Avuç içi Soyulması

Konusu 'Güzel ve Bakımlı Eller İçin Öneriler' forumundadır ve ccerence tarafından 7 Eylül 2007 başlatılmıştır.

7 Eylül 2007
    Konu Sahibi : ccerence
  1. ccerence

ccerence Guest

arkadaşlar eşim için araştırıyorum bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim...

avcunun içi parmakların uçları falan soyuluyor.cildi kuru ama onla ilgi değil gibi çünkü ben bi kaç yöntem denedim...

işi gereği elleri sürekli kirleniyor gerçi temizligine dikkat ediyor uzun süre kirli kalmıyor sürkeli yıkıyor...sabahları kremini falan sürüyoruz ama nafile..

acaba nedendir ve nasıl geçirebiliriz...

2. 7 Eylül 2007
  3. CUVCUV

CUVCUV Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ben de yıllardır aynı sorunu zaman zaman yaşarım.Doktora gittim tamamen stressten dedi.Stres nedeniyle eldeki ter bezleri küçülüyormuş ve terleme olamıyormuş ve çıkamayan ter birikip küçük kaparcıklar oluşturuyormuş daha sonra bunlar derinin soyulmasına sebep oluyormuş.
    Bana doktorum bir krem verdi ve ellerini mümkün olduğunca az yıkamaya çalış dedi.Bu zamanlarda domates doğrarken bile eldiven tak dedi su ve asitli şeyler azdırır dedi ama sürekli yapanıyorum en iyisi stressten uzaklaşmak.

4. 7 Eylül 2007
  5. ccerence

ccerence Guest

canım kremin adını yazman mümkün mü bi araştırıyım..eşimin stresli bi dönemi annemizi kaybetmiştik; belki de evet strestendir...strese çok hükmedemesek de kremi kullanabiliriz :)

teşeşkür ederim

6. 8 Eylül 2007
  7. Calma

Calma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım el soyulması karaciğerle de ilgi olabiliyor,doktora sormakta fayda var...bazı besinleri yememesi gerekebilir...

8. 8 Eylül 2007
  9. ccerence

ccerence Guest

tamam canım teşekkür ederim :KK46:

10. 26 Nisan 2008
  11. EU1

EU1 Guest

öncelikle doktora gitmeni tavisey ederim canim bir forumda okumustum magnezyum eksikligindende ileri gelebiliyormus :bbo:

12. 17 Eylül 2008
  13. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Benimde derim çok felaket soyuluyor, genelde bu mevsimlerde olur ama bu kez çok kötü oldu. Son zamanlar el yıkma alışkanlığı takıntı haline geldi bende, çok fazla yıkıyorum oda tetikledi ama eşim mevsimden kaynaklandığını söylüyor, bu mezsimde saç dökülmeleri ve deride dökülme artış gösterirmiş.

14. 19 Eylül 2008
  15. denizyxixldxixzxix2

denizyxixldxixzxix2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    geçmiş olsun canımbenim ellerim de kaşınıyor aynı zamanda çok kurudu doktora gittim merhem verdi
    alarji testi istedi ama henüz yaptırmadım merheminde faydasını görmedimsık sık nemlendirici sürüyorum

16. 23 Kasım 2008
  17. teolog

teolog Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    aynı sorunu bende yasadım beklazon adlı krem kullandım bir haftda gecti üstelik cok ii nemlendiriyor da