizi ve eşinizi mutlu etmenin yollarını araştırın. Bu konuda yazılan kitapları okuyun. Aklı başında deneyimli büyüklerinize danışın. İçinden çıkamadığınız bir probleminiz varsa psikolojik destek alın.

3) Sorumluluğunuzu bilin: Evliliğin can damarı eşlerin sorumluluklarını bilmeleridir. Her eş kendine düşen sorumluluğu yerine getirdiğinde o ailede mutluluk duvarı kendiliğinden örülür. Aksi takdirde o ev ağlama duvarına döner.

4) Pozitif düşünün: Eşinizle aranızda geçen bir anlaşmazlık veya tartışmada onu gözünüzde küçültmeyin. Kötülüklerini sıralamak yerine güzel yönlerini ve huylarını hatırlayın. Bir insan olduğunu hata yapabileceğini varsayın. Unutmayın, "Güzel gören güzel düşünür. Güzel düşünen hayatından lezzet alır."

5) Basit şeylere takılmayın: Her evlilikte mutlaka birtakım sıkıntılar olur. Kimi insanlar günlerce o basit olayı gözlerinde büyütür. Oysa hayat basit olayları düşünecek kadar uzun olmadığı gibi; tasalanmaya değmeyecek kadar da kısadır.

6) Hayatınızda boşluk bırakmayın: Hayatta yapacak şeyleri olmayanlar, oturup problem üretirler. Boş zamanlarını o problemi konuşarak doldururlar. O boşluğu kitap gazete okuyup, okuma programlarına katılarak doldurun. Zihniniz dolu olduğunda eşinizin kontrolsüz söylenmiş sözlerini kuruntu yapmazsınız.

7) Olaylardan ders alın: Yaşadığınız olaylardan ders alın. Kim nerede ne hata yapmış bunu vicdanınıza sorun. Şayet siz haksızsanız hatanızı kabul ederek aynı hataya düşmeyin. Eşiniz haksızsa onun haksızlığının üzerinde durmayın.

8) Tenkitten uzak durun: Darda kaldığınız zaman hemen eşinizi tenkit ipiyle boğmayın. Tenkit tıpkı bir çalı gibi eşinizin yüreğini parçalayıp kanatır.

9) Geçmişin kötülüklerini unutun: Mazinin kötülüklerini tozlu raflara kaldırın. Nasıl olsa elemi gitmiş lezzeti kalmıştır. Üzülmekle o acıları değiştiremediğiniz gibi; eşinizi de kendinizi de harap edersiniz. Geçmişin acılarına harcadığınız enerjiyi gelecek için harcayın.

alıntı

2. 19 Şubat 2009
  3. cloudy

cloudy en iyi koca ölü kocadır:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    athenanın bir şarkısı var
    şarkının bir bölümünde aşk nefrete ne yakınsın diyor..
    gerçektende de öyle arada bir ince çizgi var bir adım ötesi nefret bir adım gerisi sevgi
    insan sevdiğinden nefret eder mi.... eski dost düşman olmaz derler
    ama diyorum ya arada ince bir çizgi var bir adım var bu adımı attıran nedene bağlıdır nefret
    sizi aldatan kandıran üzen birini çok sevsenizde bir süre sonra nefret edersiniz bunları yaptığı için
    işte o yüzden aşk nefrete çok yakın...

4. 19 Şubat 2009
  5. EU3

EU3 Guest

guzel tavsiyeler
    biz bunlari uygulariz da erkekler uygulamadiktan sonra hicbirsey tek taraflı olmuyor

6. 19 Şubat 2009
  7. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    paylaşımın için sağol...
    iki tarafında uygulaması gerekir dimi...
    tek taraflı olmaz...

8. 19 Şubat 2009
  9. selin_as

selin_as mutluyum :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    güzel miş cnm saol...

10. 19 Şubat 2009
  11. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148

sevgi nefretin zıt duygusu gibi anlamlandırılır...
    oysa bir bıcağın iki yüzü gibidir iki duygu da...
    biri diğerinin içinde eridikçe diğeri artar...
    sevmediğiniz zaman nefret edersiniz..
    bir insanı sevme ihtimalinizle ona düşman olma ihtimaliniz aslında her zaman eşittir...
    atena haklı...

12. 19 Şubat 2009
  13. divinity

divinity ♥ömründe boyun gibi uzun olsun uzun adam♥ Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    213
    2. ve 4. maddeler bana uyar
    tşkrler paylaşımın için