aslında herşeyi düşünce gücümüzle yapıyoruz.bunu biliyormuydunuz.

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve aykara2 tarafından 4 Haziran 2008 başlatılmıştır.

?

banakatılıyormusunuz

Anketin kapanma tarihi 4 Temmuz 2008.
  1. evet

Oylanma: 50
    82,0%
  2. hayır

Oylanma: 11
    18,0%
    4 Haziran 2008
    Konu Sahibi : aykara2
  1. aykara2

aykara2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Muhammet Bozdağ'ın "düşün ve başar" kitabını okumaya başladım.bu kitap kendimi sorgulamama sebep oldu."her hayal ettiğinizi yaşamayacaksınız,ama hayal etmediklerinizide yaşamayacaksınız"diyor.
    neyi fark etim biliyormusunuz.aslında bizde olan ve olmayan herşeye biz sebep oluyoruz.mesela benim reglim gününde olurdu şimdi 5 gün gecikebiliyo.ve bunu ben yapıyorum.peki bunu yapabiliyorsam daha neler yapabilirim diye düşündüm.arkadaşlar bir düşünün neler yapılabilir.evet çok şey yapabilriz.sizlerde düşünce gücünüzü kullanarak bişeyler yapabiliyormusunuz.burada paylaşalım.belki kendimize dahafazla güvenip,bu kötü ruhsal durumdan kurtuluruz.ne dersiniz.

2. 4 Haziran 2008
  3. muzurperi

muzurperi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    valla arkadaşım doğru bencede düşünce gücüyle yapılamıyacak şey yok önceden ben üniversite sınavına girerken vede üniversitedeki sınavlara girerken adetimi ayarlıyabiliyodumm.. konsantre olup değiştirebiliyodumm.. şimdide aynısını yapıyorum sanırım düşünce gücüyle hamileymişim gibi herşeyi yaşadım geçen ay

4. 4 Haziran 2008
  5. aykara2

aykara2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Tek Yapmamiz Gereken Hayal Etmek.ben Hep Hayal Etmekten Korkardim.çünkü Sonunda Hayal Kirikliğina Uğramaktan Korkardim.ama Kittapta Diyor Ki "hayallerinizle Geleceğin Temelini Atiyorsunuz"ve"simit Satmayi Düşünürseniz Simitçi Olursunuz".belki Bizde Anne Olmayi Ve Güzel Bir Bebeği Hayal Edersek Anne Oluruz.ne Dersiniz.ben Bugün Korkmadan Hayal Kurmaya Başliycam

6. 4 Haziran 2008
  7. aykara2

aykara2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Eve Arkadaşim Haklisin.bu Hamilelik Belirtilerinin Hepsini Bende Yaşadim 10 Aydir.işte Bunlarda Düşünce Gücümüzle Yaptiğimiz şeyler.

8. 4 Haziran 2008
  9. aykara2

aykara2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sizlerle kitaptan güzelbir sözü daha paylaşmak istiyorum."BAŞARISIZLIK YAPAMAMAK DEĞİL,YAPAMAYACAĞINI SANMAKTIR". buda demek oluyor ki yapabileceğimize inanmalıyız.

10. 4 Haziran 2008
  11. aykara2

aykara2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    "hayatta herkese isteyebileceği kadarı verilecektir." aslında çok doğru.geçmişten bugüne bir düşünün.neyi çok istediysek ve yürekten istediysek olmadımı.sadece nasıl isteyeceğimizi bilmeliyiz.

12. 4 Haziran 2008
  13. aykara2

aykara2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar aslında bizde inanılmaz bir güç var.biz bunu olumsuz değil olumlu yönde kullanalım.olumlu düşünmeyle başlayalım işe.hadi sizde katılın bana lütfen.bu topicte sadece olumlu şeylerden bahsedelim.ve olumsuzluklardanuzaklaşalım.

14. 4 Haziran 2008
  15. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    ''Üzerinde düşündüğünüz, üzerinize çektiğinizdir..''

İnsanlar hep kötü şeylerden yakınırlar..Neden?

Çünkü olmasını istedikleri şeylere değil de, olmasını istemedikleri şeylere yoğunlaşırlar bilmeden.

Mesela; hamile kalamıyorum, çocuğum olmuyor diye yakınıp duran birisi, aslında bilmeden hamile kalamama,çocuğu olmama durumunu çeker yaşantısına..Hamile kalmayı ister aslında ama yaptığı şikayet etmekle, hamile kalamamaya yoğunlaşmaktır..

Hamile kaldığınızı, çocuğunuzun olduğunu düşleyim..Bebek kıyafetlerine bakın, hatta satın alın..Bebek odasını düzenleyin kafanızda..Yaşantınızda bebek çok yakında gelecekmiş gibi hazırlıklar yapın..

İşte asıl istemek ve buna hazırlanmak budur..Bilmem anlatabildim mi?

16. 4 Haziran 2008
  17. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Aslında farkında olmadan yaşantımıza kötü olayları biz çekiyoruz..

Hep ne deriz_?

Bir şeyi 40 kere söylersen olur..(İyi şeyler düşün ,iyi şeyleri 40 kere 1000 kere söyle)

Ağzını hayra aç.(hayırlı şeylerden bahseti hayırlı şeyler düşün)

Korkutuğum başıma geldi...(Korktuğun şeyleri değil, sevdiğin, yaşantında olmasını istediğin şeyleri düşün)

18. 4 Haziran 2008
  19. aykara2

aykara2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla mükemmelsin canım.işte olay budur.çok haklısın.