avukat arkadaşlardan bilgi almak istiyorum.

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve yenialtun tarafından 25 Ocak 2010 başlatılmıştır.

25 Ocak 2010
    Konu Sahibi : yenialtun
  1. yenialtun

yenialtun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar...Ben 13 yıllık evliyim.11 yaşında bir kızım var. Eşimle anlaşamıyoruz. Boşanmak istiyorum. Ama maddi gelirim yok. Babam vefat etti ve emekli maaşını annem alıyor. Boşanırsam babamın maaşından talep edemem çünkü anneminde bundan başka geliri yok. Benim sormak istediğim, boşanırsam ölmüş dedemim emekli maaşını talep etme hakkım varmı? Avukat arkadaşlardan bu konuda bilgi almak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim...

2. 25 Ocak 2010
  3. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben avukat değilim ama eşin sana nafaka vericek mutlaka çocukta var..........

4. 25 Ocak 2010
  5. pamuksekeri

pamuksekeri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Avukat değilim ama bildiğim kadarıyla 1.dereceden yakını olmak lazım,kızı veya eşi olmak gerekiyor.anneniz babasının maaşını alabilir.Yazan olmazsa yarın kuzenimden öğrenirim.Ama dedeniz annenizin mi babanızın mı babası?

6. 26 Ocak 2010
  7. yenialtun

yenialtun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    annemin babası sağ. onun için eşinin yani benim babamın maaşını alıyor. ben babamın babasının maaşını alabilirmiyim diye merak ediyorum. ilginiz için teşekkür ederim.

8. 26 Ocak 2010
  9. yenialtun

yenialtun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cevap yazdığın için teşekkür ederim ama eşimin kazancı zaten fazla değil ki. çocuk için verebilsin yeter.