Aslan Burcu 2010 Ekim Ayı Yorumu

Konusu 'Aslan Burcu' forumundadır ve merve90 tarafından 3 Ekim 2010 başlatılmıştır.

  3 Ekim 2010
  Konu Sahibi : merve90
 1. merve90

  merve90 aşkımsınn senn:)) Üye

  Katılım:
  7 Eylül 2009
  Mesajlar:
  3.887
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106

  Aşk ve İlişkiler

  Geçtiğimiz 15 Eylül tarihinden bu yana Akrep burcunda etkili olmayı sürdüren Mars, 27 Ekim(09:47) olana dek bizlerle beraber. O yüzden bu enerjiye Ekim ayında yine yer vereceğiz. Şimdi tekrar bu enerjinin yansımalarını hatırlayalım. Yuvanız, ailenizle olan ilişkiniz, ailenizin mal varlığı(mal, mülk, para), duygularınız ve özel hayatınızla alakalı konularda kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmek, liderliğiniz olan alanlarda söz sahibi olmak ve güven içinde yaşamak arzunuz son derece yoğundur. Bugüne dek oluşturduğunuz ve mücadele ederek sahip olduğunuz herşeyi koruma dürtünüzün yüksek olduğu bugün ev sınırlarınız içinde olabilecek her gelişmeye müdahalede bulunmak isteyebilirsiniz. Sinirleriniz biraz gergindir, size denetim uygulamaya çalışan kişiler, ister eşiniz, sevgiliniz, anne veya babanız olsun tahammülünüz yoktur.

  Bu etkiler altında kimileriniz yeni bir eve taşınmak, satın almak ve hayatınızı yönlendirmek istersiniz fakat kontrat konularında bazı terslikler, gecikmeler oluşabilir. Kimileriniz evliliğinizdeki sorunlar nedeniyle kendinizi yuvanızda mutsuz hissediyor olabilirsiniz. Evinizden memnun olduğunuz halde, Adli davalarınız nedeniyle ev sahibiniz çıkmanız gerektiğini söyleyebilir. Bazılarınız boşanmak üzeredir. Fakat yasal sürecin başlatılması konusunda terslikler yaşanabilir veya uzun yıllardır birlikte olduğunuz kişiyle mutlu bir yuva kurmayı düşünürken gereksiz bir tartışma yaşamanız mümkündür. Bazılarınız ise ailenizin baskısı nedeniyle mutlu olduğu ilişkisini yaşamakta zorlanıyor olabilir. Hatta büyükleri nedeniyle evliliğinde mutlu olamayan kimbilir kaç kişi vardır. Bütün bunların günlük enerjiler nedeniyle olduğunun bilincinde hareket etmenizi, sakin yaklaşımlarda bulunmanızı, sonradan pişman olacağınız eylemlerden uzak durmanızı öneriyorum.

  23 Eylül(06:09)-23 Ekim(15:35) tarihleri arasında Terazi burcunda seyretmeye başlayacak yöneticiniz Güneş, başta yakın çevrenizdeki insanlar olmak üzere aşk hayatınızla ilgili konularda da, ilişkiler oldukça ön plana gelmektedir. Bu enerji bir Aslan için, kendini ifade konusunda, egosunu geriye çekerek, birlikte olduğu kişi veya diğer önemli kişilerle anlaşabilmek adına uyum içinde davranması gerektiğinin göstergesidir. Bu tüm burçlar için geçerlidir fakat ifadenin güçlü insanları olan sizler için bu durum aslında pek kolay olmasa da, dengeli bir paylaşım içinde olmanın sizi güçlendireceğini düşünerek buna katlanmanız mümkündür. Ayrıca bu seyir bir Aslan için çevresindeki popülerliğini ifade edebilmesi ve yeni insanlarla tanışarak liderlik özelliklerini gösterebilmesi açısından faydalı olabilir. Sosyalleşmenin işareti olan Terazi burcundaki Güneşin enerjisi sayesinde siz Aslanlar yeni dostluklar kurabilmek ve yeni insanlarla tanışmak ayrıca çevrenizdeki insanlarla olan bağınızı bir şekilde ayakta tutabilmek için bu enerjiyi olumlu bir şekilde kullanabilir, ne kadar özel biri olduğunuzu gösterebilirsiniz. Peki bu enerji altında aşk konusunda neler yaşanabilir. Terazi burcundaki Venüs, ilişkiniz olsun veya olmasın, öncelikle benliğiniz gelişimi, egonuzun doyurulması adına çevrenizle yakın bağlar kurmaya dönük olacağınızın bir göstergesidir. Yani siz bir yandan partnerinizle bağınızı uyumlu bir şekilde devam ettirmek isterken diğer yandan yeniliklere de açık olabilir, başka insanlarla yazışarak, konuşarak veya bizzat bir şekilde tanışarak iletişimde bulunabilirsiniz. Fakat bütün bunlar sosyalleşmek, çeşitli aktivitelerde bulunmak, yeni bilgiler öğrenmek, kendinizdeki yetenekleri ortaya çıkarmak ve yeni bir çevre edinerek popüleritinizi yükseltmek amaçlıdır.

