Ateş ölçer ve oda nem cihazı

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve _DURU_24 tarafından 27 Kasım 2008 başlatılmıştır.

27 Kasım 2008
    Konu Sahibi : _DURU_24
  1. _DURU_24

_DURU_24 BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Selam güzel anneler....hangi nem makinası ve ateş ölçeri aldınız?....
    Ben chicco iyonlu buhar makinasını aldım
    ateş ölçerde kulaktan ateş ölçer isponyol markası (truly) yi aldım....
    Acaba koltuk altı ateş ölçerde almama derek varmı....
    Bazıları diyorki bebeklerin kulak delikleri küçük oldugu için tam kulağa girmediği için net ölçmüyor diyorlar..dogrumu acaba....koltuk altı içinde bebek zor baktırıyormus....acaba bide koltuk altı içinmi alsam ne dersiniz....
    Sizler ne aldınız....

2. 27 Kasım 2008
  3. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    benim ateşölçer braun kulaktan ölçüyor garanti olsun diye eczaneden dijital makattan ölçen derecede aldım ateşi çıktığında duruma göre ikisinide kullanıyorum içim rahat oluyor. koltukaltından ölçüm pek sağlıklı sonuç vermiyor.

4. 27 Kasım 2008
  5. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bizde braun kulaktan ölçer var ama çok saglıklı olmuyor sanki koltuk altından dijital ölcer aldık o da dedigin gibi zor oluyor en son civalılardan aldık eski usul birtek ona güvenebiliyorum makattan ölçüyorum içim rahat ediyor büyüyünce kulaktan ölçeriz artık hakikaten rahat oluyor

6. 27 Kasım 2008
  7. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    biz de braun kullanıyoruz ama ben de performansından emin değilim.
    arzucum sen ikisini de kullanıyorum demişsin ikisinin değeri aynı mı çıkıyor farklı mı canım?

8. 27 Kasım 2008
  9. nazlxixcan156

nazlxixcan156 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    selam ben clever hem kulaktan hem alından ölçen cihazını aldım infrared yani kızılötesi özelliği olduğu için kulağına tam girip girmediği sorun olmuyor ayrıca koltukaltı derecesi ile karşılaştırdım doğru çıktı.
    hava nemlendiricim yok.o konuda bende sizin tavsiyelerinizi okuyacağım almayı düşünüyorum

10. 27 Kasım 2008
  11. sunseet

sunseet ARDA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben henüz almadım ama araştırıyorum buhar makinelerinin altı su yapıyomuş falan sen denedin mi? ateş ölçmeye gelince doktor bile onunla ateşini ölçüyo çocukların bence diğerine hiç gerek yok bende kulaktan bakılanından alıcam ama çok tereddüt edersen nolcak al koltuk altından ölçenden en fazla 10 milyon bişeydir

12. 27 Kasım 2008
  13. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    kzıalr bende dün baktım.braun kulaktan ölçer alıcam karar verdim.yeni çıkanı var 20 tane kadar hafızada tutuyor.buhar makinası olarakta eşim bakmış tefalin var dedi ama ben henüz bakmadım nasıl birşey olduğunu bilmiyorum.bakıp öle karar vericem.nasılsa daha zaman var.

14. 27 Kasım 2008
  15. YASON

YASON iki prenses annesiyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben büyük kızım için tefalden nem makinası almıştım çok kullanmadım bence cocuk doktorunuza danışarak alın doktorunuz sizi yönlendirecektir.odanın neresinde durmalı kaç saat kullanmalı gecemi açmalı gündüzmü açmalı bebeğinizin solunum yolu veya bronşit yada astım alerji gibi durumları söz konusu ise ona göre bir kullanım talimatı verecektir...paylaşmak istedim....

16. 27 Kasım 2008
  17. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    ya siz bu buhar makinelerini almaya kararlısınız galiba, ben ne yapsam ki o hiç hesapta yoktu, gerekli mi ki yaaa

ateşölçelere gelince ben chicco nun sordum 10 liraydı ama nereden ölçüyor bilemiyorum

buhar makinelerini kaça aldınız, yada fiyatları nedir?

18. 28 Kasım 2008
  19. florya

florya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar h.sonu tv de çocuk doktoru bebeklerde kulaktan ölçmenin çok net sonuç vermediğini söyledi. koltukaltı ya da popodan ölçmek en iyisiymiş. ben 1 dijital sipariş verdim. 1 de normal çocukluğumuzda kullanılanlardan alacağım. oda termometresi de aldım. bu hem banyo suyunun sıcaklığını ölçüyor hem de oda sıcaklığını.
    buhar makinesi konusunu düşündüm, araştırdım. almamaya karar verdim. peteklerin üzerine ıslak havlu ya da kaseye su koymak daha sağlıklı, doğal gibi. ama sizler alacaksanız; buhar makinelerinde 2 konu önemliymiş. soğuk buhar üflemesi ve sessiz çalışması.