avukat arkadaşlar çok acil yardımınıza ihtiyacım var

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve baxsxakeylxuxl tarafından 27 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

27 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : baxsxakeylxuxl
  1. baxsxakeylxuxl

baxsxakeylxuxl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar meraba benim hiç sorunum bitmiyo biliyorum ama yine yardımınıza ihtiyacım var :çok üzgünüm:daha önce eşimden ayrıldığımı kızımın velayetinin bende kadığını falan yazmıştım ve bununla ilgili bi kaç soru sormuştum ilgilenen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum,şimdiki sorunum ise çok farklı ayrıldığım eşim biraz piskopat ona bunca yıl nasıl tahammül ettim bilmiyorum ayrılmamıza rağmen halen beni tam anlamıyla rahat bırakmış değil sürekli tehtit ve hakaret ediyo geçen günde bana çok korkunç bi olay yaşattı sürekli seni vuracaği falan diyodu tabi ben çok ciddiye almıyodum ama geçen gün kızımı okula götürürken yolumu kesti ve silahla saldırdı kızımın ağlamaları yalvarmaları üzerine arabanın camlarını yumruklayıp gitti bende bu olay üzerine savcılığa baş vurdum onlarda ifademi alıp karakola yönlerdiler şimdilik karakoldan hiç bir haber çıkmadı bugün savcılığa sorduğumda halen karakoldan bir bilgi gelmediğini söylediler bide şöyle bir durum varmış eğer karakol tatbikatı(bunu yanlış yazmış olabilirim) geçerli durum teşkil etmezse savcılık dava bile açmayabilirmiş eski eşimin gidipte olayı kabul edeceğini sanmıyorum savcılığa sunduğum mesajları var ama bunlar geçerli olurmu bilmiyorum şimdi ne yapmam gerek çok kafam karıştı bi yandanda korkuyorum bu piskopatın ne yapacağı belli değil çünkü, bana yardım ederseniz çok sevineceğim :1no2:

2. 27 Mayıs 2008
  3. serenn

serenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Böyle bir suçlamayı eşiniz kabul etmese bile, karakol ifadesini alıp dosyayı savcılığa yollar.Savcılığın takipsizlik kararı vereceğini sanmıyorum, davanız açılacaktır. Mahkeme aşamasında gerek mesajlar gerekse tanık ifadeleriyle size saldırdığını ispatlayabilirsiniz.
    Geçmişolsun, durumunuza çok üzüldüm.

4. 27 Mayıs 2008
  5. baxsxakeylxuxl

baxsxakeylxuxl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle ilgilinize çok teşekkür ederim.attığı mesajları savcılığa sundum zaten açık açık seni vuracağım falan yazmış,tanıkta kızımdan başka kimse yok kızım 11 yaşında onun tanıklığı kabul edilir mi peki ? aslında kızımı bu olaylara hiç karıştırmak istemiyorum ama yapılacakta başka birşey yok sanırım :çok üzgünüm:

6. 22 Aralık 2013
  7. gulay_gulay

gulay_gulay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3.925
    Ödül Puanları:
    238
    Sen Cumhuriyet Savcılığına gittiğinde senden imzalı ifadeni aldılar mı? Aldılarsa mıntıka karakoluna (olayın olduğu yere bakan karakol) gönderilir. Karakola uğradın mı? Veya en kolay yolu Bimer sitesine durumu güzelce anlatan bir mail yollaman. Bu adamın taşıma ruhsatlı silahı var mı? Allah kolaylık versin (Bu arada avukat değilim)

8. 1 Ocak 2014
  9. Hukuk06

Hukuk06 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Hakaret ve tehditten dolayı nöbetçi savcıya giderek müracatta bulunmanızda mümkün, karakol gerekli fezlekeyi düzenlendikten sonra mutlaka adlıyeye intikal ettirecektir. Şayet savcılık yeterli şüphe görür ise ki büyük ihtimalle oyle olacaktır , eğer eşiniz sizi silahla tehdit etmiş ise bu durum hazırlık aşamasında ispatlanırsa eşiniz hakkında asliye ceza mahkemesinde silahla tehditten dava açılacaktır. Aynı zamanda eşinize karşı savcılıktan koruma kararı aldırılmasınıda istemeniz mümkündür. Iyi akşamlar

10. 1 Ocak 2014
  11. aslii

aslii Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2.805
    Ödül Puanları:
    238
    11 yasinda tanikliktan cekinmenin onemini anlayabilecek durumda oldugu kabul edilirse, süphelinin/sanigin cocugu oldugundan, cocuga mahkemede hakim tarafindan taniklikliktan cekinme hakki hatirlatilir, yani cocugunuza istersen davada taniklik yapmayabilirsin denir, cocuk taniklik yapacagim derse mahkemece yeminsiz dinlenir, taniklik yapmayacagim derse hic dinlenmez.

sikayetinizin sonucunu gidin basvuru yaptiginiz karakoldan sorun, savciliga sordum halen evraklar ulasmamis oraya diyin. ayrica sizi tehdit ediyorsa bence de emniyet mudurlugune veya savciliga giderek kendiniz ve kiziniz icin koruma karari (uzaklastirma cezasi...) aldirmak icin basvurun.