avukat arkadaşlar lütfen yardım edin....

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve Samyeli tarafından 9 Haziran 2008 başlatılmıştır.

9 Haziran 2008
    Konu Sahibi : Samyeli
  1. Samyeli

Samyeli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Eşim 2005 yılında görevde yükselme sınav sonucu Mardin'e atandı. Daha sonra orda 7 ay çalıştıktan sonra Yozgat'a normal tayin oldu. Yaklaşık 2 yıla yakındırda burada çalışıyor. Geçen mart ayında tayin istedik. Genelgenin e-bendinde"memur sınav sonucu atandığı ilde 2 yıl çalışmak zorundadır" yazıyor.F-bendinde ise "memur atanacağı ilde 2 yıldan önce tayin isteyemez" diyor. 1haziranda tayinler belli oldu. Bizim tayinimizi çıkarmamışlar gerekçede bulunduğunuz ilde 2 yılı doldurmamış olmamız. Halbuki genelgeye göre bizim engelimiz yok çünkü biz yozgata sınav sonucu gelmedik f-bendi ise bundan sonrasını kapsıyor bildiğim kadarıyla genelge geçmişi kapsamaz. Sizcede bir haksızlık yok mu? Eşim dava açsa şansımız nedir ve ne şekilde açmalıyız? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Zaten bu haksızlık nedeniyle benimde tayin dönemim geçecek.Sanırım mahkeme 3-4 ay sürer. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.:1no2::1no2::1no2:

2. 9 Haziran 2008
  3. gxuxlcee

gxuxlcee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba...öncelikle eşiniz bağlı bulunduğu kurumda üst amirinden burada bahsettiğiniz maddeleri gerekçe göstererek atamasının yapılmasını asi takdirde yasal yollara başvuracağını içeren bir dilekçe ile iadeli tahhütlü olarak talepte bulunsun..ve idarenin cevabını bekleyin 60 gün içinde bir cevap verilmez veya verilir ancak olumlu neticelenmez veya hiç cevap verilmezse bu sürenin dolduğu tarihten itibaren bulunduğunuz yer idare mahkemesinde işlemin iptali ve atamanın yapılması konulu bir dava açabilirsiniz...ben maddelere bakmadım ama dediğiniz gibiyse davanız olumlu sonuçlanır....
    dava dosya üzerinden görüleceği için 3-4 aydan daha uzun sürer...

4. 9 Haziran 2008
  5. Samyeli

Samyeli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    madde derken neyi kastettiniz anlamadım yukarda genelgede tayinimizin yapılmamasına gerekçe olacak maddeleri yazdım
    1.memur sınav sonucu atandığı yerde 2 yıl çalışmak zorundadır(biz yozgata sınav sonucu atanmadık)
    2.memur atanacağı yerde2 yıl çalışmak zorundadır (bu da sanırım genelge sonrasını kapsar değil mi?)
    Tayin listesinin açıklandığı sayfada da bulunduğu yerde 2 yılını doldurmayanların ataması yapılmamıştır yazmışlar Ama dediğim gibi genelge maddeleri yukardaki gibi böyle bir madde yok bunu sadece atama sonuçlarının olduğu yere açıklama mahiyetinde yazmışlar sizce kazanabilirmiyiz bahsettiğiniz madde başka neler ben size bilgi vereyim

6. 10 Haziran 2008
  7. serenn

serenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bu genelgenin ismi, tarih sayısı nedir? Atamanızın reddedildiği tarih ne birde.

8. 10 Haziran 2008
  9. Samyeli

Samyeli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    19.02.2008 tarihli 2008/14 SAYILI GENELGE ŞU ANDA ÇALIŞTIĞIMIZ YERE ATANMA TARİHİMİZİ SORDUNUNZ HERALDE O DA 02.06.2007 YANİ GENELGE BİZ ATANDIKTAN SONRA ÇIKTI.BU GÜN KURUMA YAZDIĞIMIZ YAZIYA CVP GELMİŞ."Başkanlığımızın Kurum içi atanma talepleri konulu, 19/02/2008 tarihli ve 2008/14 sayılı Genelgesinin, Tercih Yaparak Nakil Talebinde Bulunan Personel için başlıklı, ( g ) bendinde; “ Personel, atandığı il sınırları içerisinde göreve başlama tarihinden itibaren fiilen 2 yıl görev yapmak zorundadır. Bu sürenin hesabında izinli sürelerden yalnızca yıllık izin ve mazeret izinde geçirilen süreler fiilen çalışmış sayılır.” denilmektedir. Özlük dosyanızın tetkikinde Bağ-Kur Mardin İl Müdürlüğü (Devredilen) Şef kadrosunda görev yapmakta iken talebinize istinaden 26/04/2006 tarihli ve 2006-292 sayılı onay ile Bağ-Kur Yozgat İl Müdürlüğü (Devredilen) Şef kadrosuna atamanızın yapıldığı ve anılan Müdürlükte 02/06/2006 tarihinde göreve başladığınız ve başvuru tarihi itibarıyla Yozgat’ da 2 yıl hizmet süresinin henüz tamamlamadığınız anlaşılmıştır .

10. 10 Haziran 2008
  11. Samyeli

Samyeli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ama Dediğim Gibi Genelgede Yukaridaki Gibi Yazmiyo "atanan Memurlar 2 Yil çalişmak Zorundadir Diyor.ayrica Bildiğim Kadariyla Genelge Geçmişi Kapsamaz Yani Bu Genelgenin Tarihinden Sonra Atanacaklari Kapsamiyor Mu? Yoksa Yanlişmi Biliyorum. Atamamiz 1 Haziranda Reddedildi.