Atopik Egzama

Konusu 'Pediyatri - Çocuk Hastalıkları' forumundadır ve YSTRDY tarafından 22 Mart 2009 başlatılmıştır.

22 Mart 2009
    Konu Sahibi : YSTRDY
  1. YSTRDY

YSTRDY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba iki ay önce kızımın dirseğinde kabuklu bir kaşıntı oldu daha sonra bütün vücuduna yayıldı doktora götürdüm atopik egzama teşhisi koydu bazı kortizon içeren kremler verdi kullandığım sürece geçiyor fakat bıraktığım anda başlıyor kızım altı yaşında bu gerçekten çok moral bozucu geçen gün çok tahriş olmuş losyonunu sürünce çok ağladı tabiki bende onunla birlikte..aynı sorunları yaşayan arkadaşlar varsa lütfen paylaşsınlar.

2. 22 Mart 2009
  3. Ashkim

Ashkim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    meraba canım öncelikle geçmiş olsun bunu en iyi ben bilirim bendede var krem kullanırsın geçer bırakırsın tekrar başlar sana tavsiye edecegim tek şey var ve çözüm sadece bu zaten ben sana özelden msn mi vereyim ordan görüşelim

4. 19 Eylül 2010
  5. midya

midya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba askım benim bebeğimde var eger verecegın formul geçiriyorsa bana da ozelden verirmisin tesekkurler

6. 3 Mart 2011
  7. eysude

eysude Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ben de istiyoruuuummm:))

8. 3 Mart 2011
  9. bblau

bblau Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, 15 seneden fazladır kuru egzamadan muzdaribim. Doktorun verdiği ilaçlar da fayda etmedi özellikle stresli olduğum dönemlerde artıyor. Dirseklerimde, ayak baş parmaklarımda, ayağımın bilekle birleştiği yere yakın kısımda çıkıyor. Pul pul olup kuruyor. Koparıyorum bazen ve yara oluyor. Bazı dönemler tamamen kayboluyor bazı dönemlerde azıyor....Çaresini bilen varsa söylerse ben de çok sevinirim.

10. 11 Mayıs 2012
  11. pinarveyagmuru

pinarveyagmuru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim kızımda da aynı sorun başladı. bana da özelden mesaj atarak bildirir misin?

12. 21 Mayıs 2012
  13. BuRcU

BuRcU bir kız, bir oglan! Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    neden özelden? bildiğin bir şey varsa yaz bizde deneyelim arkadaşım !

14. 21 Mayıs 2012
  15. nar

nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızımdada vardı bebekiğinden beri mayıs gibi başlar temmmuza kadar yoğun çıkardı çilek çikolata domates gibi alerji riski yüksek yiyecekleri azaltırdık doktorun verdiği bi krem vardır onu sürerdik bu zaten çocuk egzeması kızım şimdi 11 yaşında ve iki senedir çıkmıyo diyebilirim ..terle daha çoğalıyo sık yıkanmakta azaltıyo sanırım bizim denize girincede azalmıştı