Avukat arkadaşlar boşanma konusunda yardım eder misiniz?

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve boxsxver tarafından 24 Aralık 2008 başlatılmıştır.

24 Aralık 2008
    Konu Sahibi : boxsxver
  1. boxsxver

boxsxver Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim sorum biraz uzun olacak umarım sabırla okursunuz
    2007 aralık ayında eşimin beni aldattığını öğrendim ama o zaman bunu ispat edmemiştim elimde sadece kime ait olduğunu bilmediğim bir tel nosu vardı evliliğimiz bir şekilde devam etti temmuz ayında eşim bana şiddetli geçimsizlikten dava açtı görüşülen celsede eşim msn yazışmalarını kabul etti tel nosunun msn de yazıştığı kişiye ait olduğunu , kendisinde yakaladığım 2. hattında bir arkadaşına ait olduğunu söyledi davanın 2. celsesinden 1 gün önce davadan vazgeçti ve dava vazgeçme nedeniyle rededildi
    bu arada kendisi evi terketmişti ve bana devamlı eve döneceğini söylüyordu bir şekilde beni oyaladı yani
    şimdi ben ona dava açıyorum ve şu an o ilk yakaladığım mesaj gelen telin ve kendisinde yakaladığım 2. hattın kime ait olduğunu biliorum ikiside aynı kişiye ait şu an beraber olduğu kişiye ait telefonlar
    hatta kaç aydan beri aynı evde kaldıklarını nerede kaldıklarını herşeyi bilorum ayrıca beraber gören insanlar var ancak ne yazık ki şahitlik yapacaklarını sanmıyorum
    şu anda anlaşmalı boşanma yapalım dedim isteklerim şunlar

1. 10 bin maddi 10 bin manevi
    2. arabamızın yarısı
    3. 17 aylık bebeğim için 400lira nafaka
    bu arada 2003 yılında evlendik arabanın 2800 lira kredi borcu var arabanın yaklaşık degeri 15 16 bin lira.. ben çalışıyorum eşimin maaşı yaklaşık 2200 benimkide 1500 şunu da belirteyim görülen ilk celse de hakim bebeiğme 350 lira tedbir nafakası bağladı ama bunu hiç almadım
    o adam ( eşim diyemiyorum) 8- 9 bin vermeyi kabul ediyor ama arabayı isteme diyor
    bebeğim için nafakayı çok buluyor

şimdi size sorum dava çekişmeliye giderse ne olur
    şimdiden teşekkürler eğer ilgilenirseniz çok sevinirim

2. 3 Ocak 2009
  3. womkad

womkad Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Bu durumda eşinizin sizi aldatma halinin ispat edilmesi kolay değil. Ancak böyle bir ihtimal var. Ancak çok teknik bir konu ve detaylı açıklayabilmem için sizinle yüzyüze görüşmem gerekiyor.
    Tazminat alabilmeniz için de eşinizin kusurlarını ispat edebilmeniz gerekmektedir.

sevgiler

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Ocak 2009
  4. 5 Ocak 2009
  5. chablisss

chablisss Su akar yolunu bulur Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    womkad arkadaşımın dediği gibi aldatmayı bilgisayar telefon kayıtları bir şekilde ispat etmelisin. ama bunu kendin yapmaya kalkışma zor işler bunlar.mutlaka imkanın varsa bir avukat tut. imkanın yoksa bulunduğun şehirdeki baronun halka hizmet bürosuna başvur.şimdiden kolay gelsin

6. 14 Ocak 2009
  7. Castefella

Castefella Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    Canım öncelikle Allah sana yardım etsin sabır kuvvet versin, bebişinle mutlu uzun ömürler nasip etsin:Saruboceq: Eğer maddi imkanın varsa çok iyi bir avukat tutmalısın. Evlenmeden önce aldığın herşey sana ait evlendikten sonra kazanılan edinimlerse yarı yarıya olduğu için sen hiç bir şeyden vazgeçme! Belirlediğin maddi manevi tazminat rakamı ise çok düşük. Eğer sen gerçekten bu süreçte avukatınla beraber kanıtlarını sunar eşinin sana yaptıklarını ispatlarsan maddi ve manevi yıpratma payının yüksekliğini hakim kabul eder. Bu saatten sonra hiç bir şeyi alttan alma aksine çektiğin sıkıntıların hepsinin
    yanına kar kalmaması için elinden geleni yap. Kaldı ki bebeğinin nafakası konusunda hiç birşey yapamaz ödemek zorunda.. umarım her şey gönlüne göre olur, sağlıcakla kal.