  İlişkisi olanlar için bu enerjinin anlamı, partnerleriyle daha fazla görüş alışverişinde bulunma, birçok durum size uymasa da, karşınızdakiyle fikir birliği oluşturmak adına istekli olma, duygularınızdan ziyade, ilişkinizi sürdürmek adına problemlerinizin üstünü sıvazlama tarzında devam edebilir. Yani anlaşmaya niyetlisinizdir veya huzursuzluk çıkmaması adına bunu gönüllü olarak yapabilirsiniz. Partnerinizin ihtiyaçlarının farkındasınızdır, diplomatik davranmaya gayret edersiniz, paylaşımın önemini bildiğinizden fevri davranmamaya gayret gösterebilirsiniz. Daha açık ifadesiyle egonuzu bir müddetliğine geri plana çekmişsinizdir diyelim. İlişkisi olmayanlar için bu enerjinin anlamı ise, çevrenizdeki insanlarla olan temasınız sonucunda kimi zaman sizi etkileyen kişilerin karşınıza çıkması mümkündür. Bunların içinde bir kişinin dikkatinizi çekmesi için herşeyden önce nazik, ölçülü, sıcakkanlı, kendine güvenen ve size hayranlık duyacak kadar etkili biri olması gerekecektir. Sizi ilgi odağı haline getirmesi ve bir o kadar da akıllı ve kültürlü olması lazımdır. Yani bir Aslanın aşk konusunda çeşitliliğe sahip olduğu ama tek kişiye bağlanması için, karşısındaki kişinin çok özel olması gereken bir süreçtir bu. Evli olan Aslanlar için anlamı ise, yuvalarının dirlik ve düzenliği adına öncelikle yakın akrabalarla belki de hiç hoşlanmasınız bile, eşinizin hatırına iyi geçinmeniz, irtibatta bulunmanız veya yardımcı olmaya çalışmanızdır. Yani burada diplomatik davranmak, adil düşünmeye çalışmak, tarafsız bir şekilde olayları incelemek önemlidir. Eşinizle olan yakın temasınızda ise, yukarıdaki paragrafta yazılanlar aynen geçerlidir. Kendinizi öne sürmek yerine, onun ihtiyaçlarına kulak vermeyi tercih edebilir, uzlaşmaya çalışabilirsiniz. Çünkü parasal konular, sağlık veya başka nedenler yüzünden yaşanılan zorluklarda birbirinize destek vermeniz gerekliliği doğmuş olabilir. Bu yüzden de çatışma yaşamaktansa, itişip kakışmamak yerine halim selim bir profil çizerek huzurunuzu korumayı tercih edebilirsiniz.

  TERAZİ BURCUNDA YENİAY

  Sevgili Aslanlar 7 Ekim saat 21:45 itibariyle Terazi burcunda oluşacak Yeniay, siz Aslanlar için, sağlıklı bir sağduyu ile kendinizi ifade edebilmeniz, çevrenizde bulunan insanlarla olan tüm paylaşımlarınız açısından yenilenmek tazelenmek anlamı taşıyacaktır. Hatasız ve önyargısız bir şekilde olayları kavramanız için, zihinsel esneklik sağlayacak bu enerji altında, içinde bulunduğunuz durumları tekrar gözden geçirme fırsatı bulabilirsiniz. Kendinizi sadece dar çevreniz içinde değil, büyük bir bütünün parçası olarak hissetmeniz için de gayet belirleyici bir enerji olacaktır. Sözel ve kültürel anlamdaki tüm gelişimler adına fırsatlar sağlayıcı olabilir. Her türlü iletişim kanalıyla kendinizi tanıtım için uygundur. Çevrenizde meydana gelen olaylarda, duruma göre hareket etmeniz için destekleyicidir. Bilgi öğrenmek, yaymak ve iletmek konusunda beceri kazandırır ve yalın bir şekilde kendinizi ifade etmenizi sağlar. Böylece sizler, egonuzun baskısı altında kalmadan, sık ve sürekli fikir değiştirdiğiniz alanlarda daha sağlam adımlar atabilir, belirli bir dünya görüşü altında savunduğunuz değerlerinize sahip çıkabilirsiniz. Yalnız, diğer burçları da uyardığım gibi, Yeniay dispozitör gücü Venüsün geri hareketinin başlama tarihiyle aynı döneme denk geldiği için, karşınıza çıkan yenilikler konusunda dikkatli olmayı elden bırakmamalı, eskiye ait tüm sorunları ve pürüzleri bu taze enerjinin desteğiyle tekrar gözden geçirerek adımlar atmaya hazır olmalısınız.

