Atopik dermatit (alerjik egzema) bebişleri ve anneleri

Konusu 'Eylül Anneleri' forumundadır ve NHLTLG tarafından 30 Mart 2010 başlatılmıştır.

30 Mart 2010
    Konu Sahibi : NHLTLG
  1. NHLTLG

NHLTLG Rabbim korusun meleğimi.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    KISACA BEN HİYAKEMİZDEN BAHSEDEYİM;

BEREN HENÜZ 3 AYLIKKEN Yanaklarında kabarmalar başladı çocuk doktorumuz atopik dermatit teşhisi ile en fazla 4 gün kullanmak şartı ile kortizonlu ADVANTAN yazdı.

daha sonra yaraların artması ve tip değiştirmesi sebebi ile Cilt dr. DOÇ. ışık hanıma gittik oda aynı teşhisi koydu. bana alerji rejimi verdi (tatlı yumurta domates baharat kızartma vb. uzak durdum) anne sütünden geçen besinlere alerjisi olablir diye. beren içinde banyoda sadece sebamed şamp. ve sebamed shower oil yazdı. günlük mustela ile nemlendirlicek alerji çıkarsa en fazla 5 gün süreli PROTOPİC Kullanılcak geçmez ise getirin dedi.

bana verilen rejimde artışın şerbetli tatlı ve çikolatada olduğunu gördük kazayla yediğim en ufak tatlı anında etki yapıyor. onları yemesemde alrjimiz devam ediyor sadece artışını engellemiş oluyoruz. bu sebeple kahvaltıda pekmezide kestik sütle birleştiğinde geriye şeker bıraktığı için.

durum genellikle genetik zaten dr görür görmez ailede kimde var die sordu. bende var çocukken ergenliğe kadar benzer yaralarla gezdim ve çok fazla reçel ve çokokrem tüketirdim. buluğ çağından sonra geçti.

günlük olarak mustela stealopia yerine mustela stelatrıa kullanmaya başladım özellik olarak alerjik ciltlere daha uyumlu özelliklerini isterseniz tekrar yazarım

2. 30 Mart 2010
  3. MyFairyDaphne

MyFairyDaphne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kızım 2 aylıkken yüzünde kırmızı kırmızı isilik tarzında kabartılar oluşmuştu ve bunun üzerine herhangi bir doktor tavsiyesi olmadan Mustela Stelatopia serisini ( temizleyici su ve nemlendirici ) alıp düzenli olarak kullandım birkaç güne sonra kızımın cildi pürüzsüz bir hal aldı kızım 7 aylık oldu hala düzenli olarak kullanmaya çalışıyorum yüzünde geçenlerde bir-iki gün sürmemiştim yine kızarıklıklar baş gösterdi ve hemen yine başladım.

Onun dışında vücudunun bazı bölgeleri de çok kuru ve pütür pütür. Omuz kısmında birkaç yerde bölgesel şekilde kabuklanmalar mevcut. Doktorumuz bunun atopik dermatit olduğunu söyledi ve expicial ve elidel isimli iki krem yazdı. Expocial'i alıp hemen kullanmaya başladım çok güzel bir nemlendirici, ama elidel'i almaya cesaret edemedim kanserle ilişkilendirildiğinden ötürü en yakın zamanda kızımı ızmirde bu konuda uzmanlaşmış bir doktora götürmek istiyorum...

Doktor tavsiyeniz olursa ızmirden çok memnun olurum ama lütfen özel muayehanesi olan bir doktor olsun.

4. 30 Mart 2010
  5. NHLTLG

NHLTLG Rabbim korusun meleğimi.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    dilekcim bizdede koluna ve bacağına sıçradı 1 lira büyüklüğünde yüzündekiler kırmızı olmasına karşın kolundakiler sarı ve pul pul sanırım kapalı kalmasından kaynaklanıyor.. yüzünde de dağınık değil tek bölgede çıkıyor yanak kısmında sol taraf daha büyük

akşam fotolarını çekip eklerim,

ayrıca ablamın oğlu 6 yaşında onda bu sene başladı çıkmaya ve kötüsü göz çveresinde alt kısımında ablam çapaya götrdü araştırma hastanesi güya ama bi kaç test yapıp yollamışlar onada bol bol nemlendirin demiş dr.

6. 30 Mart 2010
  7. MyFairyDaphne

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Tamam canım fotosunu bekliyorum.Geçmiş olsun yeğenine de..

