Atopik dermatit(egzema) ne zaman geciyor?

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve fzt_sibel tarafından 15 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

15 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : fzt_sibel
  1. fzt_sibel

fzt_sibel Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızım suan aylık,yaklasık olarak 2 aylıkken yüzünde önce kızarıklık,sonra bu kızarıklık kabardı ve beyaz bir kabarıklığa dönüştü,bebeğim sürekli kaşınıyordu,dr.a gittik bu teşhis koyuldu.kortizonlu krem ve beklazon verdi,birde nizoral medikal şampuan.bir kaç gün içinde geçti fakar 2-3gün geçmeden başka bir yerde aynen çıktı,2 aydır bir yerde bitiyor diğer yerde çıkıyor,suan göz kapaklarında:bbo:
    çok üzülüyorum çooook,ne zaman geçecek acaba,dr. emzirmeye devam ettiğin sürece cıkacak diyor,bilgisi olan var mı?
    Allah ım tüm bebişlere önce sağlık versin:Saruboceq:

2. 20 Temmuz 2010
  3. susaden

susaden Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    canıum öncelikle geçmiş olsun benim oğlum 4 aylıkken bizimkindede bu sorun başladı üstelik oğlumda yumurta ve fındık alerjiside çıktı psikolojim bozulmuştu sürekli kortizonsuz günümüz geçmiyodu.dewnemediğim nemlendirici kAlmadı .ama çok şükürrrrr oğlum 10 aylık oldu ve egzaması artık çok nadir çıkkıyo yüzünde ayaklarındakiler geçti yüzündede zaman zamn çene altında oluyo ama ilaç kullanmıyorum yani ilaçsız günlere geçtik yaralrda iyileşti çok şükür.canımı çok sıkmıştı bebeğim çok husuzsuz oluyosu bu süreç gerçekten çok yıpratmıştı beni ama şuan çok mutluyum inş.senin bebişinnide hewmn geçer hiç canının sıkma birde bakmışsın geçmiş

4. 21 Temmuz 2010
  5. zeynepegemen

zeynepegemen Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba, benimde oğlum 5 aylık ve atopik dermatit tanısı konuldu. ayrıca yüzü değil bütün vücudunu sardı, biraz önce yine doktordan geldik. 10 aylık olana kadar bekliceksiniz bu illet başka türlü geçeldiğince sürmüyomez dedi doktor. kortizonlu kremleri elimden geldiğince sürmüyorum.nemlendirici kullanıyorum, bide inek sütü alerjisi çıktı. çok ama çok üzülüyorum:KK43:

6. 21 Temmuz 2010
  7. susaden

susaden Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    kortizonlu krem sürmezsen maalesef baskılayamazsın canım ben tam 6 ay boyunca fazla ara vermeden sürmek zorunda kaldım şuan 10 aylık ve geçti sayılır bir aydır krem sürmüyorum sür canım kremini çocuk mahvolur yoksa baskılayamazsın geçmiş olsun

8. 18 Ağustos 2010
  9. fzt_sibel

fzt_sibel Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar Allah ım tüm bebişlere şifa versin.
    ben yeni bir dr buldun,cildiye uzmanı,bana ''atopiclair'' adında kortizonsuz bir ilaç verdi,özel alıyorsunuz 24 TL,günde 3-4 defa sürülüyor,hafifleyince bu oran 1-2 e düşürdüm,Allah a şükür şimdilik geçti görünüyor,çoooooooooook mutluyum çok,şimdi isilik prob basladı ama olsun bunada şükür,darısı sizin meleklerinize inşallah...
    bebişlerinizle sağlık dolu günler dilerim...

10. 19 Ağustos 2010
  11. edam2009

edam2009 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım ya atopiğiniz geçmiş demişsin inşallah geçmiştir çünkü yazın daha çok isilik şeklinde oluyor bu illet benim bildiğim .

12. 19 Ağustos 2010
  13. susaden

susaden Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    geçti canım bizimki arada kızıraklık oluyo ama dermatit dil teni beyaz olduğu için kızarıyo isilik ihiç olmadı allahaşükür çok mutluyum ki çok şükür geçti darısı diğer bebişlerin başına

14. 20 Ağustos 2010
  15. edam2009

edam2009 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben diğer arkadaş fzt sibel için yazmıştım ya. şimdi senin yazdıklarınıda okuyunca sevindim geçtiğine. afiyetle yesin aras paşan yumurtasını artık.

16. 21 Ağustos 2010
  17. susaden

susaden Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    yok canım ya yumurta ve fındık alerjisi geçmedi henüz önümüzdeki ay ömer beye götürcez bir yaşına gircek aras tekrar alerji testi yapcak dr inş. alerjiside geçmiştir ya ben egzaması geçti demek istemiştim:KK43:inş.besin alerjileride geçer

18. 24 Ağustos 2010
  19. ezayah

ezayah Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar... 8.5 aylik bir oglum var. 3 aylikken bizde atopik egzama ile tanistik maglesef :KK43: oglumda özellike yüzünde (yanaklari ve agiz cevresi) ve sirtinda yaygindi.. Ogluma bakarken icim aciyordu cünkü yüzü feci haldeydi ve birde asiri kasinti yapiyor geceleride uyumasina engel oluyordu. Dr önce kortisonlu krem verdi ve sürekli cildini nemli tutmamizi önerdi. Uzun zaman bu sekilde oglumu tedavi etmeye calistik... ancak kortisonlu krem i birakir birakmaz kizarikliklar tekrar ortaya cikmaya baslamisti. Biliyorsunuz kortisonlu kremler özellikle bebeklerde kullanilmasi pek tavsiye edilmiyor, dolayisi ile bizde cok arastirdik acaba dogal yoldan ne yapabiliriz diye.... baska bir doktor bize HIMALAYA tuzunu önerdi. Banyo yaptirdigim suya bir türk kahvesi fincani kadar kuzu bir ayri kapta sicak su ilave ederek erittim ve suya kattim... ilk basta kizarikliklar daha artti (öyle olucagini söylemislerdi ama) daha sonra güzelce nemlendirdim ve inanin artik allahim cok sükürler olsun oglumun hic bir sorunu kalmadi cildiyle. Bunu sizinle paylasmak istedim cünkü biliyorum cocugunuzun o kizarik yüzüne baktiginizda neler hissettiginizi, o anki cagresizligi ve mutsuzlugu. Dilerim tüm bebekler bu hastaliktan kurtulur. Eger daha fazla bilgi isterseniz özelden de bilgi verebilirim.