Atmayın Siz de Değerlendirin

Konusu 'El Sanatları' forumundadır ve terlik tarafından 17 Ekim 2008 başlatılmıştır.

17 Ekim 2008
    Konu Sahibi : terlik
  1. terlik

terlik İYİLİK MELEĞİ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar sizlerle atmayıp, değerlendirdiğim 2 objeyi nasıl yeni bir eşyaya dönüştürdüğümü paylaşmak istedim.
    Olay şöyle başladı; Anneciğimin eskiden soba üzerinde su ısıtmak üzere (her an sıcak suyu olamalı yaa, o zamanlar sobalıydı evlerimiz) kullandığı güğümü baktım atmak üzere ayırdı, çünkü delinmiş, kullanılmıyor (senelerdir bodrumda duruyordu). Birde baktımki, birde sini (babam Artvin'li olduğu için bu yöreye ait bir yemek çeşidi var adı: malahto, bu yemeğe konulması gereken bir karışım var; kinzi, çarliston biber ve cevizi bu sinide iri bir taş yardımıyla dövüyorsunuz... Tabiiki sini yıllardır kullanıla kullanıla içinin tahtaları artık eskidiğinden bu görevi yapmamaya başladı. Bir anlamda cevizli karışıma tahta parçalarıda katılmaya başlayınca annem bu siniyide saklamış) bu siniyide atmak üzere çıkarınca; anneme atmamasını ve bana vermesini söyledim. Annemde bana verdi tabii o an ne yapacağımı daha bilmiyordum birgün boyalarımı çıkarıp başladım bu eski objeleri içimden geldiğince boyamaya... Bittikten sonra eşim şöyle dedi: '' Annenin yerinde olsam bunları geri alırım!!!!! '' sırnaşık şey
    İşte aşağıda atılacakken son anda değerlendirilen
    objelerim... yerimseniben

Aşağıdaki, sininin son hali evde eski radyomun üzerinde duruyor...

Aşağıdakide eski güğümümüzün son hali;

Son düzenleme: 24 Ekim 2008
  2. 17 Ekim 2008
  3. terlik

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Sininin farklı açılardan görüntüsü...

4. 17 Ekim 2008
  5. terlik

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Güğümümün içine koyduğum ağaç dallarınında yapılış öyküsü şöyle; annemlere oturmaya gitmiştim ve ağaçların budanma zamanıydı ve belediyeden adamlar makinalarla ağaçları buduyorlardı. Bende babamdan oradaki dallardan birkaç tane almasını rica ettim ve eve dönerken arabanın arkaya koyduk ve eve götürdüm ama annem, babam, eşim herkes merak içinde bunlarıda ne yapacaksın diye... Ertesi gün evde yanlızım ve birden onları bir güzel temizleyip boyadım ve sıcak silikonla üzerlerine evde kullanmadığım yapma çiçekleri, boncukları vs yapıştırdım. Aslında kapımın önüne koymak için yapmıştım fakat gören herkes o kadar beğendilerki, kapıya koyarsan gider bu deyip bende koridorumda bir köşeyi bu yaptığım objeye ayırdım. Nasıl olmuşşşş?????????

Son düzenleme: 24 Ekim 2008
  6. 24 Ekim 2008
  7. terlik

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Sizlerinde atmayıp değerlendirdiğiniz obje vs varsa paylaşırsanız sevinirim... kaydirigubbakcemile5:nazar:

8. 2 Kasım 2008
  9. terlik

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Yaptığım bu objelerin değerlendirilmesi kolay bir çalışma, benim için önemli olan o eski çocukluğumda kullanılan objenin atılmamasıdır. Yoksa çok muhteşem bir hal aldılar değil yanlış anlaşılmasın... Sadece değerlendirmek, maneviyata verdiğim önem, yaşanmışlıklar, hatıralar vs vs vs...

kaydirigubbakcemile5:1rolleyes:

10. 6 Kasım 2008
  11. terlik

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Sağolasın barçmancığım senin kadar olamasamda ufak tefek bişeyler işte...
    En azından manevi duygularımı tatmin ediyor... Öpüyorum seni canım benim...
    a.s.

12. 6 Kasım 2008
  13. terlik

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Sağolasın birtanem sende marifetlisin elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum çok ahım şahım olmasada bu kadarla idare ediyorum en azından haz alıyorum... vakit geçiriyorum, atmamışta oluyorum bari... sevgiler canım benim... kaydirigubbakcemile3

14. 7 Kasım 2008
  15. mihmandar

mihmandar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    tatlım ellerine sağlık çok güzel olmuş hemde eskiler değerlenmiş bende atıp atıp yenisini almalara karşıyım CİMRİLİK yapmayalım ama İSRAFTA etmeyelim.

Aaa bunları yazarken aklıma geldi bende de galvaniz kazan var eskiden çocuk bezlerini ve çamaşırları kaynatırdık o cinsten bende boyayıp saksı yapayım hem sandık odasından bir eşya eksilir hem de evde bir şıklık olur

yapınca resmini ekleriim kızlar.

16. 15 Kasım 2008
  17. terlik

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Teşekkürler canım benim, evet sende paylaş bizde görelim. Üstelikte manevi değeri çok önemli.... sevgiler... a.s.

18. 18 Kasım 2008
  19. soguknevale

soguknevale princesa Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    iyi veya kötü bence bu kısmı önemli değil. önemli olan senin emek verip kullanılmayan birşeyi kullanışlı bir hale getirmen.bi nevi üretmişsin.böyle bir düşünceden dolayı tebrik ederim canım seni.a.s.
    ayrıca güğümün süslenmiş yerdeki hali çok hoş.