Avukat arkadaşlar varsa lütfen yardım...

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve gamze_8 tarafından 15 Ocak 2009 başlatılmıştır.

15 Ocak 2009
    Konu Sahibi : gamze_8
  1. gamze_8

gamze_8 Guest

Merhaba arkadaşlar
    İşten çıkarıldığımdan beri pek giremiyorum.Durumlar gittikçe karışıyor.İlk başta Kısaca tekrar özetlemek istiyorum.Kardeşim evlilik dışı hamile malesef.Şubat sonu doğum yapıcakmış öğrendim.Kendisi şuan sığınma evinde.Durumlar yatışsın isterken karıştı.Kötü kelime yazmak istemiyorum ama o vicdansız aile gitmiş birde bizi savcılığa şikayet etmiş.Bugün ifade verdik annemle.Ama kardeşiminde gerekli.Sığınma evinde olduğunu hiç kimse bilmiyor.Nasıl ifade verilcek bilmiyorum.Tamam dedik karakola ama nasıl.Vermese neler olur?Birde ifadeler verildikten sonra mahkemeye çağırırlarsa ne yapmamız gerek?Birazda dediklerini yalanladık.Ya çok korkuyorum.Hergeçen gün bişey çıkıyo.Telefon çalsa annemle yüreğimize incek gibi oluyor kapı çalsa aynı Yardımcı olabilicek arkadaşlar varsa lütfen akıl verin.Çok ihtiyacım var.Şimdiden teşekkürler

2. 15 Ocak 2009
  3. chicek

chicek bebişim ve ben Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım o vicdansız aile derken kimi kastediyosun kardeşin evlilik dışı hamile kimden çocuğun babası kim sahip çıkmıyor mu yoksa o da başkasıyla mı evli? niye şikayet etmişler hiç açıklayıcı yazmamışsın

4. 15 Ocak 2009
  5. gamze_8

gamze_8 Guest

Ovicdansız aile bebeğin babasının ailesi ne aile nede baba kabul etmedi,sahip çıkmadı.Ailese çocugun kafasına girmiş kabul etmediler.Biz evlerine gitmiştik.Uzlaşmak için ama sonra sesler yükseldi olay büyüdü.Tehdit vari konuşuldu her iki tarafta sonra gitmiş birde şikayetçi olmuşlar.

6. 15 Ocak 2009
  7. chicek

chicek bebişim ve ben Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben avukat değilim ama bebek için DNA testi yaptırsın asıl ablan onları şikayet etsin..mağdur durumda olan sizsiniz sen neden korkuyorsun..o adam kabul etmek zorunda çocuğu DNA testinde çocuk onun olduğu ispatlanırsa ablan dava açsın..ne demek bu ya? ne olursa olsun ortada mağdur bir kız var ve doğmamış günahsız bir bebek..hem ablan gelmezse bişey olmaz davaya sanki cinayet davası da fail aranıyo..korkma güzelim korkma..umarım bi avukat arkadaş cevaplar da daha da aydınlatır seni ama bence sizin korkacak bişeyiniz yok..ya düşün benim bi yakınımı kayınpederi dövdü ve adama hiçbişey yapmadılar aile aasında olur böyle şeyler deyip bıraktılar valla

8. 15 Ocak 2009
  9. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    konu hukuk köşesinde açılsaydı belki daha iyi olabilirdi

10. 15 Ocak 2009
  11. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    İçerik nedeniyle"HUKUK KÖŞESİ "bölümüne taşınmıştır
    Editör arkadaşımın da bilgisine

12. 20 Ocak 2009
  13. gamze_8

gamze_8 Guest

Merhabalar
    Konunun buraya taşındıgını yeni gördüm.Hukuk köeşsi oldugunun bilmiyordum.Yardımcı olabilicek varsa çok sevinirim.

14. 21 Ocak 2009
  15. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Yani konuyu tam olarak anlayamadım. Sizin aileniz de sahip çıkmıyor sanırım kardeşinize sığnma evinde kalyor demişsiniz çünkü. Kendi aiesi sahip çıkmazken evlilikdışı bir bebeği babasının ailesinin kabul etmesini nasıl beklersniz ki...
    Allah yardımcısı olsun kardeşinizin ama işte hukuken zor durumda kalmamak için evlilik dışı ilşkilerde daha dikkatli korunmak gerek ki hiçbr günahı hatası olmayan minicik bir bebeği de bu duruma sokmamak gerek. O bebeğin ne suçu var iki arada bir derede kalmış, baba tarafı kabul etmiyor reddediyor, anne sorumluluğu üstünden atmaya çaışyor. Bebek ise arada kalıyor.

Karşı taraf niçin mahkemeye vermiş ne olmuş o kısımları bilemiyorum ama en çk o günahsız bebeğe üzüldüm....

16. 21 Ocak 2009
  17. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Daha önceki yazılarını üzülerek okudum şimdi. Uzaktan yorum yapmak kolaydır, asıp kesmeyeyim diyorm ama bu kadar da olmaz yaa..
    Kardeşin çocuk değil, cahil cühela değil nasıl olur da anlamaz haile olduğunu, anlamış ama size söylememiş, bugün yarın diye de aldıracak zamanı geçirmişler...

Şimdi cezasını o küçücük bebeğe yıkacaksınız. Bebeği verecek aile internette falan bulamazsınız, zaten bu tür de bir bebek verme işi bebek ticaretine giriyor ve kanunen yasak. Eğer bu bebeğe bakamayacağınızı düşünüyorsanız doğurduktan sonra çocukesirgeme kurumuna verebilirsiniz. Ama kardeşinz niye kadın sığınma evinde kalıyor??
    7,5 aylık olana kadar kimse hamile olduğunu anlamadıysa merak etmeyin evde doğursa bile anlamazsınız, çok karnı ağrıyor o yüzden böyle bağırıyor dersiniz, aaa bu bebek değil karnndan iltihap düştü dersiniz. Üzgünüm yorumum belki fazla sert oldu ama bu ilgisizlik ve umursamazlık karşısında diyecek biyey bulamıyorum...
    Ayrıca siz de diğer konuda demşsiniz ki nişanlımın ailesi öğrenirse nişanı atarlar, bence sizin ailede bu bebeği düşünen yk herkez kendi derdine düşmüş.. Çocok esirgemeye verin bari de bebeği olmayan, bebek hasretiyle yanan bir aile alsın o bebeği ve güzel bir hayat yaşasın... Bari o kurtulsun....

18. 22 Ocak 2009
  19. sude_tolga

sude_tolga Guest

bak canım bu sorun çok oldumunmu yazalı bilmiyorum ama şunu söyleyelim karakoldan 2 polis kerdeşinin kaldığı yerde ifadesinide alabilir.mahkemeye gelincede ilk duruşmaya mutlaka gelmesi lazım eğer tehdit falan ediliyorsanız polis eşliğinde mahkemeye gelirsiniz birde sizi ne mahkemesine vermiş sulh hukuk,asliye ceza yada sulh cezayamı hangi mahkemede davanız.istersen bana özelden herşeyi anlatırsan yardımcı olurum.üzülmeyin bu dünyada adalet varyerimseniben