Aspirin ile Çatlaklar!

Konusu 'Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri' forumundadır ve neseelii tarafından 28 Haziran 2009 başlatılmıştır.

28 Haziran 2009
    Konu Sahibi : neseelii
  1. neseelii

neseelii Hınzır :P Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar.:kedi:
    Ben bu siteye yeni üye oldum ve bende çatlaklarımdan muzdarip biri olarak bir fikrimi paylaşmak istedim. Benim çatlaklarım daha yeni 3-4 aylık. çok ince çizgi halinde ve kırmızılar. aşırı kilo alıp vermekten kaynaklandı. bacaklarımdakilerden hiç şikayetçi değilim çünkü onlar herkeste var diye avutuyorum kendimi ama karnımdaki ve kollarımdakiler ok feciler. 20 kilo alıp 10 kilo verdim haliylede çatladım. neyse önceleri ablamın sıkılaştırıcı kremini kullandım ve baya hafifletti özelliklede kollarımdakini. adıda LIERAC paris yazıyor. her gün masajla uyguladım. bir süre sonra fayda etmemeye başlayınca forumdaki kahve limonu yaptım o dahada büyüttü çatlaklarımı. yine araştırırken bir forumda aspirini kullandığını kremin içine karıştırıp sürün geçiyor yazıyordu. aspirinin deriyi yenileme etkisi olduğunu düşünürsek mantıklı birşey. sonuçta yüze maskesini yapınca yüzü yenilemiyormuydu. Ne dersiniz çatlaklarada faydası olurmu? Ben bugün arko kremin için karıştırarak başlayacağım yanındada buz yapacağım. Biraz uzun yazdım aartık kusura bakmayın. inş faydası olur gelişmeleri yazarım hoşçakalın kaydirigubbakcemile5turkbayragi

2. 28 Haziran 2009
  3. escada.

escada. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Mantıklı,aspirinin çatlaklara çözüm olabileceği kanısındayım ben de. hatta Suna DUMANKAYA 'nın da aspirinli bir formulü vardı; 10 limonun suyu,20 aspirin,limon suyu kadar susam yağı.Bu karışımı iyice harmanlayıp sorunlu bölgeye masajla sürmeliymişiz.ne derece çözüm olur bilmiorum ama denemeye değer görüyorum.

4. 29 Haziran 2009
  5. joeyfun

joeyfun şükür kavuştukk Üye

Beğenildi:
    743
    Ödül Puanları:
    238
    bencede mantıklı hadi bakalım sen dene gelişmeleri bekliyoruz.inşallah faydası olur bizde deneriz.bende de çatlak sorunu var :çok üzgünüm:

6. 29 Haziran 2009
  7. neseelii

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben yaptım aspirinle kremi. yaptıktan sonra ablama gösterdiğimde azalmış baya dedi. ama yapınca kızarıyo ilk buda kanın oraya toplandığı anlamına geliyor. biraz daha az gözüküyor ilk günden böyle etki yaptıysa gerisini düşünemiyorum bile zemuszemus bide kesinlikle buzu yapın çok iyi geliyor biraz üşüyorsunuz ama iyi geliyor ikisini 1 hafta denicem bakalım. şimdiden bile daha rahatım hadi hayırlısı :eek:kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile2

8. 29 Haziran 2009
  9. hot chocolate

hot chocolate kuzucuk Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    aspirini eritiyormusun direk olarak kremin içine mi atıyorsun canım?

10. 29 Haziran 2009
  11. neseelii

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ilk bir damla suyla 1 tane aspirini eziyorum biraz. sonra kreme karıştırıyorum. iyice masajla yediriyorum. yaptıktan sonra hafif yanma oluyor ve çatlaklar dahada belirgin hale geliyor. 15-20 dk sonra hafif silik şekilde görünüyorlar. benimki kıpkırımız 1 kilometre öteden görünürken yakından belli oluyor ancak. tabi ben buzla masajda yaptım gün içinde.

12. 29 Haziran 2009
  13. hot chocolate

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ya bak şimdi aklıma geldi
    ölçüleri nasıl
    ne kadar kreme ne kadar aspirin atıyorsun?

14. 29 Haziran 2009
  15. neseelii

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben kollarım ve karnım için kullanıyorum açıkçası göz kararı krem kullanıyorum ama 1 tane aspirini koyuyorum içine. zaten aspirin fazla geliyor. yani bacaklarınız içinde kullanacaksanız 1 tane aspirin yeter. kremide ne kadar süreceğinize göre ayarlayabilirsiniz.

16. 29 Haziran 2009
  17. neseelii

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    buarada ben arkonun yağlı kremi varya onu kullanıyorum. annem ben hamileyken hep onu kullandım hiçte bişey olmadı dediki zaten 1 tane bile çatlağı yok. yinede siz normal kullandığınız nemlendirici kremin içine koyabilirsiniz.

18. 29 Haziran 2009
  19. hot chocolate

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben medicasolü bi kabın içine koyup karıştırmayı düşünüyordum
    normal nemlendiricim nevea ne kadar etki eder hiç bir bilgim yok