avukat arkadaşlar sorum size

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve lady b tarafından 7 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

  7 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : lady b
 1. lady b

  lady b Aktif Üye Üye

  Katılım:
  8 Mart 2008
  Mesajlar:
  52
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  Benim 3 kredi kartım var sadece asgari borcunu ödeyebiliyorum ama ben taksitlendirmek istiyorum ama yapmıyolar acaba 3 ay hic ödeme yapmasam taksitlendirme olurmu?
   
 2. 16 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : lady b
 3. obursirin

  obursirin Aktif Üye Üye

  Katılım:
  5 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  53
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  88
  Merhabalar, size yanlış bilgi vermemek adına yapmış olduğum araştırma sonucunda, malesef bu tür bir taksitlendirmeyi bankanın kabul etmesi zorunlu değil. Bu konuda, ilgili kanunu incelediğimde bulduğumu size aktarıyorum. Kolay gelsin.

  kendisine dönem sonu borcunun ödenmesi için ihtar çekilmiş veya haklarında icra takibi başlatılmış ya da 31/1/2006 tarihine kadar temerrüde düşmüş olan kredi kartı borçluları, altmış gün içerisinde ilgili kredi kartı veren kuruluşa veya avukatına yazılı olarak, güncel tebligat adresi de belirtmek suretiyle müracaat ederek, borçlarını taksitle ödemek istediklerini beyan etmeleri halinde, düzenlenecek ödeme plânını imzalamaları ve ilk taksiti de peşin ödemeleri şartıyla kendisine bildirilen son dönem borcu tamamen tahsil edilinceye kadar yıllık % 18 faiz oranı üzerinden hesaplanacak borç tutarını; icra takibine konu olmuş ise takip, dava masraf ve harçları, vekâlet ücreti ile birlikte onsekiz eşit taksitte ödeme hakkına sahip olurlar.