  İş ve Kariyer

  8 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında tarihinde, kariyer evinizin yöneticisi Venüs gezegeninin geri hareketi başlamış olacak. Bunun demektir ki, meslek yaşamınız ile geleceğiniz arasındaki köprüyü iyi inşa etmek veya inşa edilmiş köprünün hasarlı yerlerini iyi onarmak lazım. İş hayatında kurallar acımasızdır. Yani oyunu kuralına göre oynamıyorsanız sorun çıkacak demektir. Ekim ayı genel anlamıyla zaten belli bir içe yönelişin simgesi olarak, dış dünya ile olan teması azaltmakta. Durum böyle olunca sorgulamalarda bulunarak ne kadar güvende olduğunuzu düşünmeniz doğaldır. Kuşku ve kuruntular kimi zaman iş verimliliğinizin önünde duvar oluşturabilir. Aile yaşamınızdaki en ufak bir sorun işe aksederken, iş hayatındaki problemler de evin içinde rahatsızlık verici olabilir. Pluto gezegeninin çalışma evinizdeki transiti yavaş ama etkili bir seyirdir. Sabırlı olmak son derece önemlidir. Yani her şey istediğiniz anda istediğiniz şekilde gelişmeyebilir, hatta uzun seneler boyu devam edebilecek bir dönüşümün işareti olarak kimi aylarda fırsatlar ayağınıza gelir değerlendirme imkânı bulursunuz. Bazen de Ekim ayında olduğu gibi, hem özel hem de iş hayatınızı mutlaka gözden geçirmeniz gerekir. Ancak şu var ki, Pluto gezegenin uzun sürecek seyri boyunca, işi mutfağında öğrenmeyi ve ustalaşmayı, hatta bu yolda yeni yetenekler kazanmayı ve geliştirmeyi öğrenerek büyüyeceksiniz. Bunu başarmanın yolu ise, disiplinli çalışmaktan geçiyor. Ekim ayı için size tavsiyem içinde bulunduğunuz mevcut durumu ailevi ilişkilerinizden başlamak üzere gerçekçi bir şekilde ele almanız, rastgele kararlardan uzak durmanızdır.

  23 Ekim(15:35)-22 Kasım(13:14) tarihleri arasında Akrep burcunda ilerlemesini sürdürecek Güneş, eviniz, ailenizle ilgili her türlü konuda iç gözlemde bulunma süreci anlamı taşır. Sizler bu dönem içinde, çocukluğunuzda sizi etkileyen ve ailenizle olan ilişkilerinizden kaynaklanan tüm geçmişinizi tekrar gözden geçirerek, sizi oluşturan değerlerin altını bir kez daha çizebileceksiniz. Hangi konular bilinçaltınızda yer etmişti, hala hangi olayların etkisi altındasınız. İçinden bir türlü çıkamadığınız hangi psikolojik sıkıntılara sahipsiniz. Evinizi birlikte paylaştığınız insanlarla bir arada olmaktan gerçekten mutlu musunuz? Yaşamınızı yeniden yönlendirmek adına hangi güçlü mücadeleyi vermek zorundasınız. Benliğinizin derinliklerinde sizi rahatsız eden durumlar nedir? İşte bu ve buna benzer soruların cevap bulduğu bir dönem geçirebilirsiniz. Her yıl bu mevsimlerde, akrep burcunda ilerleyen güneşin sizin doğum güneşinizle zorlu görünüm oluşturması nedeniyle bu bir aylık dönemin zorlu geçmesine neden olabilir. Bunun yarattığı psikolojik etkiler altında dış dünyadaki herkesin sizin benliğinize meydan okuduğunu hissedebilirsiniz. Bu durum altında sizler genel ev yaşamınız veya ailevi konularda bir değişim sürecinden geçersiniz. Kimileriniz yeni bir kararla iş dünyasını bırakarak ev yaşamını tercih edebilir, kimileriniz ise, ev içinde değişimlere gidebilir, bazılarınız ise yeni bir eve taşınabilir. Her ne olursa olsun, bu değişimler genel olarak çoktandır düşündüğünüz planladığınız şeylerdir. Yalnız olaylar yavaş geliştiği için, gergin tepkiler vermeniz mümkündür. Yapmanız gereken ise, kafanızın içindeki hedeflerden şaşmamak, yeni oluşan şartlara uyum göstermek ve gereksiz endişelerden kurtulmaktır.

