ateşten sonra kırmızı döküntü

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve esther tarafından 23 Eylül 2009 başlatılmıştır.

23 Eylül 2009
    Konu Sahibi : esther
  1. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar oğlum günlerdir ateşliydi. antibiyotik iğne kullanıyoruz. bugün ateş geçti nihayet. ama vücudu kırmızı kırmızı oldu. neden acaba bilen var mı?

2. 23 Eylül 2009
  3. ezgim35

ezgim35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnım oncelıkle cok gecmıs olsun bebısıne.antıbıyotıgın yan etkısı olabılır.bızde antıbıyotık kullandıgımızda bıleklerınde ellerınde kırmızı sıvılce gıbı seyler cıkmaya basladı once kızardı vucudu sonra sıvılce tarzına dondu.doktorumuz ılacı kestırdı derı dokuntusu oldugunu ılacın yan etkısı oldugunu soyledı.ılacı kesınce 2 gune kadar gıttı.ben ce yarın bı dr a gorun derım tekrar gecmıs olsun ıyı geceler.bu arada antıbıyotıgın prospektusunude oku sımdıden bılgın olur dr a gıdene kadar en azından..a.s.

4. 23 Eylül 2009
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    6.hastalık olabilirmi?

6. 24 Eylül 2009
  7. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    6. hastalık geldi benim de aklıma..ama iğnenin de yan etkisi olma ihtimali yüksek...

8. 24 Eylül 2009
  9. songulce17

songulce17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende 6. hastalık olabilir diye düşünüyorum.genelde bu şekilde döküntülerle son bulurmuş bu hastalık.hadi inşallah sizde atlatmışsınızdır.büyük geçmiş olsun.

10. 24 Eylül 2009
  11. Bebixsx

Bebixsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    başlığı okuyunca benim de 6.hastalık aklıma geldi.zaten arkadaşlarda yazmış.

12. 24 Eylül 2009
  13. denizcb

denizcb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet evet bence de 6.hastalık.Duru da 1,5 ay önce birkaç gün ateşlendi.Sağlık ocağına götürdük diştendir dediler.Ama ateşi geçip döküntüler çıkınca iyice endişelendim, doktorunu aradım belirtileri 6.hastalığa benziyor dedi dr tatilde olduğu için hastaneye götürdük.Ve 6. hastalık dediler ama zaten döküntüler hastalığın geçtiği anlamına gelirmiş,çoğu doktor da ateşe bakarak bu hastalığı anlamazmış.Virütik bir hastalıkmış.
    Yani hastalığı atlatmışsınız.Ama içini rahatlatmak için kontrole gitmeni tavsiye ederim.Ben o şekilde rahatladım çünkü.:Saruboceq:
    Size de geçmiş olsun...opuyorumnanaktan

14. 24 Eylül 2009
  15. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    evet kızlar ben de 6. hastalık olabilir diye düşünmüştüm. bugün iğne yapan hemşire de bu çocuğun antibiyotik alerjisi olabilir dedi. yuh dedim ya bu ne inek sütü alerjisi, antibiyotik alerjisi... ayrıca antibiyotiğin yan etkisi olabilir diye de düşündüm çünkü antibiyotik yüzünden feci ishal oldu. 10 dakikada bir curk yapıyor.

neyse doktoru aradım getir bakalım dedi. götürdüm. 6. hastalık değil dedi. viral bir hastalıkmış. bu yüzden antibiyotiği kes dedi. ateş tekrar çıkarsa tahlil yapıcaz dedi. biz eşimle bu açıklamayı tatmin edici bulmadık. sonuç olarak hastalığın sebebinin bilinmeyen viral hastalık olduğunu söyledi. ... ne düşündünüz arkadaşlar?

16. 24 Eylül 2009
  17. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    benim arkadaşımın kızınada aynısını söylediler.
    geçti hastalığı.kan idrar tahliline bakmışlardı

18. 24 Eylül 2009
  19. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ya virüsler nasıl bulaşır ki bebeklere?