Aslı59' un Başarı Öyküsü

Konusu 'Diyet Başarı Öyküleri' forumundadır ve ASLI59 tarafından 1 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1 Ocak 2009
    Konu Sahibi : ASLI59
  1. ASLI59

ASLI59 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aarkadaşlar benim hikayemde burdaki birçok başarı öyküsü ile aynı aslında ama yinede paylaşmak istedim ben bir zamanlar kilolu biriydim birçok yanlış diyetler yaptım fakat yanlışlarımın farkına varıp onları düzeltince hiç bir sorun kalmadı yeterli beslenme ve biraz spor ile hayallerimin ötesinde bi duruma ulaştım sıkı yrucu diyetlerde yapmadan üstelik yeterli lezzetli az ve sık beselenerek halledilemeyecek sorun yok bunu bilin ve yeterki kendinize inanın ben başardım siz de başaracaksınız :hooray: ayrıca yardımcı olabileceğim bir konu olursa seve seve yanınızdayımm hoşçakalın ve başarılar :KK70:

2. 1 Ocak 2009
  3. zeynaaap

zeynaaap Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    zayıflarken seni neler motive etii. tamam herşey beyinde başlıyo ama devam ettirmekkk :KK43: işte o en zor kısmı :KK43: biraz yardıma ihtiyacım var sanırım...

4. 1 Ocak 2009
  5. ASLI59

ASLI59 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sanırım beni en büyük motive eden şey bana dar gelen kotlarımın artık bolloştığını görmek olmuştur :) inan bana bir iki cmlik bir rahatlama bile sofradan üç dört lokma az yemene yol açıyor ben yürüğüşe başladım kilo vermek için değil öylesine.yürüğüş yapıp eve gelirken magum alıp yediğimi bilirim :KK70: bir hafta sonra önceden bana dar gelen pantolonumun düğmesinin artık daha rahat kapandığını hissettim.sonra farkında olmadan artık kahvaltımdan salam sucuk gibi şeyleri çıkardığımı fark ettim daha düzenli yemek yedim ara öğün yedim ama asla aç kalmadım ekmek de yedim et de yedim yeri geldi tatlıda yedim şimdi kilomu koruma düzenindeyim.mutlaka kahvaltı yapıp çıkıyorum evden ara öğünde mutlaka çay ve bisküvi keyfim var diğer ara öğündede olmazsa olmaz meyveler :) ana öğünlerde mutlaka sebze yemeği yanında yoğurt ve ekmek yada ızgara et ve salata yiyorum.işin en sancılı kısmı alışma süreci inan insan bünyesi çok tuhaf herşeye çok çabuk alışıyor.düzenli ve sağlıklı yemeye de alışıyor ama aç kalmaya asla alışmaz bunu bir kere anlamak gerek.Benim herkeze tavsiyem sağlıksız yorucu diyetlerden aç bırakan listelerden sakın medet ummayın.kendinize işkence çektirmeyin.sadece sabredin yavaş ama sağlam adımlarla gidin ki kilo vermek isterken psikolojinizden ve sağlığınızdan olmayın bilgilenin okuyun inanın ki hakkında bilgi sahibi olduğunuz bi konuya daha hakim olur ve daha emin adımlarla ilerlersiniz.örneğin size yaptığım araştırmalardan bi bilgi vereyim:düzenli light yoğurt yemek göbek yağlarını eritiyor bunu biliyomuydunuz? aklınıza takılan bütün soruları sorabilirsiniz arkadaşlar hepinize başarılar dilerim amacınızı gerçekleştireceğinizden eminim başaramamak için hiçbi sebebiniz yok unutmayın...

6. 1 Ocak 2009
  7. zeynaaap

zeynaaap Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    pantalonların bolarması demek :)) ahh bende görebilecek miyim o günleri:/ başlamak bitirmenin yarısı derler :) bugün daha sağlıklı olmak için bi adımcık attım. bakalım devamı kesintisiz gelir inşallah...

