Ateşim çıktı... Süt gelmesinden olabilir mi?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve Chitlembiq tarafından 19 Şubat 2010 başlatılmıştır.

19 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Chitlembiq
  1. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    19 gün önce doğum yaptım. Dün gece ateşim 38.5 tu. Sol göğsümde de sancı vardı, dokunamıyordum. Arada sırada süt doldğundan mıdır nedir sertleşiyor ve ağrıyor göğüslerim. Acaba ateşe neden olan şey de mi bu? Siz de böyle bir şey yaşadınız mı?

2. 19 Şubat 2010
  3. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Süt dolmuş sağmalı ya da emzirmelisin..

Ateş yapar ..

4. 19 Şubat 2010
  5. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Emzir yada göğsünü sağ, boşalt. Göğüs süt dolarsa hem sancı yapar hemde ateş. Aslında önemli bir mevzu. Sakın göğsünü öyle taş gibi bırakma.

6. 19 Şubat 2010
  7. zeynepSav

zeynepSav Dünyamsın Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    113
    canım süt ateş yapar lohusalık döneminde benimde çok çıkardı ateşim. bol bol emzir acısada tek çözümü bu yoksa göğüslerin sancır

8. 21 Şubat 2010
  9. adiyef

adiyef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benim doğumdan 3 gün sonra çok ateşim çıktı.meğer enfeksiyon geçiriyormuşum.2 gün hastanede antibiyotik tedavisi gördüm.ameliyat oldum.süt gelmesi de ateş yapar ama.sen yinede doktora git.bi kontrol ol.ben çok sıkıntısını çektim

10. 22 Şubat 2010
  11. huzunbazask

huzunbazask Annesinin Kuzusu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben 2 ay çektim onu süt fazla olunca ve bebek daha küçük fazla ememiyordur birikince ateş yapar hatta benim göğsümün içinde top top bezeler olurdu en iyi çare bebek uyuduğunda yada fazlasını emmediğinde bi elektrikli makine alıp sağmak ben öyle yaptım ve sağdığım sütün bi kısmını difrize attım bikısmını gene aynı gnde bebeğime içirdim arada gene sağıp atıyorum difrize kahvaltılarına falan katıyorum bebeğim 15 aylık.sende bence öyle yap.bebeğinle mutluluklar.

12. 22 Şubat 2010
  13. SAPHIRA

SAPHIRA Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    sık sık bebeğini emzirmelisin ve henüz çok küçük olduğundan göğüslerini tamamen boşaltamaz.bu yüzden de emzirdikten sonra göğüslerin boşalana kadar sağmalısın.Şimdilik ağrını geçirmek için ılık havluyla kompres yapabilirsin ya da ılık duş yapabilirsin

14. 22 Şubat 2010
  15. _ezelneva_

_ezelneva_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.937
    Ödül Puanları:
    148
    Göğsün acıyıp bide ateş varsa muhakkak dr a git benimde aynıydı , antibiyotik tedavisiyle geçti acılarım. Göğüs iltihap kapıyor eğer tedavi edilmezse ameliyata kadar gidebiliyormuş. Geçmiş olsun.