Avukat arkadaşlar bana yardım edin işten çıkarılıyorum haklarım nedir

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve snglbrl tarafından 22 Aralık 2009 başlatılmıştır.

22 Aralık 2009
    Konu Sahibi : snglbrl
  1. snglbrl

snglbrl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba ben songül size sorum 20 temmuz 2009 da doğum yaptım doğum iznim ve süt izin haklarımı kullandım ve bugün işe başladım.Yerime 2 tane eleman almışlar biri normal biride özürlü kadrosuna ben şirkette santral operatörlüğü yapmaktayım şimdi işten çıkarılınca dımdızlak ortada kaldım.hukuki olarak tazminat var ama ben dava açmak istiyorum ne tür dava açabilrim.ve ne gbi taleplerde buluna bilirim ben sonuçta hazır işim var ve döneceğimi biliyodum beni yarı yolda bıraktılar lütfen yardım edin bana.en kısa zamanda cvp larınızı bekliyorum.

2. 23 Aralık 2009
  3. basulpete

basulpete Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    işçilik haklarınızı alabilirsiniz.kıdem ihbar vs. bunun için dava açmanız gerekecek. Avukat tutmanızı tavsiye ederim. Buna ekonomik olarak gücünüz yoksa baronun sadece masrafları karşılamak kaydıyla size avukat atadığını da unutmayın.ıyi günler.

4. 23 Aralık 2009
  5. ebram

ebram Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle bebeğin hayırlı olsun.basulpete arkadaşında dediği gibi kıdem ve ihbar tazminatlarını alma hakkın var sanırım bu konuda zorluk çıkartmayıp verecekler.ayrıca işsizlik sigortasından faydalanabilirsin.dava açsan bunun dışında alabileceğin başka hakkın sanırım yok.işe geri iadeni istemek gibi birşey var ama ayrıntıyı bilmiyorum.
    allah yardımcın olsun

6. 24 Aralık 2009
  7. amazonsmyrna

amazonsmyrna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    işyerinde 30 kişiden fazla çalışan işçi var ise işe iade davası açabilirsiniz. avukat yardımından yararlanmanızı tavsiye ederim.

8. 24 Aralık 2009
  9. snglbrl

snglbrl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim arkadaşlar ben 6 yıldır ordaydım ve yaptığım işlerden çok memnunlardı karşılığını böyle almak beni çok üzdü gereken neyse yapıcam.