Atatürk Ve Türklük

Konusu 'Mustafa Kemal Atatürk' forumundadır ve sasugar tarafından 7 Haziran 2007 başlatılmıştır.

7 Haziran 2007
    Konu Sahibi : sasugar
  1. sasugar

sasugar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Atatürk'ün Türklük Üzerine Bazı Sözleri

- Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim.
    - Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım.
    - Beni olağanüstü bir kişi olarak yorumlamayınız. Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
    - Benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım.
    - Benim naçiz vücudum bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen payidar kalacaktır.
    - Bir Türk dünyaya bedeldir.
    - Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur.
    - Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz.
    - Bu millet bağımsızlıktan yoksun yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.
    - Bu ulusu ben değil içimizdeki ruh, damarımızdaki kan kurtarmıştır.
    - Efendiler biz hayat ve istiklal isteyen bir milletiz. Ve yalnız ve ancak bunun için hayatımızı yok etmeyi göze alırız.
    - Egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir.
    - Ey Türk gençliği! Birinci vazifen Türk istiklal ve cumhuriyetini ilelebet korumak ve müdafaa etmektir. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    - Her Türk ferdinin son nefesi, Türk Milletinin nefesinin sönmeyeceğini, onun ebedi olduğunu göstermelidir.
    - Milletimi şimdiye kadar söylediğim sözlerle ve hareketlerimle aldatmamış olmakla gurur duyuyorum.
    - Milletin sevgisi kadar büyük mükafat yoktur.
    - Ne mutlu Türk'üm diyene!
    - Türk budur: Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.
    - Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.
    - Türk! Öğün! Çalış! Güven!..
    - Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

2. 7 Haziran 2007
  3. EU1

EU1 Guest

Neden ATATÜRK' çüyüm işte bu yüzden. Milletçe Atatürk' ün izinden gidebilsek bunlar gelirmiydi başımıza?

4. 7 Haziran 2007
  5. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    "Her Türk ferdinin son nefesi, Türk Milletinin nefesinin sönmeyeceğini, onun ebedi olduğunu göstermelidir." ...
    Hepsi hepsi harika sözler.Teşekkürler paylaşım için