Ateş ölçer yardım

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve xeno tarafından 26 Mart 2009 başlatılmıştır.

26 Mart 2009
    Konu Sahibi : xeno
  1. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşlar yanlış yere konu açmış olabilirim. Öyleyse özür dilerim. Sorum şu: acaba sizlerin ateş ölçeri nasıl?? doktorumuz bize koltukaltı dijital kullanacaksın demişti yeni doğduğunda ama benim fıttırık oğlum koltuğunun altına değdirmiyor bile, tepiniyor ve dolayısı ile ateşi yüksek çıkıyor. Alından ateş ölçer kullanan var mı?? yada siz hangi marka ve modeli önerirsiniz??? çok uzattım ama en uygun ne zaman ateş ölçülür bileniniz var mı? uykudan uyanınca vesenağlama emdikten hemen sonra ölçülmez diye biliyorum ama başka bir püff noktası varsa paylaşırsanız sevinirim. Sevgiler.

2. 26 Mart 2009
  3. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    sen sormuşsun ama ben kendi payıma senden öğrendm uykudan kalkınca ölçülmeyeceğini.
    ben ölçerken mümkünse tv karşısında ölçüyorum,yoksa fıkırdıyor bizimki de.dijitalde az yanılma payı var,civalı en kesini,onla ölçüyoruz.kulaktan çok pratik oluyor,dr öyle ölçüyor,ama sizinki daha iyi diyor.

4. 26 Mart 2009
  5. Ms.Eda

Ms.Eda Annedir yüreği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    En doğrusu civalı ve rektal (makattan) ölçüm 1 yaş sonrası için, en rahatı kulaktan dijitaller çok pratik ve kısa sürede ölçüyor ama ben civalıyı tercih ediyorum.

6. 26 Mart 2009
  7. semiha

semiha evli mutlu çocuklu... Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    en güvenilir olan civalı ve makattan ölçüm.ama ben kızıma hiç bir zaman bu yöntemi uygulayamadım.hiç fırsat vermedi çünkü.kulaktan ateş ölçer kullanıyorum şu an.çokta memnunum.

8. 26 Mart 2009
  9. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    benim kzızmda koltuk altına dokundurmuyor bile durmuyor debeleniyor ben alından ateş ölçer aldım. chicco uzaktan dokunmadanda ölçüyor. böylece uyurken bile ölçebiliyorum koltuk altı dijitalde vardı denedim ikiside aynı sonucu veriyor . biraz pahalı ama iyiki almışım

10. 27 Mart 2009
  11. inaysa

inaysa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende braun kulaktan ölçer kullanıyorum çok memnunum

12. 27 Mart 2009
  13. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşlar hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim. Az önce weewell çok amaçlı ateş ölçerini alıp geldim. Alından ve kulaktan ölçüyor, mama ve banyo ısısınıda ölçüyor. Umarım hiç kimse gerek olmaz ve ateş ölçerlerini kullanmaz. ınşallah bebeklerimiz hiç hastalanmaz .. Sevgiler..

14. 27 Mart 2009
  15. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ben yazana kadar almışsın xenocum, hızlı hatun
    şimdiye kadar ne kullanıyordun sen?
    bizde braun kulaktan ölçer kullanıyoruz

16. 27 Mart 2009
  17. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Doktorumuz koltukaltı dijital istiyordu. Bende chicco başta olmak üzere 4 tane var. İnsan manyak olmaya görsündelikafaduldendelikafadulden alından olanı için ikna ettdim doktor civanımı.

18. 28 Mart 2009
  19. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    civalı kullanıyorum koltukaltından ateş yüksekliği durumlarında makattan ölçüyorum. Gazide çocuk bölümünde kulaktan ölçerlerle ölçüyodu hemşireler ki 4 yıl önceydi. büyünce ölçtürmemeye başlayınca bizde kulatan ölçeriz.