avukat arkadaslardan yardım bekliyorum

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve Believe77 tarafından 14 Aralık 2009 başlatılmıştır.

14 Aralık 2009
    Konu Sahibi : Believe77
  1. Believe77

Believe77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bu konuyu kapatabilir misiz

Son düzenleme: 10 Ağustos 2016
  2. 14 Aralık 2009
  3. krizalit.kristalin

krizalit.kristalin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Yorum yapmadan önce sormak istedim. Profilinizde öyle yazıyor ama, gerçekten 1988 doğumlu musunuz?

4. 15 Aralık 2009
  5. Believe77

Believe77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet 1988 doğumluyum

6. 17 Aralık 2009
  7. chablisss

chablisss Su akar yolunu bulur Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle eşinin durumu kesin olarak boşanma sebebi zaten. her şekilde tazminat ve nafaka alabailirsin bu haklarından vazgeçme. eşin boşanmak istemezse zaten uzayacak olay. nafaka ve tazminat daha da uzatmaz çünkü bunlara kesin olarak hakkın var şu durumda.
    çocuğuna gelince çalışmıyor olabilirsin ama çocuğun küçük sanırım eşin de evlilikte kusurlu taraf. hem küçük çocuğun anneye muhtaçlığı hem de eşinin ideal bir baba olmayışı çocuğu sana verdirir. ama ne çocuk için nafakadan ne de kendin için nafakadan vazgeçme.
    maddi durumun yoksa bulunduğun şehrin barosunda adli yardım-halka hizmet ofisleri var oraya başvur. sana ücretsiz avuklat temin ederler. avukatsız bu işe girişme çekişmeli boşanmalar avukatsız zordur. şimdiiden bol şans diliyorum

8. 17 Aralık 2009
  9. Believe77

Believe77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tskler peki baska ne gibi zorluklarla karsılasabilirim hukuksal anlamda baroyla iletişime geçtim zaten ne kadar sürer avukat wermesi

10. 17 Aralık 2009
  11. krizalit.kristalin

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de habire maydanoz oluyorum ama avukat hanıma bir şey sormak istiyorum.

Bildiğim kadarıyla karşı tarafa âit cep telefonu mesajları mahkemelerde delil olarak kullanılamıyor. Doğru mudur?

Arkadaşımızın elinde eşinin aleyhine yeterince delil var zaten ama merak ettim.

Ayrıca size de çok çok geçmiş olsun. 14 yaşında evlenip 21 yaşında bunları yaşamak zor olmalı. Allah kolaylık versin. Ama zaten çok gençsiniz, kızınıza sağlıklı bir ortam ve mutlu bir hayat sağlayacağınızdan eminim.

12. 17 Aralık 2009
  13. Believe77

Believe77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    estağfurullah iyiki sordun çünkü tüm ayrıntılar önemli benim için böyle bişe olduğundan haberim yoktu tskler

14. 18 Aralık 2009
  15. krizalit.kristalin

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Emin değilim, geçenlerde sanki öyle bir şey okumuştum, yazını okuyunca aklıma geldi. Bir köşe yazısıydı sanırım, o yüzden doğru olma olasılığı fazla. Umarım avukat hanım yakın zamanda yine göz atar bu konuya.

16. 20 Aralık 2009
  17. lawyersss

lawyersss Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    delil olarak tabiki ibraz edilir bu mesajlar.sanırım siz tel.kayıtları bilg.kayıtlarının izinsiz delil olarak sunulmasının yasal delil olmamasından yola çıkarak böyle dediniz.Ama zaten yasal delil olmasa dahi takdiri delil sayılır.Yani siz hakime bu mesajları telefonla birlikte ibraz ettiğinizde hakim takdir hakkını kullanır.Ve takdiri delil olur.