Attic=1 ve Çözümü

Konusu 'Oda Oyunları' forumundadır ve canavar tarafından 19 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  19 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : canavar
 1. canavar

  canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  3.271
  Beğenildi:
  109
  Ödül Puanları:
  353
  http://www.atticescape.com/index.php?attic=1

  Çözümü
  kutuların arasında ve arkasında renkli cisimler var onları alıyoruz.. yine kutuların arkasında bir yem var onu da alıyoruz.. tavanın bi yerinde yine renkli cisimler var onlarıda alıyoruz şu an nerde olduklarını hatırlamıyorum.. kolynun üstünde ve arkasında yine renkli cisimler var.. tavanda bir örümcek ağı var kutunun arkasından aldığımız yemi örümcek ağına takıyoruz ordaki renkli cismi aşağığa atıyor onu alıyoruz.. duvarın kenarında süpürge var arkasındada kağıt kağıdın üstündede şifre var.. tavandaki 5 tane yan yana olan bir yer var oraya o şifreleri giriyoruz.. yani 3-5-3-3-4-5-4 bu şekilde sadece hangi sayı hangi yeri gösteriyosa orayı tıklıyosunuz.. 3 sayısını 3. yere tıklıyosunuz 5 sayısını 5, yere tıklıyosunuz o şekilde devam ediliyo.. ordan bir güvercin çıkıyo yerdeki tahta kutuların oraya konuy.. ayağında bir anahtar var..onu alıyosunuz..yine kutuların sağ yanındaki tahtaların ortasındakine tıklıyosunuz ordan çatala benzer bişey yere düşüyo..
  Anahtarı takmak için gereken metal çubuk oyunun ilk ekranında ortadaki tahta kolonun içinde. Anahtarı ordan çıkan demir parçaya takıp duvarı açınca üçgen parçaları oraya yerleştirecez ama neye göre. Duvarda şiir tarzı bir yazı var oradaki kelimeler bazı renkleri ifade ediyor ve o kelimelerin sırasına göre duvara bu parçaları yerleştirmemiz gerekiyor.

  Love = Kırmızı
  Sun = Sarı
  Hope = Yeşil
  Sky = Mavi
  Water = Mavi


  Buna göre sırası şu şekilde olacak;

  kırmızı, sarı, mavi, sarı, yeşil, yeşil, mavi, kırmızı


  Yukarıdaki sıraya göre yapınca 5 tane rakam verecek bu rakamları kilidi açmak için kullanacaz. Ordaki rakamlar kilit için gerekli harf kodlarının sırasını gösteriyor. Mesela 1=A, 2=B......... Bu şekilde verilen rakamlara göre harfleri kilite tıklayarak giriyoruz ve kilit açılınca odadan çıkıyoruz.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.