  BOĞA BURCUNDA DOLUNAY

  Sevgili Aslanlar 23 Ekim 04:36 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, mesleki girişimleriniz veya çalışma hayatınızla ilgili konularda kendinizi bugünlerde pek arzuladığınız şekilde ifade edemediğinizi düşünebilirsiniz. Otorite konumunda bulunan kişilerle aranızda istemeden de olsa yanlış anlaşılmalar meydana gelebilir. Bütün bunlar karşısında, sakin ve olgun yaklaşımlar içinde çözüm bulmaya çalışırsanız, her türlü güçlüğü kolaylıkla savuşturabilirsiniz.

  Bir yandan dışarıda, işinizle alakalı mücadele verirken, diğer yandan ailevi konulardaki sorumluluk ve güvence meseleleriniz arasında kalabilirsiniz. Bu durum kimi zaman stres altında kalmanız ve herşeyden elinizi çekerek uzaklaşmanıza neden olabilir. Şu anki konumunuz, sizi doyurmadığı için, anlamsız ve geleceği belli olmayan bir mesleki faaliyetin içinde kendinizi sıkışıp kalmış hissedebilirsiniz. Fakat bütün bunlara rağmen, siz bu enerjinin bilincinde olarak, kendinizi yine de güçlü bir şekilde ifade etmeye çalışır, sakin ve kontrollü bir şekilde hareket ederseniz hem işinizde büyük problemler yaşamamış hem de aile yaşamınızda arzuladığınız huzura kavuşmuş olursunuz.

  Parasal Durum

  21 Ekim(00:19)-9 Kasım (02:43)Akrep burcunda ilerleyecek Merkür gezegeni, para konusunda derin düşünmeyi ve hangi yolu izlerseniz daha güvenli ve daha refah bir hayat sürersiniz veya düzenli bir gelir elde edebilirsiniz bunların üzerinde kafa yorduğunuz bir zaman olarak dikkat çekiyor. Hatta elinizde kalem kağıt kendi başınıza hesap yaparken bile sizi görmek mümkün. Bunun nedeni, aileniz, yuvanız veya güvenliğinizle alakalı sebeplerden kaynaklanabilir. Tabi yaşam stilinize göre değerlendirirsek, ailemin baskısına veya duruma göre aileme nasıl destek olabilirim veya yalnız yaşıyorsanız yuvamın geçimini nasıl sağlarım, eşime çocuklarıma nasıl bakarım, geleceğim ne olacak, ne kadar güvendeyim gibi soruların kafanızın içinde dolaşması mümkün. Bu nedenlerle doğal olarak sıkıntılı bir devre gibi gözüküyor. Fakat faydalı tarafları da azımsanmayacak kadar fazla. Örneğin, ev içinde çalışarak hayatını kazanan kişilerde konsantrasyon açısından verimli bir süreç. Ayrıca bu enerji, neredeyse işinizi evinize taşımanız gibi bir durum söz konusu. Çünkü ancak bu sayede maddi konularda belli bir sistemi oturtmak mümkün. Sistem oturunca tabi ki bunun karşılığı olan para bir şekilde gelmeye başlıyor veya en azından gelmesi adına bir temel kurulmuş oluyor diyelim. Bu enerji, maddi konularda çok yönlü düşünmenin göstergesi, hatta oldukça kararlı, ısrarlı ve hırslı olmanız mümkün. Yalnız burada ara verip şunu belirteyim ki, bu hırs ve ısrar konusunda ne olursa olsun dikkatli olmak lazım. Çünkü bu gerilime sebebiyet verebilir. Eğer kazanımlarınız konusunda arzuladığınız bazı şeyler gerçekleşmezse, bu iki olgu sizi rahatsız edebilir. Bu seyirin bir başka yansıması ise, ortak kazanımlar konusunu içeriyor. Yani dışarıdan kaynak bulma telaşı söz konusu olabilir. Kimileriniz banka kredisi, kimileriniz eş, dost, aile desteğine ihtiyaç duyabilir veya daha önceden alınmış borçların ödenmesi söz konusu olduğu için yardıma ihtiyacınız olabilir. İçinize kapanarak bu konuları gözden geçirdiğiniz bir süreç olacağını söylemek mümkün. Ayrıca bu alanda Venüs geri harekette olacağına göre, dikkati elden bırakmamak, sonunu göremediğiniz yolda ilerlememek, tasarrufa önem vermek faydalı olabilir.

  Ekim Ayı Astrolojik Takviminiz

  Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-11-12-21-22-25-26-27-30-31

  Zayıf Enerjili Günler : 9-10-16-17-23-24

  Aşkta En Şanslı Günler : 11-12

  Parasal açıdan Kısmetli Günler :5

  Yeniay : 3-4-30-31

  (Ay gezegeninin Aslan burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)  Dolunay : 16-17

  (Ay gezegeninin Kova burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)