Ateş düşürme

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve ELXIXFNAZ tarafından 15 Kasım 2008 başlatılmıştır.

15 Kasım 2008
    Konu Sahibi : ELXIXFNAZ
  1. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar dünden beri kızımın ateşi var diş çıkarıyor dün paranox fitil verdim yarım saat içinde ateşi düştü ama bugün fitil verdiğim halde düşmedi 38 üstü hep sirkeli su falanda denedim ama düşürmedi üzerindede bir şey yok sadece bezi var ne yapsan kaç derece olunca dr. götürmeliyim sizce başka ne yapmalıyım bide bazı arkadaşlar calpol veriyorlarmış diş çıkarma önemlerinde ben vermedim hangi durumda vermeliyim

2. 15 Kasım 2008
  3. Gkcn

Gkcn Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    limon kolonyasına aspirini ez.ve bebeğinin vücuduna sür faydası oluyor.doktora da götür bence.

4. 15 Kasım 2008
  5. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gecmıs olsun canım ben ateslı durumlarda tamol verdım hep ıyı gelmıstı fıtıl bızde hıc ıse yaramadı sadece ılk zamanlar gazdan uyuyamıyordu fıtıl verınce dalıyordu hemen ayrıca cok sıvı tuketmesını saglarsan ıyı olur cunku ates sıvı kaybına neden olur.koltuk altından 37.2 nın ustu ateslı olarak kabul edılıyor ama bızım dr 39 olunca hıc bekleme demıstı alnına koltuk altına nemlı bez koysan dusermı acaba

6. 15 Kasım 2008
  7. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım ateslı durumlarda kolonya kullanılmaması gerektıgını duymustum sadece ılık nemlı bez kullanmak gerekıyormus

8. 15 Kasım 2008
  9. floras79

floras79 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun.37,2 den sonrası ateş ve bunu düşüremiyorsan doktora git canım mutlaka.en az 4 saat arayla ateş düşürücü ve ılık bezle düşürmeye çalıştığın halde düşmüyorsa baska bişey yapmadan doktorunuza gidin.sirkeli su,aspirin falan sakın!!!

10. 15 Kasım 2008
  11. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canımsın eğer ateş düşürücüyle düşmediyse hemen bir doktora git.
    Allahım korusun ateşi düşmezse havale durumu falan olabilir ben çok korkarım.

12. 15 Kasım 2008
  13. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok şükür kızlar ateşi düştü şimd uyuyor bu geceyide bi atlatsak en çok korktuğum gece şu diş bi çıksa.....teşekkür ederim ilginize bugün eczaneye gidemedim yarında fitil geç düşürürse ateşi tamol alayım

14. 15 Kasım 2008
  15. fentanyl

fentanyl Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu ateş dönemlerinde en iyisi calpol bence.ayrıca sirkeli su falan boşver onu.38 üstünde hemen doktora gitmeyi öneriyorum.dr öyle diyor.fitil en son aşamada verilmeli.paranoks iyi bi ateş düşürücü fitil.onu kullanabilirsin. soğuk pansuman yapam bu daha çok ateş yükseltir.ılık pansuman yapılmalı.çok geçmiş olsun.

16. 15 Kasım 2008
  17. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence ateş düşürücülerle baskılama. Doktorum bir kere fitil verdin düşürmüyorsa görüşelim der hep. Diş zannederdin yanıltmasın. Ayrıca sirke, limon kolonyası vs çok sakıncalıymış. Banyo yaptıarcaksan eğer bebeğinin vücut ısısından 2 derece daha düşük olması gerekiyormuş banyo suyunun.Çok geçmiş olsun.. Biran önce doktora gitmeni öneririm. Ateş bu şakaya gelmez ne ki onların sinir sistemi daha

18. 15 Kasım 2008
  19. cicixsx

cicixsx EMİR'İM Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    benim oğlumda ateşlenmişti koltuk altından sabaha karsı ateşi 38.3 cıkınca hemen acıle götürdük dr. bunun normal olduğunu söyledi. Ateş yıne 38 olursa sadece bezle kalsın 38,5 un ustune cıkarsa ılık duş aldırın düşüremezsenız tekrar getırın dedı.

38,5 ğuda gördüm hatta poposundan ölçtüğümde 39.3 dü öksürükde oldugu için duş aldırmak ıstemedım cırılcıplak soyup ıslak besle anlına bacaklarına koltuk altına pansuman yaptım. hıı bırde calpol vermiştim düştü allaha şükür.