avukat arkadaşlar lütfen yardım

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve EU1 tarafından 3 Şubat 2008 başlatılmıştır.

3 Şubat 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

ben eski eşimden nafakamı icra yoluyla alıyorum normalde,ama bu ay nafakamın gelmesi çok gecikdi.icrayı arayp gelip gelmediğini ögreniyorum çünkü.muhtemelen eski eşim rapor aldı,yani maaşını ssk dan direk alıyor.bu durumda ben nafakamı nasıl alacagım,ne yapmam gerekiyor.bana bu konuda bi bilgi verirseniz sevinirim.2 senedir alıyorum nafaka.icra eski eşimin çalıştıgı kurumdan kesiyor nafakamı.

2. 3 Şubat 2008
  3. a_leaf

a_leaf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar acem28...
    Nafakayı ne zamandan beri alıyorsunuz eşinizden ? Bir de icraya herhangi bir kurumdan kesilip mi geliyor nafakanız, yoksa eski eşiniz direk icra dairesine mi yatırıyor... Bu konuda bilgi verirseniz yardımcı olabileceğimi sanırım..

4. 3 Şubat 2008
  5. EU1

EU1 Guest

nafakayı 2 senedir filan alıyorum,icra çalıştıgı kurumdan kesiyor.

6. 4 Şubat 2008
  7. serenn

serenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Özel sektörde mi çalışıyor eşiniz, belki işten ayrılmıştır o yüzden maaaş almıyordur. Maaş almayınca da kesinti yapılamaz doğal olarak.

8. 4 Şubat 2008
  9. EU1

EU1 Guest

hayır özel sektörde çalışmıyor,işden ayrıldıgını sanmıyorum.muhtemelen raporlu vede ssk dan direk alıyordur maaşını.

10. 4 Şubat 2008
  11. serenn

serenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Raporlu iken de maaş alınır, ancak ücretsiz izindeyse alamaz maaşını. Özel sektörde çalışmıyorsa nasıl SSK'dan maaş alıyor. SSK ödeme yaparken nafakayı keser, ödemeyi öyle yapar. Kestiği nafakayı da icra dosyasına yollar. Bi karışıklık falan olmuştur, kurumla görüşün.