Aspirini Bir de Böyle Deneyin-Denedim Onayladım :)

Konusu 'Selülit; nedenleri ve çözümleri' forumundadır ve Slit tarafından 23 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : Slit
  1. Slit

Slit back to vegan Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Aslında şu son yıllarda çıkan "Sağlığınız için günde 1 bebe aspirini" tavsiyesine uymaya başlamamla farkettim durumu, selülitlerimden kurtulacağım diye çıkmadım yola. Hali hazırda selülitlerim için birçok krem vs deneyip başarılı olamamış, denemeyi bırakmıştım.

Yaklaşık bir ay önce her gece yatmadan önce 2 bebe aspirini içmeye başladım(200mg). Geçenlerde görmek istemediğim bacaklarımı bakayım ne durumda benim selülitler diye incelememle nasıl büyük bir sevinç yaşadım anlatamam. Çok daha iyi gözüküyor bacaklarım! Bacaklarımda zayıf olmama rağmen, ayakta durduğumda her türlü belli olan selülitler zar zor seçiliyor, kalçamdakiler oldukça iyileşmiş... :lepi:

Biliyorsunuz selülitin kanı inceltici etkisi olduğundan kalp damar hastalıklarında koruyucu olarak tavsiye ediliyor. Selülit de bir dolaşım problemi. Suna Dumankaya'nın selülit tedavisi için önerdiği aspirinli tarifi de biliyorsunuzdur, bu mantıkla hazırlandığını düşünüyorum(deneyip sonuç alamamıştım ben gerçi).

Günde 30 dk bisiklete de biniyorum ve hiç su sevmeyen ben su içmeye başladım. Bunların dışında değişen hiçbir şey yok. Kesinlikle denemelisiniz, bana hak vereceksiniz.

Günde 200 mg aspirini geçmemenizi öneririm, fazlası ters etki yapıyormuş. Bir de benim gibi ince hassas tenliyseniz bir yere çarptığınızda daha kolay morarıyor. Onun dışında sağlığıma da olumlu yönde etki ettiğini düşünüyorum. Özellikle sigara içiyorsanız şiddetle öneriyorum aspirini. Bırakamadık gitti şu mereti de.

Herkese sevgiler opuyorumnanaktan

2. 23 Mayıs 2010
  3. nick_im

nick_im Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bebek aspirini iyi fikir olabilir..normal aspirin benim burnumu kanatıyo...

bepantene kremin içinde de aspirin var galiba..bebek aspirini kokuyo dikkat ettiniz mi?..:kedi:

4. 23 Mayıs 2010
  5. Slit

Slit back to vegan Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Nemlendirici olarak bepanthene krem kullanıyorum ama hiç dikkat etmemiştim. :]

Normal yetişkin aspirinleri 300 mg, bebe aspirini 100 mg. Her gece 100 mg alsanız sorun yaratacağını sanmıyorum.

6. 23 Mayıs 2010
  7. nick_im

nick_im Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    yarın gidip alayım..saç için ampul de alıcaktım bunu da alayım güzel kız olayım:):) :pp

bebek aspirini çok mantıklı ya kan daha sıvı hale geliyo ya hızlı olur kan dolaşımı...

8. 30 Mayıs 2010
  9. gizgiz

gizgiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar mrb.ilginç bi yöntem gerçekten ama etkiliyse yaşadık dıyorumm.deneyen varmı acaba baska??

10. 31 Mayıs 2010
  11. Amonra

Amonra Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    266
    Ödül Puanları:
    213
    annem de kan sulandırıcı kullanır
    gerçekten selilütü yok

12. 1 Haziran 2010
  13. gizgiz

gizgiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya acaba bi zararı olurmu durduk yere kullanınca?

14. 4 Haziran 2010
  15. Lullaby

Lullaby Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    asprin kullanmak ülseri ya da gastriti olanlarda zararlı kafanıza göre kullanmayın lütfen!

16. 5 Haziran 2010
  17. Amonra

Amonra Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    266
    Ödül Puanları:
    213
    bu şikayetleri olanlar için film kaplı minimum zarar veren asprinler var
    kan sulandırıcı kullanan insanların gastrit ve ülserden daha ciddi problemleri var çünkü

18. 5 Haziran 2010
  19. amazonss

amazonss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar aman dıkkat ben sağlıkçıyım 4 sene unıversıtede bunun eğıtımını aldım lutfen doktora danışmadan aspırın falan almayın önce vucudunuxu tanıyın sonra alın özellıkle söluyorum tamam aspırın kanı cıvıtır fakat cıddı kalp sorunlarına yok açar hastaneye gelen hastalarımızdan bılıorum aman kaş yapayım derken göz çıkarmayın sağlık bu şakaya gelmez hele kı böyle ilaçlarla falan kfanıza göre selulıtlerım gıdecek dıye yapmayın .bol su ve spor sorununuzu çözecektır zaten .