Ateşi olan çocuğa aspirin verilmesinin

Konusu 'Pediyatri - Çocuk Hastalıkları' forumundadır ve BenDenizYildizi tarafından 3 Aralık 2007 başlatılmıştır.

    3 Aralık 2007
    Konu Sahibi : BenDenizYildizi
  1. BenDenizYildizi

    BenDenizYildizi Guru Üye

    Katılım:
    26 Eylül 2006
    Mesajlar:
    3.806
    Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    348
    Ateşi olan çocuğa aspirin verilmesinin, karaciğerde yetersizliğe neden olabileceği açıklandı. Aspirindeki asidin karaciğerde tahribata yol açacağını belirten Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Mahmut Abuhandan, bu tahribatın kısa sürede zehirlenmeye neden olabileceğini ve bu zehirlenmenin ölümle sonuçlanabileceğini söyledi. Ateşin düşürülmesi için doktorun önerdiği ilaçların kullanılmasını tavsiye eden Dr. Abuhandan, "Grip olan biri için en iyi tedavi yöntemi; nane, limon, ıhlamur gibi sıvı gıdaların tüketimidir. Bu sıvılar, Dünya Sağlık Örgütü tarafından da öneriliyor" dedi.
    Kaynak:sabah