avukat arkadaşlar,beni aydınlatın lütfen,

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve Efsane tarafından 11 Kasım 2008 başlatılmıştır.

11 Kasım 2008
    Konu Sahibi : Efsane
  1. Efsane

Efsane bendeniz,güneş55 Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    a.s.slm , 4 kardeşiz ,babamızdan kalan,bahçe içinde , ev var, büyük kardeşim yıllar önce ,üstüne ev yaptı ,şimdi babamdan kalan evde küçük erkek kardişim oturuyor, büyük kardeşim ,üst kata ev yaptığı ,için hakından feragat etti,evde oturan kardeşimiz ,bize hakkımızı ,veriyor,bizde evi ona vericez,

şimdi sorum şu ,büyük kardeşim ,arsa hakkı olarak ,onunda bize hukuken ,hak vermesi gerekirmi, çevremdekiler ,bu kardeş veriyorsa hak ,ev yapan kardeşinizde vermelidir diyo,ikilemde ,kaldım, böyle bir hakkımız varmı, alabilirmiyiz....
    tşk ediyorum

2. 19 Kasım 2008
  3. Efsane

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    avukat arkadaşlar ,yanıt bekliyorum lütfen ,a.s.

4. 2 Şubat 2009
  5. Efsane

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    hala bekliyorum ,cevap yokmu avukat arkadaşlar......

6. 3 Şubat 2009
  7. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Yani sonuçta babanızdan kalan o arsa olmasaydı büyük abiniz bir arsa alıp ev yapması gerekecekti. Bence arsanın ve evin (alt katın)değerlerini belirleyin, bölüşün ve ona göre hesaplaşın.
    Mesela ev (babanızın evi)100 lira (her kardeşe 25 lira düşer), arsa da 40 lira (her kardeşe 10 lira). büyük kardeşinizve küçük erkek kardeşiniz size ve diğer kardeşinize paylarınızı versinler (yani 10 birinize 10 birinize). Babanızın evinde oturan kardeşiniz de ayrıca size , büyük kardeşinize ve diğer 3. kardeşinize 25er lira versin. Böylece adil bir şekilde paylaşılmış olur.

8. 3 Şubat 2009
  9. Advocate

Advocate Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba güneş55 msjı yeni gördüm cvp gecikti kusura bakmayın ltfn :KK43: babanızdan kalan bu arsada bütün kardeşlerinizin hakkı eşit büyük kardeş kesinlikle size arsa hakkını vermeli ancak siz kendiniz talepte bulunmaz ve feragat ederseniz o başka ancak hukukianlamda arsa payı üzerindede hakkınız olduğundan büyük kardeş size arsa payı hakkını vermelidir evle ilgili değil.