Astım hastası olupta sağlıklı doğum yapanlar

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve emisa tarafından 20 Nisan 2010 başlatılmıştır.

20 Nisan 2010
    Konu Sahibi : emisa
  1. emisa

emisa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Aslında doğum yapanlar buraya uğramazlar yanlış yere konu açmış olabilirim ama yakınlarında olanlar varsa cevaplar umarım

Benim astım baya ileri gunde iki kere foradil combi kullanıyorum doktorum en eskiden beri kullanılar güvenli ilaç oldugunu söyledi hamilelerde bende kullanıyorum ama içim rahat değil benim gibi hasta olan varsa da hangi ilaçları kullanıyorlar yazarlarsa sevinirim

bebeğimde çıkmasınıda istemiyorum astımın böyle bildiğiniz astımlı anneden sağlıklı bebek hikayesi yazarsanız, okumak moral verecektir :çok üzgünüm:

2. 20 Nisan 2010
  3. emine kaya

emine kaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım ben doğuştan astım hastasıyım ve foradil kombi kullanıyorum ve sağlıklı ve 14 yaşında bir oğlum var ve şu anda 15 haftalık hamileyim canım üzülme astım olupta sağlıklı bebeği olan çok tanıdığım var :KK46::nazar:a.s.

4. 25 Nisan 2010
  5. netya

netya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba size çok geçmiş olsun arkadaşlar benimde ot polenlerine alerjım var antihistaminik ilaç kullanıyordum hamileliğimi öğrendiğimden beri 1,5 aydır kullanmıyorum ama burun akıntısı,tıkanma,hapşuruk ve başağrısı artık bıktırdı 8 mayısta hamilelikle ilgili kontrolüm var daha doktorum alerjık olduğumu bilmiyor önceden kullandığım ilacı göstericem uygun görürse tekrar kullanmaya başlıycam artık dayanamıyorum.

6. 26 Nisan 2010
  7. emisa

emisa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sağol canım inş benimkide sağlıklı olur, hamilelikte de kullanmışmıydın foradil combiyi

8. 26 Nisan 2010
  9. emisa

emisa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    alerji ilaçlarını kullandırırlar mı bilmiyorum astım ilaçları fısfıslı olduğu için zararsız diyorlar,
    ben hacettepenn profuna gidiyorum bazı testler yaptı alerjik mi astımım diye, alerjik olunca bazı sorunlar olablr dedi, bence eğer çok fazla ise alerjin doktorunu ii araştırıp git

10. 26 Nisan 2010
  11. Malen

Malen Hadi gel bebegim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Selam bende dogustan alerjik astim hastayim..
    Foster diye kortizonlu bir ilac kullaniyorum..Doktorumada sordum hamilelik döneminde herhangi bir zarari yok..Icin rahat etmiyorsa yinede bir uzmandan bilgi alabilirsin..

12. 26 Nisan 2010
  13. emine kaya

emine kaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım kullanmıştım şu anda hamileyim yine kullanıyorum