avukat arkadaşlar acil yardım lütfen

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve lady b tarafından 12 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

12 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : lady b
  1. lady b

lady b Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben 2 buçuk yıldır çalışmaktayım 6 aydır düzensiz ödeme yapılmakta ve 2 aylık maaşımda içerde. en son 1 buçuk maaşımı aldım ve 2 aylık maaşım kaldı. ben bunun için ayrılmak istiyorum kıdem tazminatımıda almak istiyorum nasıl bir dilekçe yazmam gererikir ve el yazımla yazmam yeterlimi noterdenmi yazmam gerekir?

2. 12 Temmuz 2009
  3. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ben avukat değilim ama aynısı bizimde başımıza geldi..kıdem tazminatını alabilirsin.sakın elle yazıp verme..noterden ihbarname çek..eğer sana vermezlerse o zaman dava açıp hakkını alabilirsin ve o noterden gönderdiğin kağıtta mahkemede çok işe yarar..noterden ihbarname gönder

4. 12 Temmuz 2009
  5. turkuaz_

turkuaz_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ücretin süresinde ödenmemesi 24/2. madde hükümlerince işçi için haklı fesih sebebidir.ıhbar tazminatı hariç diğer tüm işçilik alacaklarını şartları mevcutsa talep edebilirsiniz.(yıllık izin ücreti,fazla mesai ücretiniz gibi..)
    bu arada avukat değilim işim gereği bunları biliyorum...

Noterden ödeme gününüzü aşan 6 gün içinde ihbarname gönderin..Ücretinizi almadığınız bordronuzuda imzalamayın...