8. 30 Mart 2010
  9. Twilight09

Twilight09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızımda da 4 aylıkken başladı yanaklarında var iki dr a gittik biri hematan verdi bol bol nemlendir dedi...diğeri soğuktan olmuş atomik dermatit dedi ki evimiz 23 derecenin altında değil:)bepanten verdi ikisinide uyguladım maalesef işe yaramadı...
    şimdi kullandığım johnsons ürünlerini kenara bıraktım önce sızma zetinyağı kürü yaptım masajla iyice yedirdim ardından sebamed şampuan ile yıkadım ve yüzünü bepanten ile de nemlendirdim...zaten 1,5 aydır yünlü vs giydirmiyorum artı kayınvalidem ortopedik yatagı üzerine yün yatak sermişti hayır dememe rağmen onuda kaldırdım iyice havalandırdım yatağını sabun tozu ile yıkadım tüm takımlarını...kıyafetlerini zaten sabun tozu ile yıkıyordum devam ediyorum...
    en son olarakta dün öğlenden beri ne ben ne de kızıma yumurta vs yedirmiyorum...gelişmeler bu kadar...
    Allah acil şifalar versin bebeklerimize...

10. 31 Mart 2010
  11. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Arkadaşlar;
    her ilaç,her bünyeye aynı etkiyi göstermez,
    dolayısıyla bu anlamda kişileri yanlış yönlendirerek
    belki de hayati önem taşıyan durumlara düşürebiliriz...
    ilaç ismi vermek,önermek yasal bir suçtur...
    lütfen sağlığımız için doktor tavsiyesi olmadan ilaç kullanmayalım ve
    yan etkilerini uzman doktorlara anlatalım...
    paylaşımınıza ilaç ismi vermeden devam edin lütfen...
    sevgiler...

12. 31 Mart 2010
  13. MyFairyDaphne

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kızımın boyun bölgesindeki kızarıklar hala devam ediyor, hakikaten çok moral bozucu. Bende ilaç kullanma taraftarı olmadığım için yine kozmetik kremlere başvurmakta buldum çarey bugün gittim.
    Bioderma atoderm pp cream - mustela stelaprotect köpük şampuan- bioderma atoderm temizleme jeli'ni aldım. Bu gece başladım bakalım nasıl olacak kendimce çareler üretiyorum ve ben bu konuda çok kararlı davranıcam yakın zamanda geçiricem inşallah kızımın kızarık bölgelerini. Çok okudum 2 gündür bu konuda o nednle artık bunula nasıl savaşacağımı biliyorum alllah hepimizin yardımcısı olsun inşallah daha fazla ilerlemeden atlatırız bunu da. rabbim dermansız dertler vermesin...

14. 13 Nisan 2010
  15. gova

gova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende bügün dr!a gittim. kızıma agzema teşhisi koydular. emolium diye krem ve losyon verdi bu akşam başladım kullanmaya. bu arada sizin bebeklerde de huzursuzluk varmı? sanırım kaşıntılı bir hastalık. benim kızım çok huzursuz.

16. 15 Nisan 2010
  17. Rosem

Rosem ****BİRİCİGİM*** Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba benım oglumda da 6 aylık oldugunda kızarıklıklar bas gosterdı.hemen doktora goturduk.verdıgı krem gecırdı ama bır sure sonra tekrar basladı.
    suan 9 aylıgız arada yanakları yıne kızarıyor.ıkı hafta goturdugumuz doktor atopik dermatit dedı.
    hatta bıze ılerde oglumun alerjık bronjıt yada alerık astım olabılecegını soyledı.
    oyle tedırgın oolduk kı.:çok üzgünüm:
    dun baska bır doktora goturduk oda yedıklerıyle alakalı oldugunu,1 -1,5 yasında bu kızarıkların gecıcegını soyledı.surup ,kortızonlu krem ve excipial nemlendırcı verdı sureklı nemlendır dedı.
    doktorun verdıgı kortızonlu kremı kullanmak ıstemıyorum.
    mustelada bahsetmısınız.mustelanın bu konuda cok ıyı oldugunu duydum.
    hangısını kullanıyorsunuz?bende alıp kullanmak ıstıyorum.
    bu konuda bırbırımıze yardımcı olursak cok sevınırım.
    butun bebısler ınsallah en kısa zamanda bunu atlatırlar.

18. 15 Nisan 2010
  19. hilkam

hilkam Bebeğim büyüyor Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim oğlumun da yanakları kızarıyor.Yumurta alerjisi var.Dr 2 yaşına kadar geçer dedi.Yumurtadan da tamamen mahrum bırakma dedi.Arada sırada vermeliymişim.Kortizonlu krem verdi güvenle kullanabilirsin dedi ama ben kullanmıyorum.
    Bahsettiğiniz egzama bu mu?