Atanamayan retmenler :(

Konusu 'Öğretmenlik ve Genel Paylaşım' forumundadır ve ffilizz tarafından 18 Eylül 2009 başlatılmıştır.

18 Eylül 2009
    Konu Sahibi : ffilizz
  1. ffilizz

ffilizz <3 MUCİZEMİ İSTİYORUM <3 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    [​IMG]BNM GİBİ ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİ BEKLİYORUM.ÇOK ÜZÜLÜYORUM ARKADAŞLAR ÇOOOOOOOOOOOOOOKKKK.3 YILDIR İŞSİZİM. SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENLİĞİNİ BİTİRDİM AMA ATANMADIMÇATANMAYA DAİR HİÇTE ÜMİDİM KALMADI. ÇÜNKÜ SAYIYI ARTIRACAK YERE DÜŞÜRDÜLER.78 ALDIM.AMA 83 ALMAM GEREKİYO

2. 18 Eylül 2009
  3. candycloud

candycloud Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    108
    Ödül Puanları:
    113
    ay canım ya üzülmee dicem de fayası olacak mı bilmiorum inşallah atanırsın yaşadığın şehire onra bide uzağa atanıp eşinle hiç birleşememek var:teselli:

4. 18 Eylül 2009
  5. ffilizz

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    doğru diyosun ama şuan akıl onu düşünemiyor... şuan sadece atanmayı istiyorum...

6. 18 Eylül 2009
  7. lotika

lotika Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de bu yıl kpss ye gireceğim branşım ingilizce bizim taban puanlar da 78 oldu hepimizin hakkında hayırlısı ama hükümetin öğretmen politikasını derhal değişmesi lazım yoksa cümleten işsiz kalacağız

8. 18 Eylül 2009
  9. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    moralini bozma canım,78'i alan 83'ü haydi alır,az daha sabret,inşallah bu yıl atanırsın

10. 18 Eylül 2009
  11. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    bu ay anaokulu oglretmenı tekrar atayacakalr atanamayan anaokul öğretmenı kalmıyacak
    sızlerde ınsanlah en kısa zamanda atanırsınız

12. 19 Eylül 2009
  13. ffilizz

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yok ya bizden kimsenin alacağı yok.öğretmen olmaya dair hiç ümidim kalmadı.78 i zor aldım.80 bile alamam o kadar saçma bir sınav,o kadar saçma sorularki.öss için dersaneye gitmediğim halde kpss için 2 kez gittim.ne orda gördüklerimiz,ne 4 yıl okuduklarımız,ne kitaplarda yazanlar... bu sınavla bunların hiç alakası yok.ne sorular var ne cevapları biyerlerde.kendi kafalarına göre hayatımızla oynuyolar ya :KK43:

14. 19 Eylül 2009
  15. kokohantes

kokohantes Bir bedende 3 kalp :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Bu çarkı böyle döndürüyorlar işte.Sen elinden geleni yapıyosun çalışıyosun çabalıyosun ama öyle bir sınav yapıyorlar ki herkes ters köşe.Sınavdan iyi puan aldın diyelim bu seferde alım az oluyor.Ya da millet kopya çekti puanlar fırladı sen yine ters köşe oldun.
    Ben de Türkçe öğretmeniyim 78 aldım ama taban puanı 83'e yükselttiler.Kadrolu 87de kapatmış.300 lü rakamlar devam ederse bu puan daha da yükselir.İnsanlara anlatmaktan,atanamadım demekten bıktım.Çünkü halini anlamıyorlar.
    "Aaa 15000 öğretmen alındı sen nasıl atanamazsın?Yılda 30000 öğretmen alınıyor çalışmıyosun demekki" vs vs vs. Hepsini yeni atama yapıyorlar sanki.Alsın bakalım Türkçe'den 2000 kişi noluyor.Benim atanmak gibi bir umudum ve beklentim kalmadı artık.Çünkü bu şartlarda 90 almak imkansız gibi gözüküyor.

16. 19 Eylül 2009
  17. ffilizz

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aynen canım aynen.bide haberlerde böbürlene böbürlene 15.000 öğretmen atandı demşyolarmı,aynen yedi sülale telefon açıyo.konu komşu soruyo.okadar öğretmen alındı.sen yinemi olmadın.suçlu biz oluyoruz.ama aynı sınavdan 55 -60 alanlar atandı işte. anaokulları.tamam atansın ama adil olsun her branştan okadar alınsın.yok kardeş yok,hiç te düzelmicek ben artık ders falanda çalışmıyom öylesine gircem sınava.nasıl olsa çalıştığımız hiçbi soru çıkmıyo.:KK43: sizin yine sayı 300 lerde bzm ise 150 :KK43:

18. 19 Eylül 2009
  19. aslanbash

aslanbash Nilay Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    @filizz, hangi şehirdesiniz bilemiyorum, ama özel okullara gidip görüşmeler yapmanızı tavsiye ediyorum.
    tanıdık olması gerekiyor gibi bir önyargı var kolejlerle ilgili. hiçbir tanıdığı olmamasına rağmen kolejlerde öğretmenlik yapan pek çok arkadaşım var.

devlet okullarına yapılan atamalardan dolayı kolejlerde ciddi bir öğretmen sirkülasyonu oluyor ve kolejler bazen öğretmen bulmakta sıkıntı bile çekebiliyorlar. bu, branşa göre değişebilmekte tabi.

yeni kolejler açan eğitim kurumlarıyla gidip görüşmeni tavsiye ederim. stajer olduğun için tercih edeceklerdir, maaşları biraz daha düşük oluyor çünkü ( aslında mantıksız gibi geliyor, tecrübeli öğretmen aranır ) özellikle doğa koleji pek çok stajer öğretmen alımı yapıyor istanbul'da.

ist.da yaşamıyorsan bile telefon açıp görüş, randevu vs iste, işe başlama gerçekleşirse ist.a taşınabilirsin de. stajerliğin bittikten sonra tecrübe de olacağı için artık diğer kolejlerin kapıları da açılmış olacak. Allah'tan hakkında hayırlısını dilerim.