avukat arkadaşlardan yardım bekliyorum

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve pearl tarafından 5 Ocak 2010 başlatılmıştır.

5 Ocak 2010
    Konu Sahibi : pearl
  1. pearl

pearl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 27 yaşında eşinden ayrılmak isteyen bir bayanım. yaklaşık dört senelik huzursuz geçen bir evlilikten sonra devam edemeyeceğimianladığım için evden ayrıldım zaten orda kaldığım her süre için hem psikolojik hemde fiziksel zararlar görmek istemediğim için evden ayrılmak zorundaydım. Fakat ayrıldıktan sonra eşim benim adıma aldığımız hiç bir borcu ödemediği gibi evde bulunan eşyalarımı (özel eşyalar hariç) bana vermedi. Tam ondört aydır ayrıyız. bu süre içinde ancak borçların büyük bir kısmını ödeyebildiğim için boşanma davasıyla ilgili hiçbir girişimim olamadı. Şuan biraz kendimi hem maddi hem manevi yönde toparlayabildiğim için artık bi sonuca varmak istiyorum ve işim olmadığı halde ailemin üzerine yıktığım borçlarımın en azından bir kısmınıda almak istiyorum. Bunlar için izlemem gereken yol nedir bana yardımcı olabilecek kişileri bekliyorum.

2. 22 Ocak 2010
  3. chablisss

chablisss Su akar yolunu bulur Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle bir avukata gitmelisin. avukatsız olmaz çekişmeli boşanma. altından kalkamazsın. avukat boşanma , istiyorsan ek olarak nafaka ve yine borçalr eşyalar için ek olarak katkı payı davası açacak.eşin boşanmayı yada mal paylaşımını kabul etmezse uzun bir süreç olacak şimdiden hazırla kendini kolay gelsin

4. 2 Şubat 2010
  5. *ASXIX*

*ASXIX* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba ,avukat arkadaşların yardımına ihtiyacım var.18 kasım 2009 da anlaşmalı boşandım.2 oğlum var aylık 500 tl den 1000 tl nafaka ödeyecek.ben herşey olsun bir an önce bittsin diye herşeyi kabul ettim.kendisinin 6000-10000tl kazancı var.başarılı bir avukat antalya da.nafaka artırmak için dava açmak istiyorum .dava ne kadar sürer.bu arada şiddet dolayı devam eden bir dava mız var ona etkisi ne olur.teşekkür ederim..

6. 2 Şubat 2010
  7. basulpete

basulpete Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    1 yıl dolmadan nafaka arttırımı için dawa açamazsınız.