8. 2 Ocak 2009
  9. ASLI59

ASLI59 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gelicektir cnm buna inan :KK66:

10. 7 Ocak 2009
  11. ASLI59

ASLI59 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    birde yazımı okuyan ve kilo problemi yaşayan herkeze şunu söylemek istiyorum zor olduğunu biliyorum çünki bende kilolu bi çocukluk ve ergenlik dönemi geçirdim heleki çevrenizde destek yerine köstek kişiler varsa dahada zor bir durum halini alıyor çevre çok etkiliyor insanların söylediklerine her ne kadar kayıtsız kalmaya çalışsakda olmuyor ben yaşadım biliyorum çok küçükken arkadaşlarımın anneleri beni örnek gösterirlerdi kızlarına yemek yesinler diye işte o gelsinde seni silindir gibi ezer falan diye ne kadar kötü birşey hala aklımdadır bu ve benzeri şeyler düşünün bunlar çok küçükken karşılaştığım şeylerdi ve çocukluk psikolojisi unutmamışım hala hatırlıyorum burdaki başarı hikayelerini okurken çok seviniyorum benim gibi başarabilen ve başarmaya istekli olan kişilere destek cesaret vermek isteyen arkadaşları görünce mutlu oluyorum o yüzden merak ettiğiniz sormak istediğiniz herşeyi sorun paylaşalım birbirimize destek olalım bu en önemli şey bence yazımı vakit ayırıp okuyan herkeze teşekkür eder ve hayatın her anında başarılar dilerim

12. 7 Ocak 2009
  13. zeynaaap

zeynaaap Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bugüne kadar milyonlarca kere diyete başlayıp bırakan bi insandım. başaramamamın en büyük nedenide motivasyon eksikliğiydi:KK43: en fazla iki hafta devam edebilmiştim. bu sitede en hoşuma giden şeyde insanların birbirlerine verdiği destek:) motivasyonda azalma olsada insan bu yazıları okuyarak gücünü toparlayabiliyo:)) destek veren herkese burdan teşekkür etmek istiyorum. gün gelecek bende bu sayfalarda başarı öykümü yazıyor olacağım yanii inşallah :)) kendimi bildim bileli hep kilolu bi insanım. çocukluğum ergenlik... 22 oldum artık hala koca bi toto ve göbecik :) ama artık onlara güle güle deme vakti geldi gibi :))

Jalekazanova bunu beğendi.
  14. 8 Ocak 2009
  15. ASLI59

ASLI59 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canımsın ya gerçekten öyle en azından birbirimizi anlıyoruz burdaki en güzel şeyde bu bence bende yüzlerce kez diyete başlamış ve bırakmış biri olarak kilo verme yada verememe psikolojisini çok iyi biliyorum insanı nasıl yıprattığını dediğim gibi çevrenin çok etkisi var burda birçok yararlı diyet bilgileri listelerde var ve en güzeli herkez birbirine inanıyor yapılabileceğini sadece biraz destek gerektiğini aslında kilo sorunundaki asıl noktanın destek ve bilgi eksikliği olduğunun farkında.o yüzden başaran herkez başarmaya istekli arkadaşlara yardıma sonuna kadar hazır bence dahil olmak üzere. ve ileride burdaki başarı hikayeleri arttıkça herşey daha güzel olacak onları okudukça birbirimizle gurur duyacağız ve daha çok arkadaşımıza destek olucaz

16. 8 Ocak 2009
  17. glsh85

glsh85 Guest

bende sınavlarım bıtsın ılk iş yuruyüsssş:)

18. 8 Ocak 2009
  19. minegul_80

minegul_80 Guest

bende bugün diyetisyene gittim.İlk günüm.Forumdaki yazıları okuyup motivasyonumu yüksek tutmaya çalışıyorum.Aslında çevremizdeki insanların da bize destek vermezi gerekiyor.Ama olmuyor.Evde bir tencere kabak tatlısı olunca yemeden duramıyorum işte.
    Bu kez listeme sadık kalacağım.
    Diyetisyenle 5 kilo vermiştim.Diyeti bıraktım geri 12 kilo aldım:nazar:
    aslında zor durumdayım 11 Nisanda da gelinlik giyeceğim:1no2: